Skip to Main Navigation Skip to Main Navigation Skip to Main Content Skip to Footer

Return or exchange gifts until 31st January 2027. Shop for Christmas

Menu

QVC home
Shop

Featured

  • New In
  • Your Picks
  • Autumn Fashion
  • Christmas
  • Sleep Tips and Solutions
  • Live Well
  • Brands

Categories

  • Beauty
  • Fashion
  • Shoes & Handbags
  • Jewellery
  • Home
  • Kitchen
  • Garden
  • Electronics
  • Gifts
  • Only at QVC
  • Sale
Christmas
Browse Christmas
Christmas Shop
  • Our Christmas Shop
  • Shop All Christmas Products
  • Pre-Lit Decor
  • Trees & Home Decor
  • Home Fragrance
  • Hosting Essentials
Christmas Food
  • Shop All Christmas Food
  • Hampers & Food Gifts
Christmas Gifting
  • Shop All Christmas Gifts
  • Gifts for Her
  • Gifts for Him
  • Fashion & Accessories Gifts
  • Beauty Gifts
  • Home & Garden Gifts
  • Wellbeing Gifts
  • Gifts That Sparkle
Highlights
  • Your Personalised Gifting Edit
  • Advent Calendars & Stocking Fillers
  • Product of the Week
  • Christmas Offers
  • Beauty Gifts of The Season
  • Top 10 Christmas Picks
Sleep Tips and Solutions
Browse Sleep Tips and Solutions
Shop by Category
  • Sheets & Pillowcases
  • Duvet Sets
  • Beds & Mattresses
  • Pillows
  • Duvets
  • Throws & Blankets
  • Shop All Bedding
Brands
  • Cozee Home
  • Emma
  • Northern Nights
  • Sealy
  • Silentnight
  • Simba
  • Tempur
Highlights
  • Solutions for Hot Sleepers
  • Summer Bedding
  • Mattress Buying Guide
  • Pillow Buying Guide
  • Bestsellers
  • Free Delivery
  • Clearance
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently on Air
  • Mattresses at Special Prices
Live Well
Browse Live Well
New In
  • New Arrivals
Shop All
  • Supplements
  • Health & Fitness
  • Shop All Live Well
Shop by Focus Area
  • Menopause Your Way
  • Sleep & Relaxation
  • Self-Expression & Confidence
  • Energy & Motivation
  • Lifestyle & Spaces
Top Brands
  • NEOM Wellbeing
  • Silentnight
  • Ancient + Brave
  • Zooki
  • Gatineau
  • Margaret Dabbs London
  • Chelsea Peers
  • Sloggi
  • Renpho
  • Homedics
Highlights
  • Offers
  • Tips & Support
  • Feel-Good Favourite
  • Brand Spotlight
  • Interest-Free Instalment Offers
Brands
Browse Brands
Trending Now
  • Ninja
  • Bronx
  • Dyson
  • Monsoon
  • Denim & Co.
  • L'Occitane
  • Diamonique
New This Month
  • Christmas Shop
  • Beauty Gifts of the Season
  • Menopause Awareness Month
Exclusive Brands
  • Tili
  • Cozee Home
  • Sara by Sara Davies
  • Kim & Co
  • Fire Light Diamonds
  • Explore All
Beauty Brands
  • Molton Brown
  • Elemis
  • NEOM Wellbeing
  • Discover All
Fashion Brands
  • White Stuff
  • Helene Berman
  • Monsoon
  • Discover All
Shoes & Handbags Brands
  • Skechers
  • Kipling
  • Emu Australia
  • Discover All
Jewellery Brands
  • Malika
  • GOLD
  • Lara Pearl
  • Discover All
Home & Kitchen Brands
  • KitchenAid
  • Shark
  • Cook's Essentials
  • Discover All
Garden & Leisure Brands
  • Solar Centre
  • YouGarden
  • Willsow
  • Discover All
Electronics Brands
  • Discover All
Beauty
Browse Beauty
New In
  • New Arrivals
  • Bestsellers
  • Trending Now
  • GATINEAU
  • ELEMIS
  • Nakery Beauty
Shop by Category
  • Shop All Beauty
  • Skincare
  • Make-Up
  • Haircare
  • Bath & Body
  • Beauty Tools & Accessories
  • Nailcare
  • Fragrance
  • Suncare
  • Tanning
  • Oral Care
  • Men's Grooming
Shop Brands A–Z
  • See All Brands
  • bareMinerals
  • Bobbi Brown
  • Dyson
  • ELEMIS
  • Estee Lauder
  • GATINEAU
  • Laura Geller
  • Laura Mercier
  • Liz Earle
  • L'Occitane
  • Molton Brown
  • Nails Inc
  • NEOM Wellbeing
  • Percy & Reed
  • Perricone
  • Philip Kingsley
  • Shark
  • Tili
  • Ultrasun
Offers
  • Pick of the Month
  • Supersize of the Month
  • Items Recently On Air
  • Beauty Offers
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Free Delivery
Beauty Gifts
  • Shop All Beauty Gifts
  • Gifts of the Season
  • Skincare Gifts
  • Make-up Gifts
  • Fragrance & Bodycare Gifts
  • Haircare & Beauty Tools Gifts
  • Beauty Advent Calendars
Beauty Guides
  • Beauty Ingredients
  • SPF Guide
