Skip to Main Navigation Skip to Main Navigation Skip to Main Content Skip to Footer

Return or exchange gifts until 31st January 2027. Shop for Christmas

Menu

QVC home
Shop

Featured

  • New In
  • Your Picks
  • Autumn Fashion
  • Christmas
  • Sleep Tips and Solutions
  • Live Well
  • Brands

Categories

  • Beauty
  • Fashion
  • Shoes & Handbags
  • Jewellery
  • Home
  • Kitchen
  • Garden
  • Electronics
  • Gifts
  • Only at QVC
  • Sale
Christmas
Browse Christmas
Christmas Shop
  • Our Christmas Shop
  • Shop All Christmas Products
  • Pre-Lit Decor
  • Trees & Home Decor
  • Home Fragrance
  • Hosting Essentials
Christmas Food
  • Shop All Christmas Food
  • Hampers & Food Gifts
Christmas Gifting
  • Shop All Christmas Gifts
  • Gifts for Her
  • Gifts for Him
  • Fashion & Accessories Gifts
  • Beauty Gifts
  • Home & Garden Gifts
  • Wellbeing Gifts
  • Gifts That Sparkle
Highlights
  • Your Personalised Gifting Edit
  • Advent Calendars & Stocking Fillers
  • Product of the Week
  • Christmas Offers
Sleep Tips and Solutions
Browse Sleep Tips and Solutions
Shop by Category
  • Sheets & Pillowcases
  • Duvet Sets
  • Beds & Mattresses
  • Pillows
  • Duvets
  • Throws & Blankets
  • Shop All Bedding
Brands
  • Cozee Home
  • Emma
  • Northern Nights
  • Sealy
  • Silentnight
  • Simba
  • Tempur
Highlights
  • Solutions for Hot Sleepers
  • Summer Bedding
  • Mattress Buying Guide
  • Pillow Buying Guide
  • Bestsellers
  • Free Delivery
  • Clearance
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently on Air
  • Mattresses at Special Prices
Live Well
Browse Live Well
New In
  • New Arrivals
Shop All
  • Supplements
  • Health & Fitness
  • Shop All Live Well
Shop by Focus Area
  • Menopause Your Way
  • Sleep & Relaxation
  • Self-Expression & Confidence
  • Energy & Motivation
  • Lifestyle & Spaces
Top Brands
  • NEOM Wellbeing
  • Silentnight
  • Ancient + Brave
  • Zooki
  • Gatineau
  • Margaret Dabbs London
  • Chelsea Peers
  • Sloggi
  • Renpho
  • Homedics
Highlights
  • Offers
  • Tips & Support
  • Feel-Good Favourite
  • Brand Spotlight
  • Interest-Free Instalment Offers
Brands
Browse Brands
Trending Now
  • Ninja
  • Bronx
  • Dyson
  • Monsoon
  • Denim & Co.
  • L'Occitane
  • Diamonique
New This Month
  • Christmas Shop
  • Beauty Gifts of the Season
  • Menopause Awareness Month
Exclusive Brands
  • Tili
  • Cozee Home
  • Sara by Sara Davies
  • Kim & Co
  • Fire Light Diamonds
  • Explore All
Beauty Brands
  • Molton Brown
  • Elemis
  • NEOM Wellbeing
  • Discover All
Fashion Brands
  • White Stuff
  • Helene Berman
  • Monsoon
  • Discover All
Shoes & Handbags Brands
  • Skechers
  • Kipling
  • Emu Australia
  • Discover All
Jewellery Brands
  • Malika
  • GOLD
  • Lara Pearl
  • Discover All
Home & Kitchen Brands
  • KitchenAid
  • Shark
  • Cook's Essentials
  • Discover All
Garden & Leisure Brands
  • Solar Centre
  • YouGarden
  • Willsow
  • Discover All
Electronics Brands
  • Discover All
Beauty
Browse Beauty
New In
  • New Arrivals
  • Bestsellers
  • Trending Now
  • Liz Earle
  • Laura Geller
  • Skingredients
Shop by Category
  • Shop All Beauty
  • Skincare
  • Make-Up
  • Haircare
  • Bath & Body
  • Beauty Tools & Accessories
  • Nailcare
  • Fragrance
  • Suncare
  • Tanning
  • Oral Care
  • Men's Grooming
Shop Brands A–Z
  • See All Brands
  • bareMinerals
  • Bobbi Brown
  • Dyson
  • ELEMIS
  • Estee Lauder
  • GATINEAU
  • Laura Geller
  • Laura Mercier
  • Liz Earle
  • L'Occitane
  • Molton Brown
  • Nails Inc
  • NEOM Wellbeing
  • Percy & Reed
  • Perricone
  • Philip Kingsley
  • Shark
  • Tili
  • Ultrasun
Offers
  • Pick of the Month
  • Supersize of the Month
  • Items Recently On Air
  • Beauty Offers
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Free Delivery
Beauty Gifts
  • Shop All Beauty Gifts
  • Gifts of the Season
  • Skincare Gifts
  • Make-up Gifts
  • Fragrance & Bodycare Gifts
  • Haircare & Beauty Tools Gifts
  • Beauty Advent Calendars
Beauty Guides
  • Beauty Ingredients
  • SPF Guide
Fashion
