Skip to Main Navigation Skip to Main Navigation Skip to Main Content Skip to Footer

Return or exchange gifts until 31st January 2027. Shop for Christmas

Menu

QVC home
Shop

Featured

  • New In
  • Your Picks
  • Autumn Fashion
  • Christmas
  • Sleep Tips and Solutions
  • Live Well
  • Brands

Categories

  • Beauty
  • Fashion
  • Shoes & Handbags
  • Jewellery
  • Home
  • Kitchen
  • Garden
  • Electronics
  • Gifts
  • Only at QVC
  • Sale
Christmas
Browse Christmas
Christmas Shop
  • Our Christmas Shop
  • Shop All Christmas Products
  • Pre-Lit Decor
  • Trees & Home Decor
  • Home Fragrance
  • Hosting Essentials
Christmas Food
  • Shop All Christmas Food
  • Hampers & Food Gifts
Christmas Gifting
  • Shop All Christmas Gifts
  • Gifts for Her
  • Gifts for Him
  • Fashion & Accessories Gifts
  • Beauty Gifts
  • Home & Garden Gifts
  • Wellbeing Gifts
  • Gifts That Sparkle
Highlights
  • Your Personalised Gifting Edit
  • Advent Calendars & Stocking Fillers
  • Product of the Week
  • Christmas Offers
Sleep Tips and Solutions
Browse Sleep Tips and Solutions
Shop by Category
  • Sheets & Pillowcases
  • Duvet Sets
  • Beds & Mattresses
  • Pillows
  • Duvets
  • Throws & Blankets
  • Shop All Bedding
Brands
  • Cozee Home
  • Emma
  • Northern Nights
  • Sealy
  • Silentnight
  • Simba
  • Tempur
Highlights
  • Solutions for Hot Sleepers
  • Summer Bedding
  • Mattress Buying Guide
  • Pillow Buying Guide
  • Bestsellers
  • Free Delivery
  • Clearance
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently on Air
  • Mattresses at Special Prices
Live Well
Browse Live Well
New In
  • New Arrivals
Shop All
  • Supplements
  • Health & Fitness
  • Shop All Live Well
Shop by Focus Area
  • Menopause Your Way
  • Sleep & Relaxation
  • Self-Expression & Confidence
  • Energy & Motivation
  • Lifestyle & Spaces
Top Brands
  • NEOM Wellbeing
  • Silentnight
  • Ancient + Brave
  • Zooki
  • Gatineau
  • Margaret Dabbs London
  • Chelsea Peers
  • Sloggi
  • Renpho
  • Homedics
Highlights
  • Offers
  • Tips & Support
  • Feel-Good Favourite
  • Brand Spotlight
  • Interest-Free Instalment Offers
Brands
Browse Brands
Trending Now
  • Ninja
  • Dune
  • White Stuff
  • Monsoon
  • Molton Brown
  • Liz Earle
New This Month
  • Ninja CRISPi DualZone Glass Air Fryer
  • The Cozee Home Throw in New Ombre Shades
  • New Brand: Oh So Floral
Exclusive Brands
  • Explore All
  • Discover New Arrivals
Beauty Brands
  • Discover All
  • Browse Exclusive Beauty
Fashion Brands
  • Discover All
  • Browse Exclusive Fashion
Shoes & Handbags Brands
  • Discover All
  • Browse Exclusive Accessories
Jewellery Brands
  • Discover All
  • Browse Exclusive Jewellery
Home & Kitchen Brands
  • Discover All
  • Browse Exclusive Home & Kitchen
Garden & Leisure Brands
  • Discover All
  • Browse Exclusive Garden
Electronics Brands
  • Discover All
Beauty
Browse Beauty
New In
  • New Arrivals
  • Bestsellers
  • Trending Now
  • Liz Earle
  • Laura Geller
  • Skingredients
Shop by Category
  • Shop All Beauty
  • Skincare
  • Make-Up
  • Haircare
  • Bath & Body
  • Beauty Tools & Accessories
  • Nailcare
  • Fragrance
  • Suncare
  • Tanning
  • Oral Care
  • Men's Grooming
Shop Brands A–Z
  • See All Brands
  • bareMinerals
  • Bobbi Brown
  • Dyson
  • ELEMIS
  • Estee Lauder
  • GATINEAU
  • Laura Geller
  • Laura Mercier
  • Liz Earle
  • L'Occitane
  • Molton Brown
  • Nails Inc
  • NEOM Wellbeing
  • Percy & Reed
  • Perricone
  • Philip Kingsley
  • Shark
  • Tili
  • Ultrasun
Offers
  • Pick of the Month
  • Supersize of the Month
  • Items Recently On Air
  • Beauty Offers
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Free Delivery
Beauty Gifts
  • Shop All Beauty Gifts
  • Gifts of the Season
  • Skincare Gifts
  • Make-up Gifts
  • Fragrance & Bodycare Gifts
  • Haircare & Beauty Tools Gifts
  • Beauty Advent Calendars
Beauty Guides
  • Beauty Ingredients
  • SPF Guide
Fashion
Browse Fashion
Featured
  • New Arrivals
  • September Top Picks