Fashion
Browse Fashion
Featured
  • New Arrivals
  • October Top Picks
  • Fashion Offers
Shop by Category
  • Shop All Fashion
  • Dresses
  • Tops & T-Shirts
  • Coats & Jackets
  • Knitwear
  • Trousers
  • Blouses & Shirts
  • Jeans
  • Skirts
  • Jumpsuits
  • Lingerie & Shapewear
  • Nightwear
  • Occasionwear
  • Men's Fashion
Brands
  • See All Brands
  • Apricot
  • Ben de Lisi
  • Chelsea Peers
  • Cozee Home Fashion
  • Dorothy Perkins
  • Denim & Co.
  • Elle
  • Finery
  • Kim & Co
  • Monsoon
  • Oasis
  • Ruth Langsford
  • Seasalt Cornwall
  • White Stuff
  • Wallis
Trends
  • Statement Outerwear
  • Burgundy Hues
  • Animal Prints
  • Autumnal Tones
  • Argyle Edit
  • Heritage Checks
  • Suede Fashion
Collections
  • Top 10 Coats and Jackets
  • Top 10 Cosy Knits
  • The Workwear Edit
  • Jeans and a Nice Top
  • Style with Katy
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Free Delivery
Guides
  • Fabric Care Guide
  • Fit Intent Guide
  • Denim Fit Guide
  • Denim Fit Quiz
Shoes & Handbags
Browse Shoes & Handbags
Featured
  • New Arrivals
  • Shoes & Handbag Offers
Shoes
  • Shop All Shoes
  • Boots
  • Loafers
  • Trainers
  • Ballet Pumps
  • Flat Shoes
  • Heeled Shoes
  • Sandals
Handbags
  • Shop All Bags
  • Cross-Body Bags
  • Tote Bags
  • Luggage
  • Wallets & Purses
  • Clutches
Accessories
  • Shop All Accessories
  • Hats
  • Scarves
  • Sunglasses
Brands
  • See All Brands
  • Aimee Kestenberg
  • American Tourister
  • Bronx
  • Camper
  • Clarks
  • Crocs
  • Dune London
  • Emu
  • FitFlop
  • Genuins
  • Hush Puppies
  • Kipling
  • Osprey London
  • Paul Costelloe
  • Pieces
  • Radley
  • Samsonite
  • Skechers
  • Vionic
Trends
  • Smart Shoes
  • Neutral Tones
  • Animal Print
  • Deep Tones
  • Suede Accessories
Collections
  • Top 10 Shoes & Boots
  • Top 10 Accessories
  • Men's Accessories
  • Occasionwear Accessories
  • Everyday Bags
  • Free Delivery
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Online-Only Footwear
Jewellery
Browse Jewellery
Featured
  • New Arrivals
  • Jewellery Offers
  • Christmas Sparkle
Shop by Category
  • Shop All Jewellery
  • Rings
  • Earrings
  • Necklace & Pendants
  • Bracelets & Bangles
  • Watches
  • Brooches and Pins
Shop By Metal
  • Silver
  • Gold
Shop By Stone
  • Diamond
  • Emerald
  • Pearl
  • Ruby
  • Sapphire
Brands
  • See All Brands
  • Annie Haak
  • Butler & Wilson
  • Clogau
  • Diamonique
  • Diamonds
  • Effy
  • Faith & Brown
  • Fire Light Diamonds
  • GOLD
  • Lara Pearl
  • Malika
  • Nina B
  • Oisha
  • Posh Totty
  • Steel by Diamonique
  • Swarovski
Trends
  • Two-Tone Jewellery
  • Statement Jewellery
  • Colourful Jewellery
  • Stacking Jewellery
Collections
  • Costume Jewellery
  • Fine Jewellery
  • Birthstone Jewellery
  • Personalised Jewellery
  • Design of the Month
  • Free Delivery
  • Top 10 Jewellery Picks
Guides
  • Diamond Buying Guide
  • Lara Pearl Buying Guide
  • Ring Size Guide
  • Lab-Grown Diamonds Buying Guide
Home
Browse Home
New In
  • New Arrivals
  • Christmas
  • Shop All Home
Bedroom
  • Beds & Mattresses
  • Bedspreads & Throws
  • Duvets & Duvet Sets
  • Pillows
  • Protectors & Toppers
  • Sleep Tips & Solutions
  • Shop All Bedding
Home Decor
  • Candles & Diffusers
  • Home Furnishings
  • Indoor Plants
  • Living Room Furniture
  • Mirrors & Lighting
  • Shop All Home Decor
Home Essentials
  • Air Purifiers & Fans
  • Irons & Steamers
  • Cleaning Supplies
  • Storage & Organisation
  • Outdoor Cleaning
  • Shop All Home Essentials
Floorcare
  • Cordless Cleaners
  • Cylinder Cleaners
  • Carpet Cleaners
  • Hard Floor Cleaners
  • Mops & Steam Cleaners
  • Shop All Floorcare
Brands
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Cozee Home
  • Dyson
  • Home Stories
  • Northern Nights
  • Panda
  • Christy
  • Sealy
  • Shark
  • Simba
  • SiMPLi
  • Silentnight
  • See All Brands
Highlights
  • Sleep Tips and Solutions
  • Cold Weather Essentials
  • Bestsellers
  • Items Recently on Air
  • Only at QVC
  • Special Prices
  • Free Delivery
Kitchen
Browse Kitchen
New In