Browse Fashion
Featured
  • New Arrivals
  • September Top Picks
  • Fashion Offers
Shop by Category
  • Shop All Fashion
  • Dresses
  • Tops & T-Shirts
  • Coats & Jackets
  • Knitwear
  • Trousers
  • Blouses & Shirts
  • Jumpsuits
  • Jeans
  • Occasionwear
  • Lingerie & Shapewear
  • Nightwear
  • Men's Fashion
Brands
  • See All Brands
  • Apricot
  • Ben de Lisi
  • Chelsea Peers
  • Cozee Home Fashion
  • Dorothy Perkins
  • Denim & Co.
  • Finery
  • Kim & Co
  • Monsoon
  • Oasis
  • Ruth Langsford
  • Seasalt Cornwall
  • White Stuff
  • Wallis
Trends
  • Transitional Fashion
  • Animal Prints
  • Pretty Blouses
  • Autumnal Tones
  • Seasonal Stripes
  • Polka Dots
  • Dresses with Pockets
Collections
  • The Workwear Edit
  • Jeans and a Nice Top
  • Style with Katy
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Free Delivery
Guides
  • Fabric Care Guide
  • Fit Intent Guide
  • Denim Fit Guide
  • Denim Fit Quiz
Shoes & Handbags
Browse Shoes & Handbags
Featured
  • New Arrivals
  • Shoes & Handbag Offers
Shoes
  • Shop All Shoes
  • Boots
  • Loafers
  • Trainers
  • Ballet Pumps
  • Flat Shoes
  • Heeled Shoes
  • Sandals
Handbags
  • Shop All Bags
  • Cross-Body Bags
  • Tote Bags
  • Luggage
  • Wallets & Purses
  • Clutches
Accessories
  • Shop All Accessories
  • Sunglasses
  • Scarves
Brands
  • See All Brands
  • Aimee Kestenberg
  • American Tourister
  • Bronx
  • Camper
  • Clarks
  • Crocs
  • Dune London
  • FitFlop
  • Genuins
  • Hush Puppies
  • Kipling
  • Osprey London
  • Paul Costelloe
  • Pieces
  • Radley
  • Samsonite
  • Skechers
  • Vionic
Trends
  • Woven Flats
  • Boho Clogs
  • Neutral Tones
  • Smart Shoes
  • Animal Print
  • Textured Accessories
Collections
  • Men's Accessories
  • Occasionwear Accessories
  • Head-to-Toe Styling
  • Everyday Bags
  • Free Delivery
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Online-Only Footwear
Jewellery
Browse Jewellery
Featured
  • New Arrivals
  • Jewellery Offers
  • Christmas Sparkle
Shop by Category
  • Shop All Jewellery
  • Rings
  • Earrings
  • Necklace & Pendants
  • Bracelets & Bangles
  • Watches
  • Brooches and Pins
Shop By Metal
  • Silver
  • Gold
Shop By Stone
  • Diamond
  • Emerald
  • Pearl
  • Ruby
  • Sapphire
Brands
  • See All Brands
  • Annie Haak
  • Butler & Wilson
  • Clogau
  • Diamonique
  • Diamonds
  • Effy
  • Faith & Brown
  • Fire Light Diamonds
  • GOLD
  • Lara Pearl
  • Malika
  • Nina B
  • Oisha
  • Posh Totty
  • Steel by Diamonique
  • Swarovski
Trends
  • Two-Tone Jewellery
  • Statement Jewellery
  • Colourful Jewellery
  • Stacking Jewellery
Collections
  • Costume Jewellery
  • Fine Jewellery
  • Birthstone Jewellery
  • Personalised Jewellery
  • Design of the Month
  • Free Delivery
  • Top 10 Jewellery Picks
Guides
  • Diamond Buying Guide
  • Lara Pearl Buying Guide
  • Ring Size Guide
  • Lab-Grown Diamonds Buying Guide
Home
Browse Home
New In
  • New Arrivals
  • Christmas
  • Shop All Home
Bedroom
  • Beds & Mattresses
  • Bedspreads & Throws
  • Duvets & Duvet Sets
  • Pillows
  • Protectors & Toppers
  • Sleep Tips & Solutions
  • Shop All Bedding
Home Decor
  • Candles & Diffusers
  • Home Furnishings
  • Indoor Plants
  • Living Room Furniture
  • Mirrors & Lighting
  • Shop All Home Decor
Home Essentials
  • Air Purifiers & Fans
  • Irons & Steamers
  • Cleaning Supplies
  • Storage & Organisation
  • Outdoor Cleaning
  • Shop All Home Essentials
Floorcare
  • Cordless Cleaners
  • Cylinder Cleaners
  • Carpet Cleaners
  • Hard Floor Cleaners
  • Mops & Steam Cleaners
  • Shop All Floorcare
Brands
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Cozee Home
  • Dyson
  • Home Stories
  • Northern Nights
  • Panda
  • Christy
  • Sealy
  • Shark
  • Simba
  • SiMPLi
  • Silentnight
  • See All Brands
Highlights
  • Sleep Tips and Solutions
  • Cold Weather Essentials
  • Bestsellers
  • Items Recently on Air
  • Only at QVC
  • Special Prices
  • Free Delivery
Kitchen
Browse Kitchen
New In
  • New Arrivals
  • Shop All Kitchen