  • Fashion Offers
Shop by Category
  • Shop All Fashion
  • Dresses
  • Tops & T-Shirts
  • Coats & Jackets
  • Knitwear
  • Trousers
  • Blouses & Shirts
  • Jumpsuits
  • Jeans
  • Occasionwear
  • Lingerie & Shapewear
  • Nightwear
  • Men's Fashion
Brands
  • See All Brands
  • Apricot
  • Ben de Lisi
  • Chelsea Peers
  • Cozee Home Fashion
  • Dorothy Perkins
  • Denim & Co.
  • Finery
  • Kim & Co
  • Monsoon
  • Oasis
  • Ruth Langsford
  • Seasalt Cornwall
  • White Stuff
  • Wallis
Trends
  • Transitional Fashion
  • Animal Prints
  • Pretty Blouses
  • Autumnal Tones
  • Seasonal Stripes
  • Polka Dots
  • Dresses with Pockets
Collections
  • The Workwear Edit
  • Jeans and a Nice Top
  • Style with Katy
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Free Delivery
Guides
  • Fabric Care Guide
  • Fit Intent Guide
  • Denim Fit Guide
  • Denim Fit Quiz
Shoes & Handbags
Browse Shoes & Handbags
Featured
  • New Arrivals
  • Shoes & Handbag Offers
Shoes
  • Shop All Shoes
  • Boots
  • Loafers
  • Trainers
  • Ballet Pumps
  • Flat Shoes
  • Heeled Shoes
  • Sandals
Handbags
  • Shop All Bags
  • Cross-Body Bags
  • Tote Bags
  • Luggage
  • Wallets & Purses
  • Clutches
Accessories
  • Shop All Accessories
  • Sunglasses
  • Scarves
Brands
  • See All Brands
  • Aimee Kestenberg
  • American Tourister
  • Bronx
  • Camper
  • Clarks
  • Crocs
  • Dune London
  • FitFlop
  • Genuins
  • Hush Puppies
  • Kipling
  • Osprey London
  • Paul Costelloe
  • Pieces
  • Radley
  • Samsonite
  • Skechers
  • Vionic
Trends
  • Woven Flats
  • Boho Clogs
  • Neutral Tones
  • Smart Shoes
  • Animal Print
  • Textured Accessories
Collections
  • Men's Accessories
  • Occasionwear Accessories
  • Head-to-Toe Styling
  • Everyday Bags
  • Free Delivery
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Online-Only Footwear
Jewellery
Browse Jewellery
Featured
  • New Arrivals
  • Jewellery Offers
  • Christmas Sparkle
Shop by Category
  • Shop All Jewellery
  • Rings
  • Earrings
  • Necklace & Pendants
  • Bracelets & Bangles
  • Watches
  • Brooches and Pins
Shop By Metal
  • Silver
  • Gold
Shop By Stone
  • Diamond
  • Emerald
  • Pearl
  • Ruby
  • Sapphire
Brands
  • See All Brands
  • Annie Haak
  • Butler & Wilson
  • Clogau
  • Diamonique
  • Diamonds
  • Effy
  • Faith & Brown
  • Fire Light Diamonds
  • GOLD
  • Lara Pearl
  • Malika
  • Nina B
  • Oisha
  • Posh Totty
  • Steel by Diamonique
  • Swarovski
Trends
  • Two-Tone Jewellery
  • Statement Jewellery
  • Colourful Jewellery
  • Stacking Jewellery
Collections
  • Costume Jewellery
  • Fine Jewellery
  • Birthstone Jewellery
  • Personalised Jewellery
  • Design of the Month
  • Free Delivery
Guides
  • Diamond Buying Guide
  • Lara Pearl Buying Guide
  • Ring Size Guide
  • Lab-Grown Diamonds Buying Guide
Home
Browse Home
New In
  • New Arrivals
  • Christmas
  • Shop All Home
Bedroom
  • Beds & Mattresses
  • Bedspreads & Throws
  • Duvets & Duvet Sets
  • Pillows
  • Protectors & Toppers
  • Sleep Tips & Solutions
  • Shop All Bedding
Home Decor
  • Candles & Diffusers
  • Home Furnishings
  • Indoor Plants
  • Living Room Furniture
  • Mirrors & Lighting
  • Shop All Home Decor
Home Essentials
  • Air Purifiers & Fans
  • Irons & Steamers
  • Cleaning Supplies
  • Storage & Organisation
  • Outdoor Cleaning
  • Shop All Home Essentials
Floorcare
  • Cordless Cleaners
  • Cylinder Cleaners
  • Carpet Cleaners
  • Hard Floor Cleaners
  • Mops & Steam Cleaners
  • Shop All Floorcare
Brands
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Cozee Home
  • Dyson
  • Home Stories
  • Northern Nights
  • Panda
  • Christy
  • Sealy
  • Shark
  • Simba
  • SiMPLi
  • Silentnight
  • See All Brands
Highlights
  • Sleep Tips and Solutions
  • Cold Weather Essentials
  • Bestsellers
  • Items Recently on Air
  • Only at QVC
  • Special Prices
  • Free Delivery
Kitchen
Browse Kitchen
New In
  • New Arrivals
  • Shop All Kitchen
Kitchen Electricals
  • Appliances & Air Fryers