  • New Arrivals
  • Shop All Kitchen
Kitchen Electricals
  • Appliances & Air Fryers
  • Vacuum Cleaners
  • Ice Cream Makers
Cooking & Dining
  • Cookware Sets
  • Food Storage Containers
  • Kitchen Utensils & Gadgets
  • Tableware & Dinnerware
  • Shop All Cooking & Dining
Food
  • Shop All Food
Brands
  • Caso
  • Cook's Essentials
  • EasiYo Yoghurt
  • Hotel Chocolat
  • Joe & Seph's
  • KitchenAid
  • Kuhn Rikon
  • Le Creuset
  • Lock & Lock
  • Our Place
  • Ninja
  • The Original Cake Company
  • See All Brands
Highlights
  • Bestsellers
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently on Air
  • Free Delivery
  • Clearance & Offers
  • Special Prices
Inspiration
  • Air Fryer Buying Guide
  • Top Rated
  • Recipe Origins
Garden
Browse Garden
Garden
  • All Garden
  • New Arrivals
  • Only Available at QVC Garden
  • Garden Decor
  • Garden Lighting
  • Garden Furniture
  • Fountains & Water Features
  • Garden Tools & Accessories
  • DIY Tools & Supplies
  • Home Security
  • Garden Clearance & Deals
  • Pet and Bird Care
Plants
  • Plants
  • New Arrivals
  • Plant Care
  • Pots & Planters
  • Bedding Plants
  • Bulbs
  • Hardy Perennials
  • House Plants
  • Shrubs, Trees & Roses
  • Faux Flowers & Plants
  • Plant Clearance & Deals
Get Inspired
  • Discover our Garden Inspiration
Highlights
  • Plant of the Month
  • This Week's Top Pick
  • Interest-Free Instalment Offers
Brands
  • Abode
  • de Jager
  • Garden Reflections
  • Garden Stories
  • Grumpy Gardener
  • Hayloft Plants
  • Luxform
  • Plants2Gardens
  • Richard Jackson
  • Thompson & Morgan
  • YouGarden
  • See All Brands
Electronics
Browse Electronics
New In
  • New Arrivals
Shop by Product
  • Shop All Electronics
Technology
  • TVs & Soundbars
  • Speakers
  • Headphones
  • Smart Tech
  • Home Security systems
  • Macbooks Laptops & Accessories
  • Ipads & Tablets
  • Phones
Household Electricals
  • Kitchen appliances
  • Fans & Purifiers
  • Vacuums & Cleaning
  • Lighting & Outdoor Electricals
Beauty Tools
  • Hair styling
  • Oral care
  • Skincare tools
  • Hair removal tools
Brands
  • Apple
  • Amazon
  • Epson
  • Hisense
  • TP-Link
  • See All
Highlights
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently On Air
  • Free Delivery
  • Special Prices
Gifts
Browse Gifts
Top Gifting Edits
  • Gifts for Her
  • Gifts for Him
  • Gifts for Home & Garden
  • Gifts on Offer
Popular Gifts
  • Beauty Gift Sets
  • Giftable Food
  • Candles & Home Fragrance
  • Garden Decor Gifts
  • Home Decor Gifts
  • Electronic Gifts
  • Handbags
  • Fragrance
  • Diamond Jewellery
Brands
  • Apple
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Clarks
  • Diamonique
  • Dune
  • Dyson
  • Elemis
  • Hunter
  • Liz Earle
  • L'Occitane
  • Molton Brown
  • Ninja
  • Radley
  • Tarte
Only at QVC
Browse Only at QVC
Featured
  • New Arrivals
  • Only at QVC Offers
  • Shop All
Shop by Category
  • Fashion
  • Jewellery
  • Shoes & Handbags
  • Home & Kitchen
  • Garden & Leisure
  • Beauty
Exclusive QVC Brands
  • abode
  • Ben de Lisi
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Cook's Essentials
  • Cozee Home
  • Denim & Co.
  • Diamonique
  • Fire Light Diamonds
  • Garden Stories
  • GOLD
  • JM by Julien Macdonald
  • K by Kelly Hoppen
  • Kim & Co
  • Lara Pearl
  • Malika
  • Northern Nights
  • Ruth Langsford
  • Sara by Sara Davies
  • SiMPLi
  • Tili
Fashion Highlights
  • The Denim & Co. Jacket
  • Denim & Co. Comfy Knits
  • Cozee Home Fashion
Sale
Browse Sale
Shop by Category
  • Up to 50% Off Fashion Sale
  • Up to 50% Off Shoes & Handbags Sale
  • Up to 40% Off Jewellery Sale
  • Up to 50% Off Home Sale
  • Up to 40% Off Beauty Sale
  • Outlet
Brands on Sale
  • Ben de Lisi
  • Clarks Footwear
  • Cook's Essentials
  • Finery
  • Kim & Co
  • Moda in Pelle
  • Ruth Langsford
  • Skechers
  • Tarte
Sale Highlights
  • Top Sale Picks
  • New to Sale
  • Up to 50% Off Ruth Langsford
  • Up to 40% Off Monsoon
  • Up to 30% Off Moda in Pelle
  • Up to 50% Off Cook’s Essentials
  • Up to 40% Off Tarte
  • Up to 50% Off Radley