Kitchen Electricals
  • Appliances & Air Fryers
  • Vacuum Cleaners
  • Ice Cream Makers
Cooking & Dining
  • Cookware Sets
  • Food Storage Containers
  • Kitchen Utensils & Gadgets
  • Tableware & Dinnerware
  • Shop All Cooking & Dining
Food
  • Shop All Food
Brands
  • Caso
  • Cook's Essentials
  • EasiYo Yoghurt
  • Hotel Chocolat
  • Joe & Seph's
  • KitchenAid
  • Kuhn Rikon
  • Le Creuset
  • Lock & Lock
  • Our Place
  • Ninja
  • The Original Cake Company
  • See All Brands
Highlights
  • Bestsellers
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently on Air
  • Free Delivery
  • Clearance & Offers
  • Special Prices
Inspiration
  • Air Fryer Buying Guide
  • Top Rated
  • Recipe Origins
Garden
Browse Garden
Garden
  • All Garden
  • New Arrivals
  • Only Available at QVC Garden
  • Garden Decor
  • Garden Lighting
  • Garden Furniture
  • Fountains & Water Features
  • Garden Tools & Accessories
  • DIY Tools & Supplies
  • Home Security
  • Garden Clearance & Deals
  • Pet and Bird Care
Plants
  • Plants
  • New Arrivals
  • Plant Care
  • Pots & Planters
  • Bedding Plants
  • Bulbs
  • Hardy Perennials
  • House Plants
  • Shrubs, Trees & Roses
  • Faux Flowers & Plants
  • Plant Clearance & Deals
Get Inspired
  • Discover our Garden Inspiration
Highlights
  • Plant of the Month
  • This Week's Top Pick
  • Interest-Free Instalment Offers
Brands
  • Abode
  • de Jager
  • Garden Reflections
  • Garden Stories
  • Grumpy Gardener
  • Hayloft Plants
  • Luxform
  • Plants2Gardens
  • Richard Jackson
  • Thompson & Morgan
  • YouGarden
  • See All Brands
Electronics
Browse Electronics
New In
  • New Arrivals
Shop by Product
  • Shop All Electronics
Technology
  • TVs & Soundbars
  • Speakers
  • Headphones
  • Smart Tech
  • Home Security systems
  • Macbooks Laptops & Accessories
  • Ipads & Tablets
  • Phones
Household Electricals
  • Kitchen appliances
  • Fans & Purifiers
  • Vacuums & Cleaning
  • Lighting & Outdoor Electricals
Beauty Tools
  • Hair styling
  • Oral care
  • Skincare tools
  • Hair removal tools
Brands
  • Apple
  • Amazon
  • Epson
  • Hisense
  • TP-Link
  • See All
Highlights
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently On Air
  • Free Delivery
  • Special Prices
Gifts
Browse Gifts
Top Gifting Edits
  • Gifts for Her
  • Gifts for Him
  • Gifts for Home & Garden
  • Gifts on Offer
Popular Gifts
  • Beauty Gift Sets
  • Giftable Food
  • Candles & Home Fragrance
  • Garden Decor Gifts
  • Home Decor Gifts
  • Electronic Gifts
  • Handbags
  • Fragrance
  • Diamond Jewellery
Brands
  • Apple
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Clarks
  • Diamonique
  • Dune
  • Dyson
  • Elemis
  • Hunter
  • Liz Earle
  • L'Occitane
  • Molton Brown
  • Ninja
  • Radley
  • Tarte
Only at QVC
Browse Only at QVC
Featured
  • New Arrivals
  • Only at QVC Offers
  • Shop All
Shop by Category
  • Fashion
  • Jewellery
  • Shoes & Handbags
  • Home & Kitchen
  • Garden & Leisure
  • Beauty
Exclusive QVC Brands
  • abode
  • Ben de Lisi
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Cook's Essentials
  • Cozee Home
  • Denim & Co.
  • Diamonique
  • Fire Light Diamonds
  • Garden Stories
  • GOLD
  • JM by Julien Macdonald
  • K by Kelly Hoppen
  • Kim & Co
  • Lara Pearl
  • Malika
  • Northern Nights
  • Ruth Langsford
  • Sara by Sara Davies
  • SiMPLi
  • Tili
Fashion Highlights
  • The Denim & Co. Jacket
  • Denim & Co. Comfy Knits
  • Cozee Home Fashion
Sale
Browse Sale
Shop by Category
  • Up to 50% Off Fashion Sale
  • Up to 50% Off Shoes & Handbags Sale
  • Up to 40% Off Jewellery Sale
  • Up to 50% Off Home Sale
  • Up to 40% Off Beauty Sale
  • Outlet
Brands on Sale
  • Ben de Lisi
  • Clarks Footwear
  • Cook's Essentials
  • Finery
  • Kim & Co
  • Moda in Pelle
  • Ruth Langsford
  • Skechers
  • Tarte
Sale Highlights
  • Top Sale Picks
  • New to Sale
  • Up to 50% Off Ruth Langsford
  • Up to 40% Off Monsoon
  • Up to 30% Off Moda in Pelle
  • Up to 50% Off Cook’s Essentials
  • Up to 40% Off Tarte
  • Up to 50% Off Radley