  • Vacuum Cleaners
  • Ice Cream Makers
Cooking & Dining
  • Cookware Sets
  • Food Storage Containers
  • Kitchen Utensils & Gadgets
  • Tableware & Dinnerware
  • Shop All Cooking & Dining
Food
  • Shop All Food
Brands
  • Caso
  • Cook's Essentials
  • EasiYo Yoghurt
  • Hotel Chocolat
  • Joe & Seph's
  • KitchenAid
  • Kuhn Rikon
  • Le Creuset
  • Lock & Lock
  • Our Place
  • Ninja
  • The Original Cake Company
  • See All Brands
Highlights
  • Bestsellers
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently on Air
  • Free Delivery
  • Clearance & Offers
  • Special Prices
Inspiration
  • Air Fryer Buying Guide
  • Top Rated
  • Recipe Origins
Garden
Browse Garden
Garden
  • All Garden
  • New Arrivals
  • Only Available at QVC Garden
  • Garden Decor
  • Garden Lighting
  • Garden Furniture
  • Fountains & Water Features
  • Garden Tools & Accessories
  • DIY Tools & Supplies
  • Home Security
  • Garden Clearance & Deals
  • Pet and Bird Care
Plants
  • Plants
  • New Arrivals
  • Plant Care
  • Pots & Planters
  • Bedding Plants
  • Bulbs
  • Hardy Perennials
  • House Plants
  • Shrubs, Trees & Roses
  • Faux Flowers & Plants
  • Plant Clearance & Deals
Get Inspired
  • Discover our Garden Inspiration
Highlights
  • Plant of the Month
  • This Week's Top Pick
  • Interest-Free Instalment Offers
Brands
  • Abode
  • de Jager
  • Garden Reflections
  • Garden Stories
  • Grumpy Gardener
  • Hayloft Plants
  • Luxform
  • Plants2Gardens
  • Richard Jackson
  • Thompson & Morgan
  • YouGarden
  • See All Brands
Electronics
Browse Electronics
New In
  • New Arrivals
Shop by Product
  • Shop All Electronics
Technology
  • TVs & Soundbars
  • Speakers
  • Headphones
  • Smart Tech
  • Home Security systems
  • Macbooks Laptops & Accessories
  • Ipads & Tablets
  • Phones
Household Electricals
  • Kitchen appliances
  • Fans & Purifiers
  • Vacuums & Cleaning
  • Lighting & Outdoor Electricals
Beauty Tools
  • Hair styling
  • Oral care
  • Skincare tools
  • Hair removal tools
Brands
  • Apple
  • Amazon
  • Epson
  • Hisense
  • TP-Link
  • See All
Highlights
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently On Air
  • Free Delivery
  • Special Prices
Gifts
Browse Gifts
Top Gifting Edits
  • Gifts for Her
  • Gifts for Him
  • Gifts for Home & Garden
  • Gifts on Offer
Popular Gifts
  • Beauty Gift Sets
  • Giftable Food
  • Candles & Home Fragrance
  • Garden Decor Gifts
  • Home Decor Gifts
  • Electronic Gifts
  • Handbags
  • Fragrance
  • Diamond Jewellery
Brands
  • Apple
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Clarks
  • Diamonique
  • Dune
  • Dyson
  • Elemis
  • Hunter
  • Liz Earle
  • L'Occitane
  • Molton Brown
  • Ninja
  • Radley
  • Tarte
Only at QVC
Browse Only at QVC
Featured
  • New Arrivals
  • Only at QVC Offers
  • Shop All
Shop by Category
  • Fashion
  • Jewellery
  • Shoes & Handbags
  • Home & Kitchen
  • Garden & Leisure
  • Beauty
Exclusive QVC Brands
  • abode
  • Ben de Lisi
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Cook's Essentials
  • Cozee Home
  • Denim & Co.
  • Diamonique
  • Fire Light Diamonds
  • Garden Stories
  • GOLD
  • JM by Julien Macdonald
  • K by Kelly Hoppen
  • Kim & Co
  • Lara Pearl
  • Malika
  • Northern Nights
  • Ruth Langsford
  • Sara by Sara Davies
  • SiMPLi
  • Tili
Fashion Highlights
  • The Denim & Co. Jacket
  • Denim & Co. Comfy Knits
  • Cozee Home Fashion
Sale
Browse Sale
Shop by Category
  • Up to 50% Off Fashion Sale
  • Up to 50% Off Shoes & Handbags Sale
  • Up to 40% Off Jewellery Sale
  • Up to 50% Off Home Sale
  • Up to 40% Off Beauty Sale
  • Outlet
Brands on Sale
  • Ben de Lisi
  • Clarks Footwear
  • Cook's Essentials
  • Finery
  • Kim & Co
  • Moda in Pelle
  • Ruth Langsford
  • Skechers
  • Tarte
Sale Highlights
  • Top Sale Picks
  • New to Sale
  • Up to 50% Off Ruth Langsford
  • Up to 40% Off Monsoon
  • Up to 30% Off Moda in Pelle
  • Up to 50% Off Cook’s Essentials
  • Up to 40% Off Tarte
  • Up to 50% Off Radley