Watch

  • Items Recently On Air
  • Watch QVC TV
  • Item On Air
  • TV Guide
  • Live Social Shopping
  • Meet the Presenters
  • Podcasts
When suggestions are available, use the up and down arrow keys or swipe left and right on touch devices to review.
My Account

My Account

My Account Sign in

  • Sign in
  • Create a QVC account
  • My Account
  • Order Status
  • Wish List
  • Your Picks
  • Contact Us

My Account Welcome

  • My Account
  • Order Status
  • Wish List
  • Contact Us
  • Sign Out
Basket Basket
Cart is Empty Cart contains one item Cart contains 0 items

Basket

  • SALE
  • Offers
  • Offers
  • New In
  • New In
  • Christmas
  • Christmas
  • Your Picks
  • Your Picks
  • Fashion
  • Fashion
  • Beauty
  • Beauty
  • Shoes & Handbags
  • Shoes & Handbags
  • Jewellery
  • Jewellery
  • Home
  • Home
  • Kitchen
  • Kitchen
  • Garden
  • Garden
  • Electronics
  • Electronics
  • Wellbeing
  • Wellbeing
  • Only at QVC
  • Trending
    • Offers
    • Today's Special Value
    • Offer of the Week
    • Today's Online Offers
    • Picks of the Month
    • Sale
  1. QVC Homepage An icon that looks like a house.
  2. Garden & Leisure

Garden & Leisure

Filter By:

Skip to product listings

Clear All Filters Your Selections:

  • Garden & Leisure
  • Wildlife
  • Pots & Planters
  • Outdoor Cleaning
  • Blue
  • Black

Category

  • Garden (107)
  • Pet Care (25)
  • Plants (14)
  • Car Care (1)

  • Wildlife
  • Pots & Planters
  • Outdoor Cleaning
  • Plant Care (43)
  • Garden Tools & Accessories (92)
  • Teddy Bears (16)
  • Outdoor Lighting (60)
  • Watering (14)
  • Garden Decorations (32)
  • Security (21)

  • Blue
  • Black
  • Brown (108)
  • White (85)
  • Green (79)
  • Red (32)
  • Yellow (28)
  • Pink (23)
  • Orange (16)
  • Purple (14)

  • Grumpy Gardener (19)
  • Richard Jackson (6)
  • Hayloft Plants (3)
  • Plants 2 Gardens (20)
  • Thompson & Morgan (29)
  • Lock & Lock (1)
  • Block Blitz (6)
  • Keter (2)
  • YouGarden (22)
  • Shark (1)

  • £10 - £25 (53)
  • £25 - £50 (57)
  • £100 - £200 (5)
  • £50 - £100 (7)
  • £0 - £10 (1)

  • Special prices (20)
  • Easy Pay instalments (5)
  • Top rated (7)
  • New arrivals (3)
  • Clearance (3)
  • Outlet (1)

  • Summer (1)
  • Spring (1)

  • 20CM (1)
Done
1 - 96 of 123
|
Page 1 of 2
Sort By:
  • Bestselling
  • Recently on Air
  • New Arrivals
  • Top Rated
  • Price - High to Low
  • Price - Low to High
Filter

Clear All Filters Your Selections:

  • Garden & Leisure
  • Wildlife
  • Pots & Planters
  • Outdoor Cleaning
  • Blue
  • Black
YouGarden Rainbow Planter Duo

YouGarden Rainbow Planter Duo

£25.50

+P&P: £4.95
Grumpy Gardener 2.5kg Nutpecker Refill with 2 Coconut Feeders

Grumpy Gardener 2.5kg Nutpecker Refill with 2 Coconut Feeders

£18.48

+P&P: £4.95
3.7 of 5 Stars  (73) 73 Reviews
Grumpy Gardener Set of 12 Nutpecker Jars

Special price

Grumpy Gardener Set of 12 Nutpecker Jars

£34.92 £45.00 , was, £45.00

£8.82/1 Kg

+P&P: £4.95
4.5 of 5 Stars  (4) 4 Reviews

Pay in 3 instalments

Grumpy Gardener 12.55kg Gold Mix No Mess Wild Bird Food 150 Fatballs

Grumpy Gardener 12.55kg Gold Mix No Mess Wild Bird Food 150 Fatballs

£45.00

£3.59/1 Kg

+P&P: £4.95
3.5 of 5 Stars  (96) 96 Reviews
Grumpy Gardener 50 Gold Mix No Mess Wild Bird Food Fatballs

Grumpy Gardener 50 Gold Mix No Mess Wild Bird Food Fatballs

£19.92

£4.98/1 Kg

+P&P: £4.95
3.4 of 5 Stars  (78) 78 Reviews
Richard Jackson's Premium Bird Food 12.75kg with Anti-Bacterial Protection

Richard Jackson's Premium Bird Food 12.75kg with Anti-Bacterial Protection

£36.00

£2.82/1 Kg

+P&P: £3.95
4.1 of 5 Stars  (27) 27 Reviews
Grumpy Gardener Wild Bird Food Selection Hamper