Watch

  • Items Recently On Air
  • Watch QVC TV
  • Item On Air
  • TV Guide
  • Live Social Shopping
  • Meet the Presenters
  • Podcasts
When suggestions are available, use the up and down arrow keys or swipe left and right on touch devices to review.
My Account

My Account

My Account Sign in

  • Sign in
  • Create a QVC account
  • My Account
  • Order Status
  • Wish List
  • Your Picks
  • Contact Us

My Account Welcome

  • My Account
  • Order Status
  • Wish List
  • Contact Us
  • Sign Out
Basket Basket
Cart is Empty Cart contains one item Cart contains 0 items

Basket

  • SALE
  • Offers
  • Offers
  • New In
  • New In
  • Christmas
  • Christmas
  • Your Picks
  • Your Picks
  • Fashion
  • Fashion
  • Beauty
  • Beauty
  • Shoes & Handbags
  • Shoes & Handbags
  • Jewellery
  • Jewellery
  • Home
  • Home
  • Kitchen
  • Kitchen
  • Garden
  • Garden
  • Electronics
  • Electronics
  • Wellbeing
  • Wellbeing
  • Only at QVC
  • Trending
    • Offers
    • Today's Special Value
    • Offer of the Week
    • Today's Online Offers
    • Picks of the Month
    • Sale
  1. QVC Homepage An icon that looks like a house.
  2. Garden & Leisure

Garden & Leisure

Filter By:

Skip to product listings

Clear All Filters Your Selections:

  • Garden & Leisure
  • Grumpy Gardener
  • Thompson & Morgan
  • Spear & Jackson
  • Brown
  • Gray

Category

  • Garden (115)
  • Pet Care (52)
  • Plants (19)

  • Grumpy Gardener
  • Thompson & Morgan
  • Spear & Jackson
  • Charlie Bears (44)
  • Richard Jackson (12)
  • Solar Centre (5)
  • Garden Reflections (2)
  • Ring (1)
  • Abode (9)
  • The Original Garden (1)

  • Brown
  • Gray
  • Green (148)
  • White (122)
  • Pink (123)
  • Red (95)
  • Yellow (84)
  • Orange (51)
  • Blue (50)
  • Black (93)

  • Wildlife (52)
  • Garden Tools & Accessories (19)
  • Garden Furniture (7)
  • Storage & Organisers (1)
  • Plant Care (8)
  • Garden Decorations (6)
  • Pots & Planters (24)
  • Garden Structures (7)
  • Watering (1)
  • Bedding Plants (3)

  • £10 - £25 (55)
  • £25 - £50 (54)
  • £0 - £10 (6)
  • £50 - £100 (11)
  • £100 - £200 (7)
  • £200 - £500 (1)

  • Easy Pay instalments (24)
  • Special prices (18)
  • New arrivals (1)
  • Top rated (1)
  • Clearance (4)

  • Spring (4)
  • Winter (2)
  • Summer (3)
  • Non-flowering plant (1)

  • 25 FOOT (1)
Done
1 - 96 of 133
|
Page 1 of 2
Sort By:
  • Bestselling
  • Recently on Air
  • New Arrivals
  • Top Rated
  • Price - High to Low
  • Price - Low to High
Filter

Clear All Filters Your Selections:

  • Garden & Leisure
  • Grumpy Gardener
  • Thompson & Morgan
  • Spear & Jackson
  • Brown
  • Gray
Grumpy Gardener 1 x 50 Deluxe Fatball Box

Grumpy Gardener 1 x 50 Deluxe Fatball Box

£19.20

+P&P: £4.95
4.0 of 5 Stars  (252) 252 Reviews

Pay in 3 instalments

Grumpy Gardener 12.6kg Deluxe Mix Wild Bird Food Fatballs

Grumpy Gardener 12.6kg Deluxe Mix Wild Bird Food Fatballs

£45.00

£3.57/1 Kg

+P&P: £4.95
4.2 of 5 Stars  (158) 158 Reviews
Grumpy Gardener 12.55kg Suet Pellets

Grumpy Gardener 12.55kg Suet Pellets

£39.00

£3.11/1 Kg

+P&P: £4.95
4.0 of 5 Stars  (70) 70 Reviews
Grumpy Gardener 2.5kg Nutpecker Refill with 2 Coconut Feeders

Grumpy Gardener 2.5kg Nutpecker Refill with 2 Coconut Feeders

£18.48

+P&P: £4.95
3.7 of 5 Stars  (73) 73 Reviews
Grumpy Gardener Set of 12 Nutpecker Jars

Special price

Grumpy Gardener Set of 12 Nutpecker Jars

£34.92 £45.00 , was, £45.00

£8.82/1 Kg

+P&P: £4.95
4.5 of 5 Stars  (4) 4 Reviews

Pay in 3 instalments

Grumpy Gardener 12.55kg Gold Mix No Mess Wild Bird Food 150 Fatballs

Grumpy Gardener 12.55kg Gold Mix No Mess Wild Bird Food 150 Fatballs

£45.00

£3.59/1 Kg

+P&P: £4.95
3.5 of 5 Stars  (96) 96 Reviews
Grumpy Gardener 50 Gold Mix No Mess Wild Bird Food Fatballs

Grumpy Gardener 50 Gold Mix No Mess Wild Bird Food Fatballs

£19.92

£4.98/1 Kg

+P&P: £4.95
3.4 of 5 Stars  (78) 78 Reviews
Grumpy Gardener Nut Pecker 8 x Peanut Butter Bird Food

Grumpy Gardener Nut Pecker 8 x Peanut Butter Bird Food

£30.00

£11.36/1 Kg

+P&P: £4.95
4.2 of 5 Stars  (51) 51 Reviews

Pay in 3 instalments

Grumpy Gardener Set of 6 Nutpecker Logs

Grumpy Gardener Set of 6 Nutpecker Logs

£19.92

£7.91/1 Kg

+P&P: £4.95
3.7 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Grumpy Gardener 2kg Deluxe Suet Pellets