Watch

  • Items Recently On Air
  • Watch QVC TV
  • Item On Air
  • TV Guide
  • Live Social Shopping
  • Meet the Presenters
  • Podcasts
When suggestions are available, use the up and down arrow keys or swipe left and right on touch devices to review.
My Account

My Account

My Account Sign in

  • Sign in
  • Create a QVC account
  • My Account
  • Order Status
  • Wish List
  • Your Picks
  • Contact Us

My Account Welcome

  • My Account
  • Order Status
  • Wish List
  • Contact Us
  • Sign Out
Basket Basket
Cart is Empty Cart contains one item Cart contains 0 items

Basket

  • SALE
  • Offers
  • Offers
  • New In
  • New In
  • Christmas
  • Christmas
  • Your Picks
  • Your Picks
  • Fashion
  • Fashion
  • Beauty
  • Beauty
  • Shoes & Handbags
  • Shoes & Handbags
  • Jewellery
  • Jewellery
  • Home
  • Home
  • Kitchen
  • Kitchen
  • Garden
  • Garden
  • Electronics
  • Electronics
  • Wellbeing
  • Wellbeing
  • Only at QVC
  • Trending
    • Offers
    • Today's Special Value
    • Offer of the Week
    • Today's Online Offers
    • Picks of the Month
    • Sale
  1. QVC Homepage An icon that looks like a house.
  2. Garden & Leisure
  3. Garden

Garden

Filter By:

Skip to product listings

Clear All Filters Your Selections:

  • Garden
  • Green
  • Purple

  • Green
  • Purple
  • White (189)
  • Black (188)
  • Brown (175)
  • Red (90)
  • Pink (76)
  • Yellow (74)
  • Orange (55)
  • Gray (91)

  • Garden Furniture (19)
  • Tables & Storage (5)
  • Plant Care (45)
  • Garden Tools & Accessories (69)
  • Outdoor Lighting (21)
  • Garden Decorations (26)
  • Christmas Decorations (3)
  • Outdoor Cleaning (8)
  • Storage & Organisers (2)
  • Mirrors & Lighting (3)

  • Easy Pay instalments (24)
  • New arrivals (3)
  • Special prices (30)
  • No P&P (1)
  • Top rated (7)
  • Clearance (30)
  • Outlet (19)

  • Abode (7)
  • Richard Jackson (14)
  • Webb (14)
  • Solar Centre (1)
  • Garden Stories (37)
  • Monty Miracle (1)
  • BundleBerry by Amanda Holden (3)
  • SiMPLi (1)
  • Hayloft Plants (1)
  • SFIXX (6)

  • £200 - £500 (7)
  • £25 - £50 (93)
  • £500 - £1000 (1)
  • £50 - £100 (34)
  • £10 - £25 (88)
  • £100 - £200 (13)
  • £0 - £10 (14)

  • Summer (5)
  • Spring (2)

  • MEN'S MEDIUM (4)
  • LADIES MEDIUM (4)
  • LADIES SMALL (4)
  • MEN'S LARGE (4)
  • S (1)
Done
1 - 96 of 250
|
Page 1 of 3
Sort By:
  • Bestselling
  • Recently on Air
  • New Arrivals
  • Top Rated
  • Price - High to Low
  • Price - Low to High
Filter

Clear All Filters Your Selections:

  • Garden
  • Green
  • Purple
abode 4 Piece Padded Indoor/Outdoor Conversation Set

abode 4 Piece Padded Indoor/Outdoor Conversation Set

£450.00

+P&P: £5.95
4.5 of 5 Stars  (8) 8 Reviews

Pay in 5 instalments

Richard Jackson's Easy Compost 80 Litres

Richard Jackson's Easy Compost 80 Litres

£25.92

£0.32/1 L

+P&P: £4.95
3.8 of 5 Stars  (199) 199 Reviews

Pay in 3 instalments

abode 7 Piece Aluminium 6 Seater Indoor/Outdoor Dining Set

abode 7 Piece Aluminium 6 Seater Indoor/Outdoor Dining Set

£799.00

+P&P: £5.95

Pay in 5 instalments

Webb 7.2v 2 in 1 Grass Shrub Shears with Pole Handle

Webb 7.2v 2 in 1 Grass Shrub Shears with Pole Handle

£54.96

+P&P: £4.95
3.8 of 5 Stars  (5) 5 Reviews
Solar Centre Brightlight Fairy Lights (10m)

New arrivals

Solar Centre Brightlight Fairy Lights (10m)

£14.88

+P&P: £2.95
Garden Stories 55cm Set of 4 LED Christmas Stakes Decor

New arrivals

Garden Stories 55cm Set of 4 LED Christmas Stakes Decor

£23.40

+P&P: £3.95

Monty Miracle 3 x 750ml Outdoor Cleaner

New arrivals

Monty Miracle 3 x 750ml Outdoor Cleaner

£25.20

+P&P: £3.95
BundleBerry by Amanda Holden Studio 70 Bar Cart

Special price

BundleBerry by Amanda Holden Studio 70 Bar Cart

£39.90 £64.92 , was, £64.92

+P&P: £3.95
4.8 of 5 Stars  (6) 6 Reviews

Pay in 5 instalments

SiMPLi Set of 2 Indoor & Outdoor 4in1 Lamps with Remote

SiMPLi Set of 2 Indoor & Outdoor 4in1 Lamps with Remote

£45.00

+P&P: £3.95
4.2 of 5 Stars  (16) 16 Reviews

Bulrush 80 Litres Professional Compost

Special price

Bulrush 80 Litres Professional Compost

£15.96 £18.00 , was, £18.00

£0.07/100 gm

+P&P: £4.95
4.4 of 5 Stars  (77) 77 Reviews
SFIXX Set of 2 Solar Rechargeable Security Lamps with Remote

Special price

SFIXX Set of 2 Solar Rechargeable Security Lamps with Remote

£24.96 £34.92 , was, £34.92

+P&P: £3.95
BundleBerry by Amanda Holden Studio 70 Indoor Outdoor Multi-Use Light