Grumpy Gardener Wild Bird Food Selection Hamper

£30.00

+P&P: £4.95
4.1 of 5 Stars  (26) 26 Reviews
Hayloft Ripple Planters x3

Top rated

Hayloft Ripple Planters x3

£22.92 £30.00 , was, £30.00

+P&P: £4.95
4.8 of 5 Stars  (14) 14 Reviews

Richard Jackson Easy Self Watering 30cm Planter x2

Special price

Richard Jackson Easy Self Watering 30cm Planter x2

£19.95 £39.96 , was, £39.96

+P&P: £4.95
3.1 of 5 Stars  (42) 42 Reviews
Grumpy Gardener Birdfood Storage Bin and Scoop

Grumpy Gardener Birdfood Storage Bin and Scoop

£24.96

+P&P: £4.95
3.8 of 5 Stars  (16) 16 Reviews
Plants2Gardens Tangle Ball Bird Feeder

Special price

Plants2Gardens Tangle Ball Bird Feeder

£49.92 £54.96 , was, £54.96

+P&P: £4.95
2.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Thompson & Morgan Set of Two Samaria Glazed-Effect Vase Planters

Special price

Thompson & Morgan Set of Two Samaria Glazed-Effect Vase Planters

£30.00 £45.00 , was, £45.00

+P&P: £5.95
Grumpy Gardener Chiniosery Decorative Bird Feeder

Grumpy Gardener Chiniosery Decorative Bird Feeder

£18.00

+P&P: £3.95
1.9 of 5 Stars  (9) 9 Reviews
Plants2Gardens Set of Three Caldecott Planters

Special price

Plants2Gardens Set of Three Caldecott Planters

£45.00 £54.96 , was, £54.96

+P&P: £5.95
3.7 of 5 Stars  (3) 3 Reviews

Plants2Garden 56cm Extra Large Caldecott Planter

Top rated

Plants2Garden 56cm Extra Large Caldecott Planter

£49.92

+P&P: £5.95
4.9 of 5 Stars  (10) 10 Reviews

Grumpy Gardener Set of 2 Suet/Seed Feeders

Grumpy Gardener Set of 2 Suet/Seed Feeders

£11.88

+P&P: £4.95
2.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Pay in 3 instalments

Thompson & Morgan Set of 2 34.5cm Caesar Marble Effect Bowl Planter

Thompson & Morgan Set of 2 34.5cm Caesar Marble Effect Bowl Planter

£24.90

+P&P: £5.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Richard Jackson Easy Self Watering 35cm Planter x1

Richard Jackson Easy Self Watering 35cm Planter x1

£22.50

+P&P: £4.95
3.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Plants2Gardens 48cm Extra Large Caldecott Round Planter

Plants2Gardens 48cm Extra Large Caldecott Round Planter

£45.00

+P&P: £5.95
3.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

LocknLock Large Pet Food Storage Container 10L

New arrivals

LocknLock Large Pet Food Storage Container 10L

£24.00

+P&P: £3.95

Thompson & Morgan Fragrant Patio Pond Kit + Marble Caesar Bowl 46cm

Special price

Thompson & Morgan Fragrant Patio Pond Kit + Marble Caesar Bowl 46cm

£30.90 £34.92 , was, £34.92

+P&P: £2.95
2.1 of 5 Stars  (10) 10 Reviews

Block Blitz The Original  8 Pack

Block Blitz The Original 8 Pack

£30.00

+P&P: £4.95
4.4 of 5 Stars  (26) 26 Reviews
Thompson & Morgan Set of 2 Lucena Matte Finish Planters

Thompson & Morgan Set of 2 Lucena Matte Finish Planters

£30.00

+P&P: £5.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Thompson & Morgan Happy Beaks Premium Squirrel Proof Seed Feeder

Thompson & Morgan Happy Beaks Premium Squirrel Proof Seed Feeder

£29.88

+P&P: £4.95
Thompson & Morgan Set of Three Cylinder Glazed Planters

Thompson & Morgan Set of Three Cylinder Glazed Planters

£44.90

+P&P: £5.95
4.2 of 5 Stars  (4) 4 Reviews

Keter Signature Ashwood Drainage Basin Raised Bed Planter & Water Tray

Keter Signature Ashwood Drainage Basin Raised Bed Planter & Water Tray

£110.00

+P&P: £5.95
4.7 of 5 Stars  (3) 3 Reviews

Pay in 5 instalments

Plants2Gardens Patio Veg Pots

Plants2Gardens Patio Veg Pots

£19.80

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (5) 5 Reviews
Thompson & Morgan 36cm Cylinder Glazed Planter

Thompson & Morgan 36cm Cylinder Glazed Planter

£24.90

+P&P: £5.95

Plants2Gardens Set of 2 40cm Barnwell Planter

Special price

Plants2Gardens Set of 2 40cm Barnwell Planter

£36.60 £39.90 , was, £39.90

+P&P: £5.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Thompson & Morgan Happy Beaks Supreme Seed Feeder