Special price

Grumpy Gardener 2kg Deluxe Suet Pellets

£8.88 £10.56 , was, £10.56

£4.44/1 Kg

+P&P: £4.95
2.8 of 5 Stars  (11) 11 Reviews

Pay in 3 instalments

Grumpy Gardener 5kg Deluxe Suet Pellets

Grumpy Gardener 5kg Deluxe Suet Pellets

£24.60

£4.92/1 Kg

+P&P: £4.95
3.5 of 5 Stars  (22) 22 Reviews
Grumpy Gardener Nutpecker Tangle Ball Deluxe Feeder

Special price

Grumpy Gardener Nutpecker Tangle Ball Deluxe Feeder

£29.88 £39.96 , was, £39.96

+P&P: £4.95

Pay in 3 instalments

Grumpy Gardener Nutpecker Refill

Grumpy Gardener Nutpecker Refill

£31.44

+P&P: £4.95
4.4 of 5 Stars  (17) 17 Reviews
Grumpy Gardener 3.5kg Nutpecker Nuggets

Grumpy Gardener 3.5kg Nutpecker Nuggets

£24.00

£6.85/1 Kg

+P&P: £4.95
4.3 of 5 Stars  (3) 3 Reviews

Grumpy Gardener 3kg Bag of Calciworms

Grumpy Gardener 3kg Bag of Calciworms

£30.00

£10.00/1 Kg

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Grumpy Gardener Grande Variety Box Wild Bird Feed

Grumpy Gardener Grande Variety Box Wild Bird Feed

£50.00

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Thompson & Morgan 270L Storage with Sit-on Lid Grey

Thompson & Morgan 270L Storage with Sit-on Lid Grey

£59.88

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (3) 3 Reviews

Pay in 4 instalments

Grumpy Gardener 30 x Peanut Butter Fat Balls

Special price

Grumpy Gardener 30 x Peanut Butter Fat Balls

£12.48 £17.88 , was, £17.88

£5.94/1 Kg

+P&P: £4.95
4.1 of 5 Stars  (8) 8 Reviews

Pay in 3 instalments

Grumpy Gardener Wild Bird Food Selection Hamper

Grumpy Gardener Wild Bird Food Selection Hamper

£30.00

+P&P: £4.95
4.1 of 5 Stars  (26) 26 Reviews
Grumpy Gardener 2kg Bird Seed Mix

Grumpy Gardener 2kg Bird Seed Mix

£9.96

£4.98/1 Kg

+P&P: £4.95
2.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Grumpy Gardener Ten Squirrel-Resistant Suet Cakes

Grumpy Gardener Ten Squirrel-Resistant Suet Cakes

£21.96

£7.85/1 Kg

+P&P: £4.95
Grumpy Gardener 6kg Chipped Sunflower Hearts

Grumpy Gardener 6kg Chipped Sunflower Hearts

£30.00

£5.00/1 Kg

+P&P: £4.95
4.2 of 5 Stars  (11) 11 Reviews
Grumpy Gardener 3kg Chipped Sunflower Hearts

Grumpy Gardener 3kg Chipped Sunflower Hearts

£15.00

£5.00/1 Kg

+P&P: £4.95
3.0 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Thompson & Morgan Strulch Garden Mulch 2x100 Litre Bags

Special price

Thompson & Morgan Strulch Garden Mulch 2x100 Litre Bags

£24.96 £39.96 , was, £39.96

£0.12/1 L

+P&P: £4.95
4.4 of 5 Stars  (30) 30 Reviews
Grumpy Gardener Set of 3 Nutpecker Feeders and Jars

Special price

Grumpy Gardener Set of 3 Nutpecker Feeders and Jars

£18.60 £21.96 , was, £21.96

+P&P: £4.95
1.8 of 5 Stars  (15) 15 Reviews

Pay in 3 instalments

Kew Gardens Planting & Weeding Knife

Kew Gardens Planting & Weeding Knife

£13.20

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Grumpy Gardener Solar LED Character

Grumpy Gardener Solar LED Character

£39.96

+P&P: £4.95
4.3 of 5 Stars  (19) 19 Reviews

Pay in 3 instalments

Grumpy Gardener 20kg Gold Standard New Bird Seed

Grumpy Gardener 20kg Gold Standard New Bird Seed

£45.00

£2.25/1 Kg

+P&P: £4.95
3.7 of 5 Stars  (9) 9 Reviews
Grumpy Gardener Set of 12 X Ultimate Suet Logs

Special price

Grumpy Gardener Set of 12 X Ultimate Suet Logs

£28.68 £34.92 , was, £34.92

£59.75/1 Kg

+P&P: £5.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Pay in 3 instalments

Grumpy Gardener Deluxe Bird Feeder

Special price

Grumpy Gardener Deluxe Bird Feeder

£30.96 £36.00 , was, £36.00

+P&P: £5.95
3.8 of 5 Stars  (12) 12 Reviews

Pay in 3 instalments

Grumpy Gardener Squirrel-Resistant Peanut Butter Nuggets

Grumpy Gardener Squirrel-Resistant Peanut Butter Nuggets

£15.00

£8.57/1 Kg

+P&P: £4.95
1.7 of 5 Stars  (19) 19 Reviews
Grumpy Gardener Hanging Easy Fill Seed Feeder