BundleBerry by Amanda Holden Studio 70 Indoor Outdoor Multi-Use Light

£24.96

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews

Grumpy Gardener 1 x 50 Deluxe Fatball Box

Grumpy Gardener 1 x 50 Deluxe Fatball Box

£19.20

+P&P: £4.95
4.0 of 5 Stars  (251) 251 Reviews
BundleBerry by Amanda Holden Studio 70 Set of 2 Rattan Candle Holders

No P&P

BundleBerry by Amanda Holden Studio 70 Set of 2 Rattan Candle Holders

£27.00

+P&P: £0.00
4.6 of 5 Stars  (5) 5 Reviews

Grumpy Gardener 12.6kg Deluxe Mix Wild Bird Food Fatballs

Grumpy Gardener 12.6kg Deluxe Mix Wild Bird Food Fatballs

£45.00

£3.57/1 Kg

+P&P: £4.95
4.2 of 5 Stars  (158) 158 Reviews
Webb Eco 40v43cm Lawnmower & Line Trimmer 4Ah Batt & Charger

Special price

Webb Eco 40v43cm Lawnmower & Line Trimmer 4Ah Batt & Charger

£244.80 £330.00 , was, £330.00

+P&P: £4.95
4.5 of 5 Stars  (55) 55 Reviews

Pay in 4 instalments

Spear & Jackson Kew Gardens Gloves Trio Pack

Top rated

Spear & Jackson Kew Gardens Gloves Trio Pack

£15.00

+P&P: £3.95
4.8 of 5 Stars  (13) 13 Reviews
Bethlehem Lights Indoor / Outdoor Set of 5 Oversized Stake Lights

Special price

Bethlehem Lights Indoor / Outdoor Set of 5 Oversized Stake Lights

£59.85 £69.95 , was, £69.95

+P&P: £3.95
3.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Drew & Cole Leaf Chief Leaf and Grass Collector

Special price

Drew & Cole Leaf Chief Leaf and Grass Collector

£84.60 £99.60 , was, £99.60

+P&P: £3.95
4.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Webb Eco 20v15cm Pruning Saw with Extension 2Ah Batt& Charger

Webb Eco 20v15cm Pruning Saw with Extension 2Ah Batt& Charger

£169.92

+P&P: £4.95
4.4 of 5 Stars  (25) 25 Reviews

Pay in 4 instalments

Grumpy Gardener Solar LED Character

Grumpy Gardener Solar LED Character

£39.96

+P&P: £4.95
4.3 of 5 Stars  (19) 19 Reviews

Webb Eco 20v 20cm Pruner & 50cm Hedge Trimmer 2Ah Battery & Charger

Webb Eco 20v 20cm Pruner & 50cm Hedge Trimmer 2Ah Battery & Charger

£179.88

+P&P: £4.95
4.3 of 5 Stars  (7) 7 Reviews
Webb Eco 20v15cm Pruning Saw 2Ah Battery & Charger

Top rated

Webb Eco 20v15cm Pruning Saw 2Ah Battery & Charger

£99.96

+P&P: £4.95
4.6 of 5 Stars  (19) 19 Reviews
Garden Stories Set of 3 Colour Change Projection Wall Lights

Garden Stories Set of 3 Colour Change Projection Wall Lights

£35.00

+P&P: £3.95
3.8 of 5 Stars  (17) 17 Reviews

Thompson & Morgan 3pc Rose Bistro Furniture Set

Thompson & Morgan 3pc Rose Bistro Furniture Set

£80.00

+P&P: £5.95
2.6 of 5 Stars  (18) 18 Reviews

Pay in 5 instalments

Plants2Gardens Set of Three Caldecott Planters

Special price

Plants2Gardens Set of Three Caldecott Planters

£45.00 £54.96 , was, £54.96

+P&P: £5.95
3.7 of 5 Stars  (3) 3 Reviews

Pay in 3 instalments

Innovators Space-Saving 2.7m Half Parasol

Innovators Space-Saving 2.7m Half Parasol

£45.00

+P&P: £4.95
4.5 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Thompson & Morgan Water Lily Trio Patio Pond Kit + Marble Caesar Bowl 46cm

Special price

Thompson & Morgan Water Lily Trio Patio Pond Kit + Marble Caesar Bowl 46cm

£33.00 £39.96 , was, £39.96

+P&P: £2.95
2.1 of 5 Stars  (15) 15 Reviews

Grumpy Gardener 2.5kg Nutpecker Refill with 2 Coconut Feeders

Grumpy Gardener 2.5kg Nutpecker Refill with 2 Coconut Feeders

£18.48

+P&P: £4.95
3.7 of 5 Stars  (73) 73 Reviews
Garden Stories Faux Pachysandra Trellis

Garden Stories Faux Pachysandra Trellis

£39.00

+P&P: £4.95
4.8 of 5 Stars  (5) 5 Reviews
Grass Gains Peat Free Feeding Duo Pack

Special price

Grass Gains Peat Free Feeding Duo Pack

£9.96 £16.92 , was, £16.92

+P&P: £4.95
YouGarden Go IllumiWell Planter

YouGarden Go IllumiWell Planter

£34.92

+P&P: £2.95

YouGarden Green Heavy Duty Pot 30L x6

Special price

YouGarden Green Heavy Duty Pot 30L x6

£25.92 £39.00 , was, £39.00

+P&P: £4.95
Webb Eco 20v50cm Pole Hedge Trimmer 2Ah Battery & Charger

Webb Eco 20v50cm Pole Hedge Trimmer 2Ah Battery & Charger

£130.00

+P&P: £4.95
3.2 of 5 Stars  (16) 16 Reviews
Thompson & Morgan Potting Bench

Thompson & Morgan Potting Bench

£49.92

+P&P: £6.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Willsow RHS 2027 Vegetable & Herb Wall Calendar