Thompson & Morgan Happy Beaks Supreme Seed Feeder

£29.88

+P&P: £4.95
Plants2Gardens 56cm Extra Large Hargrave Planter

Plants2Gardens 56cm Extra Large Hargrave Planter

£49.95

+P&P: £5.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews

Thompson & Morgan Bird Feeding Station with 4 Bird Feeders

Special price

Thompson & Morgan Bird Feeding Station with 4 Bird Feeders

£29.88 £49.92 , was, £49.92

+P&P: £5.95
1.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Thompson & Morgan Set of 2 Diamond Planters

Special price

Thompson & Morgan Set of 2 Diamond Planters

£28.92 £39.96 , was, £39.96

+P&P: £5.95
3.5 of 5 Stars  (2) 2 Reviews

Thompson & Morgan 39cm Planter & Saucer x2

Special price

Thompson & Morgan 39cm Planter & Saucer x2

£19.92 £26.00 , was, £26.00

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
YouGarden Go IllumiNest Planter

YouGarden Go IllumiNest Planter

£34.92

+P&P: £3.95

Shark BlastBoss All-in-One Cordless Air Blasting System

Special price

Shark BlastBoss All-in-One Cordless Air Blasting System

£105.00 £129.99 , was, £129.99

+P&P: £4.95
4.2 of 5 Stars  (134) 134 Reviews

Pay in 4 instalments

Keter Signature Ashwood Planter with Screening

Keter Signature Ashwood Planter with Screening

£149.00

+P&P: £5.95
4.5 of 5 Stars  (8) 8 Reviews

Pay in 5 instalments

Plants2Garden Set of 2 40cm Countryside Bee Planters

Plants2Garden Set of 2 40cm Countryside Bee Planters

£45.00

+P&P: £5.95
3.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews

Plants2Gardens Set of Two 35cm Hargrave Planters

Plants2Gardens Set of Two 35cm Hargrave Planters

£35.00

+P&P: £5.95

Plants2Gardens Set of Two 41cm Monstera Planters

Plants2Gardens Set of Two 41cm Monstera Planters

£36.96

+P&P: £5.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Thompson & Morgan 42cm Planter & Saucer x2

Thompson & Morgan 42cm Planter & Saucer x2

£29.88

+P&P: £4.95
4.7 of 5 Stars  (9) 9 Reviews

Thompson & Morgan 26cm Cylinder Glazed Planter

Thompson & Morgan 26cm Cylinder Glazed Planter

£17.88

+P&P: £5.95

Thompson & Morgan 2 x Black & Gold Tower Pots

Thompson & Morgan 2 x Black & Gold Tower Pots

£30.00

+P&P: £5.95
3.2 of 5 Stars  (24) 24 Reviews
Set of 3 Peter Rabbit Potty Feet

Top rated

Set of 3 Peter Rabbit Potty Feet

£27.96

+P&P: £4.95
4.8 of 5 Stars  (12) 12 Reviews
YouGarden Infinity Round Copper Planters 28cm diameter x 5

YouGarden Infinity Round Copper Planters 28cm diameter x 5

£18.96

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Thompson+ Morgan 50cm Caesar Marble Effect Planter

Thompson+ Morgan 50cm Caesar Marble Effect Planter

£39.90

+P&P: £5.95
3.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews

Plants2Gardens Set of Two 35cm Monstera Planters

Plants2Gardens Set of Two 35cm Monstera Planters

£30.00

+P&P: £5.95

Plants2Gardens Set of Two 40cm Countryside Butterfly Planters

Plants2Gardens Set of Two 40cm Countryside Butterfly Planters

£45.00

+P&P: £5.95
5.0 of 5 Stars  (3) 3 Reviews

Thompson & Morgan Bloomaround Hanging Basket x4

Thompson & Morgan Bloomaround Hanging Basket x4

£19.92

+P&P: £4.95
2.5 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
Thompson & Morgan Set of 3 40cm Bell Glazed Planter

Thompson & Morgan Set of 3 40cm Bell Glazed Planter

£75.00

+P&P: £5.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Block Blitz 6 Pack

Block Blitz 6 Pack

£24.96

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Thompson & Morgan Three-Tiered Chelsea Planter

Thompson & Morgan Three-Tiered Chelsea Planter

£39.96

+P&P: £5.95
Thompson & Morgan 31cm Cylinder Glazed Planter

Thompson & Morgan 31cm Cylinder Glazed Planter

£21.90

+P&P: £5.95

YouGarden Pair of Antique Cromarty 30cm Planters

YouGarden Pair of Antique Cromarty 30cm Planters

£14.88

+P&P: £4.95
YouGarden Heavy Duty Pot Nest Bundle x5 of 30/35/50

YouGarden Heavy Duty Pot Nest Bundle x5 of 30/35/50

£30.00

+P&P: £2.95
4.8 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
YouGarden 30L Heavy Duty Black Pot x6

Top rated

YouGarden 30L Heavy Duty Black Pot x6

£30.00

+P&P: £4.95
4.8 of 5 Stars  (29) 29 Reviews
Plants2Gardens Squirrel 38cm Planter Pair

Special price

Plants2Gardens Squirrel 38cm Planter Pair

£39.96 £64.80 , was, £64.80

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Thompson + Morgan Set of 2 30.5cm Caesar Marble Effect Planter

Thompson + Morgan Set of 2 30.5cm Caesar Marble Effect Planter

£24.00

+P&P: £5.95
5.0 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
YouGarden Set of Black 5 Heavy Duty 30L Pots