Grumpy Gardener Hanging Easy Fill Seed Feeder

£28.80

+P&P: £4.95
3.7 of 5 Stars  (3) 3 Reviews

Pay in 3 instalments

Spear & Jackson Kew Gardens Stainless Steel Mini Flower Spade

Spear & Jackson Kew Gardens Stainless Steel Mini Flower Spade

£24.60

+P&P: £3.95
1.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Grumpy Gardener Set of 2 Suet/Seed Feeders

Grumpy Gardener Set of 2 Suet/Seed Feeders

£11.88

+P&P: £4.95
2.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Pay in 3 instalments

Grumpy Gardener Set of 10 Pre-Filled Nutpecker 3/4 Coconuts

Grumpy Gardener Set of 10 Pre-Filled Nutpecker 3/4 Coconuts

£45.00

+P&P: £5.95
Grumpy Gardener 12.8kg Gold Mix Bird Seed

Grumpy Gardener 12.8kg Gold Mix Bird Seed

£39.96

£3.12/1 Kg

+P&P: £4.95
1.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Thompson & Morgan Telescopic Long Reach Anvil Lopper

Thompson & Morgan Telescopic Long Reach Anvil Lopper

£24.90

+P&P: £4.95
Thompson & Morgan Garden Mobile Rotating Seat & Tool Store

Thompson & Morgan Garden Mobile Rotating Seat & Tool Store

£34.92

+P&P: £4.95
4.7 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Thompson & Morgan Happy Beaks Supreme Mealworm + Suet Treat Feeder

Thompson & Morgan Happy Beaks Supreme Mealworm + Suet Treat Feeder

£29.88

+P&P: £4.95
Thompson & Morgan Set of 2 Lucena Matte Finish Planters

Thompson & Morgan Set of 2 Lucena Matte Finish Planters

£30.00

+P&P: £5.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Grumpy Gardener Set of 3 Plantwells

Grumpy Gardener Set of 3 Plantwells

£15.00

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (3) 3 Reviews

Pay in 3 instalments

Thompson & Morgan Metal Border Edging Grey Silver 106 x 16cm Pack of 4

Thompson & Morgan Metal Border Edging Grey Silver 106 x 16cm Pack of 4

£29.88

+P&P: £4.95
Thompson & Morgan Happy Beaks Supreme Seed Feeder

Thompson & Morgan Happy Beaks Supreme Seed Feeder

£29.88

+P&P: £4.95
Thompson & Morgan Stainless Steel Easy Hose

Thompson & Morgan Stainless Steel Easy Hose

£24.90

+P&P: £5.95
4.3 of 5 Stars  (25) 25 Reviews
Thompson & Morgan Garden Gear 20V Telescopic Chainsaw Series V2

Thompson & Morgan Garden Gear 20V Telescopic Chainsaw Series V2

£119.88

+P&P: £4.95
Thompson & Morgan Happy Beaks Supreme Peanut Sunflower Heart Feeder

Thompson & Morgan Happy Beaks Supreme Peanut Sunflower Heart Feeder

£29.88

+P&P: £4.95
Thompson & Morgan Happy Beaks Orbital Squirrel Proof Fatball Feeder

Thompson & Morgan Happy Beaks Orbital Squirrel Proof Fatball Feeder

£29.88

+P&P: £4.95
Thompson & Morgan 39cm Planter & Saucer x2

Special price

Thompson & Morgan 39cm Planter & Saucer x2

£19.92 £26.00 , was, £26.00

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
Thompson & Morgan Bird Feeding Station with 4 Bird Feeders

Special price

Thompson & Morgan Bird Feeding Station with 4 Bird Feeders

£29.88 £49.92 , was, £49.92

+P&P: £5.95
1.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Thompson & Morgan 3pc Rose Bistro Furniture Set

Thompson & Morgan 3pc Rose Bistro Furniture Set

£80.00

+P&P: £5.95
2.6 of 5 Stars  (18) 18 Reviews

Pay in 5 instalments

Grumpy Gardener Soil Improver Pellets

Grumpy Gardener Soil Improver Pellets

£10.92

£21.84/1 Kg

+P&P: £4.95

Pay in 3 instalments

Thompson & Morgan Pansy Matrix Mix Garden Ready Plants x12

New arrivals

Thompson & Morgan Pansy Matrix Mix Garden Ready Plants x12

£13.80

+P&P: £2.95
Thompson & Morgan 26cm Cylinder Glazed Planter

Thompson & Morgan 26cm Cylinder Glazed Planter

£17.88

+P&P: £5.95

Thompson & Morgan 2 x Black & Gold Tower Pots

Thompson & Morgan 2 x Black & Gold Tower Pots

£30.00

+P&P: £5.95
3.2 of 5 Stars  (24) 24 Reviews
Thompson & Morgan 2 x Grey Tower Pots

Thompson & Morgan 2 x Grey Tower Pots

£30.00

+P&P: £5.95
3.8 of 5 Stars  (9) 9 Reviews
Spear & Jackson Kew Gardens Gloves Trio Pack

Top rated

Spear & Jackson Kew Gardens Gloves Trio Pack

£15.00

+P&P: £3.95
4.8 of 5 Stars  (13) 13 Reviews
Thompson+ Morgan 50cm Caesar Marble Effect Planter

Thompson+ Morgan 50cm Caesar Marble Effect Planter

£39.90

+P&P: £5.95
3.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews

Thompson & Morgan Acacia Lutyens Coffee Table

Thompson & Morgan Acacia Lutyens Coffee Table

£79.92

+P&P: £6.95
Thompson & Morgan Set of 3 40cm Bell Glazed Planter

Thompson & Morgan Set of 3 40cm Bell Glazed Planter

£75.00

+P&P: £5.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Thompson & Morgan Garden Grow Medium Wooden Planter