Willsow RHS 2027 Vegetable & Herb Wall Calendar

£17.85

+P&P: £3.95
4.5 of 5 Stars  (6) 6 Reviews
Plants2Gardens Frog 38cm Planter Pair

Special price

Plants2Gardens Frog 38cm Planter Pair

£39.96 £64.80 , was, £64.80

+P&P: £4.95
Garden Stories Butterfly Solar String Light Duo

Garden Stories Butterfly Solar String Light Duo

£15.00

+P&P: £3.95
Thompson & Morgan Fragrant Patio Pond Kit + Marble Caesar Bowl 46cm

Special price

Thompson & Morgan Fragrant Patio Pond Kit + Marble Caesar Bowl 46cm

£30.90 £34.92 , was, £34.92

+P&P: £2.95
2.1 of 5 Stars  (10) 10 Reviews

Grass Gains Total Lawn Care 80m2 Twin Pack

Grass Gains Total Lawn Care 80m2 Twin Pack

£29.88

+P&P: £4.95
4.0 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
Shark BlastBoss All-in-One Cordless Air Blasting System

Special price

Shark BlastBoss All-in-One Cordless Air Blasting System

£105.00 £129.99 , was, £129.99

+P&P: £4.95
4.2 of 5 Stars  (134) 134 Reviews

Pay in 4 instalments

Webb Eco 20v33cm Lawnmower & Line Trimmer 4Ah Batt & Charger

Webb Eco 20v33cm Lawnmower & Line Trimmer 4Ah Batt & Charger

£240.00

+P&P: £4.95
3.2 of 5 Stars  (36) 36 Reviews
Garden Gear 3.6V Trimming shears

Garden Gear 3.6V Trimming shears

£30.00

+P&P: £4.95
3.0 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Richard Jackson Premium Moss Remover Plus 7.5kg

Special price

Richard Jackson Premium Moss Remover Plus 7.5kg

£34.80 £38.44 , was, £38.44

£4.64/1 Kg

+P&P: £4.95
3.1 of 5 Stars  (47) 47 Reviews
Thompson & Morgan 20V Cordless Lithium-ion Grass Trimmer

Thompson & Morgan 20V Cordless Lithium-ion Grass Trimmer

£69.96

+P&P: £5.95
Q Garden 18v Submersible Water Pump

Top rated

Q Garden 18v Submersible Water Pump

£129.96

+P&P: £4.95
4.6 of 5 Stars  (15) 15 Reviews
Richard Jackson Protect & Nourish 250ml Concentrate & 1 Litre RTU

Special price

Richard Jackson Protect & Nourish 250ml Concentrate & 1 Litre RTU

£22.80 £24.96 , was, £24.96

+P&P: £4.95
4.4 of 5 Stars  (13) 13 Reviews
Grass Gains Total Lawn Care 80m2

Grass Gains Total Lawn Care 80m2

£14.88

+P&P: £4.95
Grumpy Gardener 12.55kg Suet Pellets

Grumpy Gardener 12.55kg Suet Pellets

£39.00

£3.11/1 Kg

+P&P: £4.95
4.0 of 5 Stars  (70) 70 Reviews
Richard Jackson Self Watering Hanging Basket x2

Special price

Richard Jackson Self Watering Hanging Basket x2

£27.00 £34.96 , was, £34.96

+P&P: £4.95
4.4 of 5 Stars  (9) 9 Reviews

Treadstone Set of 3 Nesting Orchard Garden Sculptures Medium

Top rated

Treadstone Set of 3 Nesting Orchard Garden Sculptures Medium

£80.00

+P&P: £5.95
4.7 of 5 Stars  (11) 11 Reviews

Grass Gains WeedXtractor Weed Puller

Grass Gains WeedXtractor Weed Puller

£29.88

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Block Blitz 6 Pack

Block Blitz 6 Pack

£24.96

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Grass Gains One Shot Wonder & Applicator

Special price

Grass Gains One Shot Wonder & Applicator

£16.92 £19.92 , was, £19.92

£16.92/1 L

+P&P: £4.95
Grumpy Gardener 2kg Deluxe Suet Pellets with 2x Suet Feeders

Grumpy Gardener 2kg Deluxe Suet Pellets with 2x Suet Feeders

£19.80

+P&P: £4.95
2.7 of 5 Stars  (16) 16 Reviews

Thompson & Morgan Set of 2 Diamond Planters

Special price

Thompson & Morgan Set of 2 Diamond Planters

£28.92 £39.96 , was, £39.96

+P&P: £5.95
3.5 of 5 Stars  (2) 2 Reviews

Willsow RHS 2027 A4 Flower Desk Calendar

Willsow RHS 2027 A4 Flower Desk Calendar

£18.96

+P&P: £3.95
Richard Jackson's Premium Lawn Magic 5 Litre Grass Feed

Top rated

Richard Jackson's Premium Lawn Magic 5 Litre Grass Feed

£28.05

+P&P: £4.95
4.5 of 5 Stars  (198) 198 Reviews
Grass Gains Feeding Pair

Special price

Grass Gains Feeding Pair

£14.88 £22.92 , was, £22.92

+P&P: £4.95
Grumpy Gardener Liquid Seaweed Fertiliser 1 Litre

Grumpy Gardener Liquid Seaweed Fertiliser 1 Litre

£13.92

£13.92/1 L

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Plants2Gardens Pottin' Up Seven-Piece Set