YouGarden Set of Black 5 Heavy Duty 30L Pots

£24.96

+P&P: £4.95
YouGarden Pair of Papilio White 38cm Planters

YouGarden Pair of Papilio White 38cm Planters

£45.00

+P&P: £2.95
4.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
YouGarden Pair of Nantucket Black with Chocolate Wash 25cm Planter

YouGarden Pair of Nantucket Black with Chocolate Wash 25cm Planter

£14.88

+P&P: £4.95
Hayloft Plants 3 x Provence Planter 30cm

Top rated

Hayloft Plants 3 x Provence Planter 30cm

£26.88

+P&P: £4.95
4.9 of 5 Stars  (33) 33 Reviews

YouGarden 13" Black & Gold Pinecone Planters x 5

YouGarden 13" Black & Gold Pinecone Planters x 5

£29.88

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
YouGarden Tower Pot and Frame 36cm diameter

YouGarden Tower Pot and Frame 36cm diameter

£24.96

+P&P: £5.95
Plants2Gardens Owl 38cm Planter Pair

Special price

Plants2Gardens Owl 38cm Planter Pair

£39.96 £64.80 , was, £64.80

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Thompson + Morgan 35cm Caesar Marble Effect Bowl Planter

Thompson + Morgan 35cm Caesar Marble Effect Bowl Planter

£18.00

+P&P: £5.95
Monty Miracle 2 x 2 Litres Outdoor Cleaner with 1.5L Pump Sprayer

New arrivals

Monty Miracle 2 x 2 Litres Outdoor Cleaner with 1.5L Pump Sprayer

£58.80 £65.40 , was, £65.40

+P&P: £3.95
Monty Miracle 3 x 750ml Outdoor Cleaner

New arrivals

Monty Miracle 3 x 750ml Outdoor Cleaner

£25.20

+P&P: £3.95
2.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
YouGarden Pair of Lilac Palibin Standards Planters & Fertilser

Special price

YouGarden Pair of Lilac Palibin Standards Planters & Fertilser

£75.00 £102.00 , was, £102.00

+P&P: £2.95

Thompson + Morgan Set of 2 35cm Glazed Effect Hanging Basket

Special price

Thompson + Morgan Set of 2 35cm Glazed Effect Hanging Basket

£24.96 £34.92 , was, £34.92

+P&P: £5.95
3.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Spear & Jackson 5 Litre Concentrated Stone Cleaner

Spear & Jackson 5 Litre Concentrated Stone Cleaner

£16.95

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Block Blitz The Original 8 Pack with Watering Can Rose Attachment

Block Blitz The Original 8 Pack with Watering Can Rose Attachment

£34.92

+P&P: £4.95
3.6 of 5 Stars  (25) 25 Reviews
Block Blitz Original 5 Litre Ready to Use Cleaner with Electric Sprayer

Block Blitz Original 5 Litre Ready to Use Cleaner with Electric Sprayer

£34.92

+P&P: £4.95
3.1 of 5 Stars  (12) 12 Reviews
YouGarden Tower Pot and Frame 36cm diameter x 2

YouGarden Tower Pot and Frame 36cm diameter x 2

£39.96

+P&P: £2.95
2.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Block Blitz Complete Multi Surface Outdoor Cleaner & Weed Killer Kit

Block Blitz Complete Multi Surface Outdoor Cleaner & Weed Killer Kit

£37.92

+P&P: £4.95
3.1 of 5 Stars  (31) 31 Reviews
YouGarden Set of Black 4 Heavy Duty 30L Pots

Top rated

YouGarden Set of Black 4 Heavy Duty 30L Pots

£21.00

+P&P: £4.95
4.7 of 5 Stars  (17) 17 Reviews
Thompson & Morgan Plastic Flowerpot with Saucer in Black & Gold x 4

Thompson & Morgan Plastic Flowerpot with Saucer in Black & Gold x 4

£79.98

+P&P: £2.95
3.5 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Karcher K4 Silent Black Edition Pressure Washer

Top rated

Karcher K4 Silent Black Edition Pressure Washer

£175.00 £229.92 , was, £229.92

+P&P: £4.95
4.5 of 5 Stars  (21) 21 Reviews
Plants2Gardens Hare 38cm Planter Pair
WAITLIST

Special price

Plants2Gardens Hare 38cm Planter Pair

£39.96 £64.80 , was, £64.80

+P&P: £4.95
4.8 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
YouGarden Infinity Black Square Planters 25cm diameter x 5

YouGarden Infinity Black Square Planters 25cm diameter x 5

£19.92

+P&P: £3.95
1.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Grumpy Gardener Traditional Style Pot and Stand

Grumpy Gardener Traditional Style Pot and Stand

£29.52

+P&P: £4.95
3.5 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
YouGarden Rattan Hanging Baskets x4

YouGarden Rattan Hanging Baskets x4

£22.92

+P&P: £2.95
Richard Jackson 2x 37.5cm Planters with Easy Compost

Richard Jackson 2x 37.5cm Planters with Easy Compost

£73.92

+P&P: £5.95
4.3 of 5 Stars  (10) 10 Reviews
YouGarden Ceramic Look Mottled Blue Planter 39.5cm Diameter