Thompson & Morgan Garden Grow Medium Wooden Planter

£59.88

+P&P: £4.95
Thompson & Morgan Three-Tiered Chelsea Planter

Thompson & Morgan Three-Tiered Chelsea Planter

£39.96

+P&P: £5.95
Thompson & Morgan Original Veggie Raised Bed x 2

Thompson & Morgan Original Veggie Raised Bed x 2

£150.00

+P&P: £4.95

Thompson & Morgan Pear (Pyrus) Mini Conference 9cm Pot x 1

Thompson & Morgan Pear (Pyrus) Mini Conference 9cm Pot x 1

£15.96

+P&P: £2.95
Thompson & Morgan Potting Bench

Thompson & Morgan Potting Bench

£49.92

+P&P: £6.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Thompson & Morgan Happy Beaks Orbital Squirrel Proof Seed Feeder

Thompson & Morgan Happy Beaks Orbital Squirrel Proof Seed Feeder

£29.88

+P&P: £4.95
Thompson & Morgan Raised Wooden Planter with Climbing Trellis

Thompson & Morgan Raised Wooden Planter with Climbing Trellis

£69.96

+P&P: £5.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Spear & Jackson Kew Gardens Stainless Steel Dutch Style Trowel

Spear & Jackson Kew Gardens Stainless Steel Dutch Style Trowel

£19.80

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Thompson & Morgan Happy Beaks Orbital Squirrel Proof Peanut Feeder

Thompson & Morgan Happy Beaks Orbital Squirrel Proof Peanut Feeder

£29.88

+P&P: £4.95
Thompson + Morgan Set of 2 30.5cm Caesar Marble Effect Planter

Thompson + Morgan Set of 2 30.5cm Caesar Marble Effect Planter

£24.00

+P&P: £5.95
5.0 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
Thompson & Morgan Tulip Everlasting Mixed 64 Bulbs

Special price

Thompson & Morgan Tulip Everlasting Mixed 64 Bulbs

£22.92 £33.00 , was, £33.00

+P&P: £2.95
Thompson & Morgan Acacia Cariad Bistro Set

Thompson & Morgan Acacia Cariad Bistro Set

£150.00

+P&P: £5.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Pay in 5 instalments

Thompson & Morgan Garden Grow Wooden Cold Frame With Legs

Thompson & Morgan Garden Grow Wooden Cold Frame With Legs

£70.00

+P&P: £4.95
1.7 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Incredi PeatFree Prem Professional Growers Compost 80L & 240g Incredibloom

Special price

Incredi PeatFree Prem Professional Growers Compost 80L & 240g Incredibloom

£24.60 £29.88 , was, £29.88

+P&P: £4.95
Thompson & Morgan Large Wooden Raised Planter

Thompson & Morgan Large Wooden Raised Planter

£90.00

+P&P: £8.95
Thompson + Morgan Set of 2 35cm Glazed Effect Hanging Basket

Special price

Thompson + Morgan Set of 2 35cm Glazed Effect Hanging Basket

£24.96 £34.92 , was, £34.92

+P&P: £5.95
3.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Thompson + Morgan Set of 2 35cm Athena Antique Stone Effect Planter

Thompson + Morgan Set of 2 35cm Athena Antique Stone Effect Planter

£34.95

+P&P: £5.95
Thompson & Morgan Tower Pot Trellis Planter Set of 2

Thompson & Morgan Tower Pot Trellis Planter Set of 2

£39.96

+P&P: £2.95
3.8 of 5 Stars  (6) 6 Reviews

Thompson & Morgan Garden Grow Wooden Cold Frame

Thompson & Morgan Garden Grow Wooden Cold Frame

£49.92

+P&P: £4.95
3.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Thompson & Morgan Acacia Folding Side Table

Thompson & Morgan Acacia Folding Side Table

£39.96

+P&P: £4.95

Pay in 3 instalments

Thompson & Morgan Garden Gear Metal Ornamental Obelisks Bronze  - Set of 2

Thompson & Morgan Garden Gear Metal Ornamental Obelisks Bronze - Set of 2

£34.92

+P&P: £4.95
Thompson & Morgan Acacia 3 Seater Rowena Garden Bench

Thompson & Morgan Acacia 3 Seater Rowena Garden Bench

£199.92

+P&P: £5.95

Pay in 4 instalments

Thompson & Morgan Faces Rockface Cascade Water Feature

Thompson & Morgan Faces Rockface Cascade Water Feature

£180.00

+P&P: £8.95

Pay in 4 instalments

Thompson & Morgan Acacia Seren Garden Bench

Thompson & Morgan Acacia Seren Garden Bench

£129.80

+P&P: £5.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Pay in 5 instalments

Premium Professional Growers Compost 40L x1 +120g Incredibloom

Premium Professional Growers Compost 40L x1 +120g Incredibloom

£14.88

+P&P: £4.95
Premium Multipurpose Compostw/ J.Innes 40Lx1 plus 120g Incredibloom

Premium Multipurpose Compostw/ J.Innes 40Lx1 plus 120g Incredibloom

£14.85

+P&P: £4.95
IncrediPeatFree Premium Fruit + Vegetable Compost 40Lx1 plus 120g Incredibloom