Plants2Gardens Pottin' Up Seven-Piece Set

£39.84

+P&P: £5.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Thompson & Morgan Set of 2 33cm Lindos Glazed Effect Planters

Special price

Thompson & Morgan Set of 2 33cm Lindos Glazed Effect Planters

£21.90 £30.00 , was, £30.00

+P&P: £4.95

Grumpy Gardener Weed Buddy

Grumpy Gardener Weed Buddy

£9.96

+P&P: £4.95
3.5 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Grass Gains Lawn Bulk Black Edition Twin Pack

Special price

Grass Gains Lawn Bulk Black Edition Twin Pack

£22.95 £28.88 , was, £28.88

+P&P: £4.95
2.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Thompson & Morgan Garden Mobile Rotating Seat & Tool Store

Thompson & Morgan Garden Mobile Rotating Seat & Tool Store

£34.92

+P&P: £4.95
4.7 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Grumpy Gardener Nut Pecker 8 x Peanut Butter Bird Food

Grumpy Gardener Nut Pecker 8 x Peanut Butter Bird Food

£30.00

£11.36/1 Kg

+P&P: £4.95
4.2 of 5 Stars  (51) 51 Reviews
Thompson & Morgan Bird Feeding Station with 4 Bird Feeders

Special price

Thompson & Morgan Bird Feeding Station with 4 Bird Feeders

£29.88 £49.92 , was, £49.92

+P&P: £5.95
1.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Thompson & Morgan Happy Beaks Orbital Squirrel Proof Suet Feeder

Thompson & Morgan Happy Beaks Orbital Squirrel Proof Suet Feeder

£29.88

+P&P: £4.95
Grumpy Gardener Stair Master Carry Cart

Grumpy Gardener Stair Master Carry Cart

£34.92

+P&P: £5.95
3.3 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Garden Stories Colour Splash Solar Flower Stake

Garden Stories Colour Splash Solar Flower Stake

£21.96

+P&P: £3.95
4.2 of 5 Stars  (10) 10 Reviews

Grass Gains Seed & Feed Starter Kit

Grass Gains Seed & Feed Starter Kit

£31.92

+P&P: £4.95
Grumpy Gardener 50 Gold Mix No Mess Wild Bird Food Fatballs

Grumpy Gardener 50 Gold Mix No Mess Wild Bird Food Fatballs

£19.92

£4.98/1 Kg

+P&P: £4.95
3.4 of 5 Stars  (78) 78 Reviews
Set of 3 Beatrix Potter Pot Buddies

Set of 3 Beatrix Potter Pot Buddies

£27.96

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Grumpy Gardener 5kg Deluxe Suet Pellets

Grumpy Gardener 5kg Deluxe Suet Pellets

£24.60

£4.92/1 Kg

+P&P: £4.95
3.5 of 5 Stars  (22) 22 Reviews
Plants2Gardens Magnolia Planters Set

Plants2Gardens Magnolia Planters Set

£39.96

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Morgan & Thompson AeroTek 20V Cordless Mower 32cm + Spare Battery

Morgan & Thompson AeroTek 20V Cordless Mower 32cm + Spare Battery

£164.88

+P&P: £5.95

Pay in 4 instalments

Plants2Gardens Victorian Bell Supports

Plants2Gardens Victorian Bell Supports

£51.96

+P&P: £5.95
Thompson & Morgan 900W Extendable Hedge Trimmer

Thompson & Morgan 900W Extendable Hedge Trimmer

£150.00

+P&P: £5.95
Set of 3 Benjamin Bunny Cane Companions

Set of 3 Benjamin Bunny Cane Companions

£27.96

+P&P: £4.95
4.9 of 5 Stars  (7) 7 Reviews
Set of 3 Fairy Cane Companions

Set of 3 Fairy Cane Companions

£27.96

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (5) 5 Reviews
Thompson & Morgan Manual Push Roller Lawn Mower

Thompson & Morgan Manual Push Roller Lawn Mower

£60.00

+P&P: £6.95
Thompson & Morgan 60cm x 60cm Metal Raised Bed

Thompson & Morgan 60cm x 60cm Metal Raised Bed

£27.00

+P&P: £5.95
Richard Jackson's Double Action Wetting Agent 500ml

Richard Jackson's Double Action Wetting Agent 500ml

£15.00

£30.00/1 L

+P&P: £4.95
4.1 of 5 Stars  (11) 11 Reviews
Thompson & Morgan Happy Beaks Garden Bird Mini Squirrel Proof Seed Feeder

Thompson & Morgan Happy Beaks Garden Bird Mini Squirrel Proof Seed Feeder

£14.88

+P&P: £4.95
Thompson & Morgan 20V Telescopic Hedge Trimmer

Thompson & Morgan 20V Telescopic Hedge Trimmer

£119.88

+P&P: £5.95
3.5 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
YouGarden Green Heavy Duty Pot 30L x5