YouGarden Ceramic Look Mottled Blue Planter 39.5cm Diameter

£18.96

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Plants2Garden Medium Antique Planter Pair

Plants2Garden Medium Antique Planter Pair

£21.96

+P&P: £5.95
Plants2Garden Large Antique Planter Pair

Plants2Garden Large Antique Planter Pair

£25.20

+P&P: £5.95
Thompson & Morgan Plastic Flowerpot with Saucer in Black & Gold x 2

Thompson & Morgan Plastic Flowerpot with Saucer in Black & Gold x 2

£39.99

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Thompson & Morgan Solar Planter 15 LED Decorative Stake Lights

Thompson & Morgan Solar Planter 15 LED Decorative Stake Lights

£12.96

+P&P: £4.95
Grumpy Gardener Large Coral Planter

Clearance

Grumpy Gardener Large Coral Planter

£18.00 £36.00 , was, £36.00

+P&P: £5.95
4.3 of 5 Stars  (6) 6 Reviews
Azpects Set of 4x 150ml Easy Care Mini Bottles

Azpects Set of 4x 150ml Easy Care Mini Bottles

£24.96

£41.60/1 L

+P&P: £4.95
Grumpy Gardener Snowflake Bauble Nutpecker Feeder with Nutpecker Jar

Grumpy Gardener Snowflake Bauble Nutpecker Feeder with Nutpecker Jar

£19.80

+P&P: £4.95
2.2 of 5 Stars  (8) 8 Reviews
YouGarden April Teal Square Planters 36cm diameter x 2

YouGarden April Teal Square Planters 36cm diameter x 2

£24.00

+P&P: £4.95
4.2 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
Block Blitz The Original 4 Pack

Block Blitz The Original 4 Pack

£15.96

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
AVA Tool Organiser

AVA Tool Organiser

£39.90

+P&P: £4.95
Grumpy Gardener 3  Ultimate Log Feeders

Grumpy Gardener 3 Ultimate Log Feeders

£12.00

£10.00/1 Kg

+P&P: £4.95
4.2 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
Hayloft Aztec Planters x 3

Hayloft Aztec Planters x 3

£25.92

+P&P: £4.95
  • 1
  • 2

You May Also Like

Show More Show Less

Check Out Our Bestsellers

Show More Show Less

Basket items will be held for the next 30 minutes.

You might also like

Select an option

Footer Navigation and Information

Subscribe

Get 10% Off Your First Order

Sign up now for all the latest offers and inspiration, plus 10% off your first order.

Thanks, you're all signed up!

{email-address}

Shop our new arrivals.

By clicking on Sign Up you will receive QVC promotional emails and we will update your marketing preferences. Please see our Privacy Statement

Easypay information

Flexible Easy Payments

Spread the cost of your shopping in monthly interest-free instalments or pay in full - you decide.

Find Out More
You Have 60 Days For Returns

Enjoy a Stress-Free Christmas

We've extended our money back guarantee until 31st January 2027 so you can return gifts with ease.

Visit Returns Portal

Customer Service

  • Contact Us
  • Returns and Refunds
  • Delivery
  • Customer FAQs
  • QOnAir

Shopping With QVC

  • Create an Account
  • QVC Everywhere
  • QVC Apps
  • Competitions
  • Promotion Details
  • Review Policy

About Us

  • Meet the Presenters
  • The Newsroom
  • Our Steps to Sustainability
  • Gender Pay Gap Report 2026
  • QVC Global Corporate Responsibility
  • Site Feedback

Work With Us

  • QVC Careers
  • Become a Vendor

QVC Everywhere

  • TikTok
  • YouTube
  • Facebook
  • Instagram

Download the QVC App

  • App Store
  • Google Play
Trustpilot
QVC Logo

A part of QVC Group

  • HSN
  • Ballard Designs
  • Frontgate
  • Garnet Hill
  • Grandin Road

Privacy StatementCustomer Terms & Conditions


QVC is not responsible for the availability, content, security, policies, or practices of the above referenced third-party linked sites, nor liable for statements, claims, opinions, or representations contained therein. QVC's Privacy Statement does not apply to these third-party websites.


© Licensing for emojis: Emojis by Twitter / Twemoji
Copyright 2020 Twitter, Inc and other contributors
Code licensed under the MIT License
Graphics licensed under CC-BY 4.0


© 1998-2026 QVC UK. All rights reserved

Legal Information

  • Data Protection Centre
  • Cookie Policy
  • General Terms of Use
  • Community Standards
  • Modern Slavery Act Statement
  • Waste Electrical Products

QVC International

  • United States
  • Germany
  • Japan
  • Italy
  • National Association of Jewellers
  • Norton
View Full Footer

Personalised Shopping

QVC uses technical and profiling cookies, including third party cookies, to ensure the correct functioning of the website, improve its functionality, offer you a personalised browsing experience, as well as for statistical, advertising and profiling purposes.  By clicking on "Accept All Cookies" you consent to the use of cookies that are not technically necessary, while by clicking on “Reject All Cookies” you deny consent to their use. This consent is voluntary, not necessary for the use of this website and can be withdrawn at any time in your Privacy Preferences section.  You may manage your preferences by clicking "Manage Your Preferences." For more information on how QVC uses cookies and other similar technologies, please see "Cookie Policy".

Manage Your Preferences