IncrediPeatFree Premium Fruit + Vegetable Compost 40Lx1 plus 120g Incredibloom

£14.88

+P&P: £4.95
Thompson & Morgan Cascading Fountain Wave With LED Light Water Feature

Thompson & Morgan Cascading Fountain Wave With LED Light Water Feature

£219.96

+P&P: £8.95

Pay in 4 instalments

Strulch Garden Mulch 100 Litre Bag

Strulch Garden Mulch 100 Litre Bag

£19.95

£0.20/1 L

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (6) 6 Reviews
Thompson & Morgan Scatter Pack Flower Garden Fragrant Mix

Thompson & Morgan Scatter Pack Flower Garden Fragrant Mix

£9.00

+P&P: £3.95
Thompson & Morgan Scatter Pack Flower Garden Perfect for Pollinators

Thompson & Morgan Scatter Pack Flower Garden Perfect for Pollinators

£9.00

+P&P: £3.95
Thompson & Morgan Incredicoir 60L & Incredibloom Compost

Thompson & Morgan Incredicoir 60L & Incredibloom Compost

£24.96

£0.42/1 L

+P&P: £4.95
3.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Thompson & Morgan Plastic Flowerpot with Saucer in Black & Gold x 4

Thompson & Morgan Plastic Flowerpot with Saucer in Black & Gold x 4

£79.98

+P&P: £2.95
3.5 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Thompson & Morgan Flowering Patio Pond Kit + Marble Caeser Bowl 46cm

Thompson & Morgan Flowering Patio Pond Kit + Marble Caeser Bowl 46cm

£34.92

+P&P: £2.95
1.4 of 5 Stars  (7) 7 Reviews

Thompson & Morgan Insects Patio Pond Kit + Terracotta Marble Caesar Bowl 46cm

Thompson & Morgan Insects Patio Pond Kit + Terracotta Marble Caesar Bowl 46cm

£34.92

+P&P: £2.95
3.3 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Thompson & Morgan Musa Ever Red Hardy Banana 9cm Pot x 2 (Hardy Banana)

Special price

Thompson & Morgan Musa Ever Red Hardy Banana 9cm Pot x 2 (Hardy Banana)

£24.96 £29.88 , was, £29.88

+P&P: £2.95
Thompson & Morgan Stone Effect Planter 26cm x 2

Thompson & Morgan Stone Effect Planter 26cm x 2

£30.00

+P&P: £4.95
  • 1
  • 2

You May Also Like

Show More Show Less

Check Out Our Bestsellers

Show More Show Less

Basket items will be held for the next 30 minutes.

You might also like

Select an option

Footer Navigation and Information

Subscribe

Get 10% Off Your First Order

Sign up now for all the latest offers and inspiration, plus 10% off your first order.

Thanks, you're all signed up!

{email-address}

Shop our new arrivals.

By clicking on Sign Up you will receive QVC promotional emails and we will update your marketing preferences. Please see our Privacy Statement

Easypay information

Flexible Easy Payments

Spread the cost of your shopping in monthly interest-free instalments or pay in full - you decide.

Find Out More
You Have 60 Days For Returns

Enjoy a Stress-Free Christmas

We've extended our money back guarantee until 31st January 2027 so you can return gifts with ease.

Visit Returns Portal

Customer Service

  • Contact Us
  • Returns and Refunds
  • Delivery
  • Customer FAQs
  • QOnAir

Shopping With QVC

  • Create an Account
  • QVC Everywhere
  • QVC Apps
  • Competitions
  • Promotion Details
  • Review Policy

About Us

  • Meet the Presenters
  • The Newsroom
  • Our Steps to Sustainability
  • Gender Pay Gap Report 2026
  • QVC Global Corporate Responsibility
  • Site Feedback

Work With Us

  • QVC Careers
  • Become a Vendor

QVC Everywhere

  • TikTok
  • YouTube
  • Facebook
  • Instagram

Download the QVC App

  • App Store
  • Google Play
Trustpilot
QVC Logo

A part of QVC Group

  • HSN
  • Ballard Designs
  • Frontgate
  • Garnet Hill
  • Grandin Road

Privacy StatementCustomer Terms & Conditions


QVC is not responsible for the availability, content, security, policies, or practices of the above referenced third-party linked sites, nor liable for statements, claims, opinions, or representations contained therein. QVC's Privacy Statement does not apply to these third-party websites.


© Licensing for emojis: Emojis by Twitter / Twemoji
Copyright 2020 Twitter, Inc and other contributors
Code licensed under the MIT License
Graphics licensed under CC-BY 4.0


© 1998-2026 QVC UK. All rights reserved

Legal Information

  • Data Protection Centre
  • Cookie Policy
  • General Terms of Use
  • Community Standards
  • Modern Slavery Act Statement
  • Waste Electrical Products

QVC International

  • United States
  • Germany
  • Japan
  • Italy
  • National Association of Jewellers
  • Norton
View Full Footer

Personalised Shopping

QVC uses technical and profiling cookies, including third party cookies, to ensure the correct functioning of the website, improve its functionality, offer you a personalised browsing experience, as well as for statistical, advertising and profiling purposes.  By clicking on "Accept All Cookies" you consent to the use of cookies that are not technically necessary, while by clicking on “Reject All Cookies” you deny consent to their use. This consent is voluntary, not necessary for the use of this website and can be withdrawn at any time in your Privacy Preferences section.  You may manage your preferences by clicking "Manage Your Preferences." For more information on how QVC uses cookies and other similar technologies, please see "Cookie Policy".

Manage Your Preferences