Special price

YouGarden Green Heavy Duty Pot 30L x5

£22.92 £31.92 , was, £31.92

+P&P: £4.95
IncrediPeatFree Premium Multi Compost & 240g Incredibloom

Special price

IncrediPeatFree Premium Multi Compost & 240g Incredibloom

£24.60 £29.88 , was, £29.88

+P&P: £4.95
Thompson & Morgan Incredigrow Bigger & Better 500g Pack (Chempak No.4) x2

Special price

Thompson & Morgan Incredigrow Bigger & Better 500g Pack (Chempak No.4) x2

£21.90 £24.96 , was, £24.96

+P&P: £3.95
ClipGlove Set of Four 'BBC Gardener's World Best Buy' Garden Gloves

ClipGlove Set of Four 'BBC Gardener's World Best Buy' Garden Gloves

£50.00

+P&P: £3.95
4.0 of 5 Stars  (11) 11 Reviews

YouGarden Green Heavy Duty Pot 30L x4

Special price

YouGarden Green Heavy Duty Pot 30L x4

£19.92 £24.96 , was, £24.96

+P&P: £4.95
SFIXX Rechargeable Fountain & Light Show with Remote

SFIXX Rechargeable Fountain & Light Show with Remote

£50.00

+P&P: £3.95
3.7 of 5 Stars  (19) 19 Reviews
Incredi PeatFree Prem Professional Growers Compost 80L & 240g Incredibloom

Special price

Incredi PeatFree Prem Professional Growers Compost 80L & 240g Incredibloom

£24.60 £29.88 , was, £29.88

+P&P: £4.95
Thompson & Morgan 600W Electric Hedge Trimmer

Thompson & Morgan 600W Electric Hedge Trimmer

£60.00

+P&P: £7.95
JML RotoRazer Garden Multi Tool

JML RotoRazer Garden Multi Tool

£69.96

+P&P: £4.95
1.8 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
Thompson & Morgan Telescopic Long Reach Anvil Lopper

Thompson & Morgan Telescopic Long Reach Anvil Lopper

£24.90

+P&P: £4.95
ClipGlove General Purpose Garden Glove

ClipGlove General Purpose Garden Glove

£14.40

+P&P: £3.95
3.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

  • 1
  • 2
  • 3

You May Also Like

Show More Show Less

Check Out Our Bestsellers

Show More Show Less

Basket items will be held for the next 30 minutes.

You might also like

Select an option

Footer Navigation and Information

Subscribe

Get 10% Off Your First Order

Sign up now for all the latest offers and inspiration, plus 10% off your first order.

Thanks, you're all signed up!

{email-address}

Shop our new arrivals.

By clicking on Sign Up you will receive QVC promotional emails and we will update your marketing preferences. Please see our Privacy Statement

Easypay information

Flexible Easy Payments

Spread the cost of your shopping in monthly interest-free instalments or pay in full - you decide.

Find Out More
You Have 60 Days For Returns

Enjoy a Stress-Free Christmas

We've extended our money back guarantee until 31st January 2027 so you can return gifts with ease.

Visit Returns Portal

Customer Service

  • Contact Us
  • Returns and Refunds
  • Delivery
  • Customer FAQs
  • QOnAir

Shopping With QVC

  • Create an Account
  • QVC Everywhere
  • QVC Apps
  • Competitions
  • Promotion Details
  • Review Policy

About Us

  • Meet the Presenters
  • The Newsroom
  • Our Steps to Sustainability
  • Gender Pay Gap Report 2026
  • QVC Global Corporate Responsibility
  • Site Feedback

Work With Us

  • QVC Careers
  • Become a Vendor

QVC Everywhere

  • TikTok
  • YouTube
  • Facebook
  • Instagram

Download the QVC App

  • App Store
  • Google Play
Trustpilot
QVC Logo

A part of QVC Group

  • HSN
  • Ballard Designs
  • Frontgate
  • Garnet Hill
  • Grandin Road

Privacy StatementCustomer Terms & Conditions


QVC is not responsible for the availability, content, security, policies, or practices of the above referenced third-party linked sites, nor liable for statements, claims, opinions, or representations contained therein. QVC's Privacy Statement does not apply to these third-party websites.


© Licensing for emojis: Emojis by Twitter / Twemoji
Copyright 2020 Twitter, Inc and other contributors
Code licensed under the MIT License
Graphics licensed under CC-BY 4.0


© 1998-2026 QVC UK. All rights reserved

Legal Information

  • Data Protection Centre
  • Cookie Policy
  • General Terms of Use
  • Community Standards
  • Modern Slavery Act Statement
  • Waste Electrical Products

QVC International

  • United States
  • Germany
  • Japan
  • Italy
  • National Association of Jewellers
  • Norton
View Full Footer

Personalised Shopping

QVC uses technical and profiling cookies, including third party cookies, to ensure the correct functioning of the website, improve its functionality, offer you a personalised browsing experience, as well as for statistical, advertising and profiling purposes.  By clicking on "Accept All Cookies" you consent to the use of cookies that are not technically necessary, while by clicking on “Reject All Cookies” you deny consent to their use. This consent is voluntary, not necessary for the use of this website and can be withdrawn at any time in your Privacy Preferences section.  You may manage your preferences by clicking "Manage Your Preferences." For more information on how QVC uses cookies and other similar technologies, please see "Cookie Policy".

Manage Your Preferences