Skip to Main Navigation Skip to Main Navigation Skip to Main Content Skip to Footer

Return or exchange gifts until 31st January 2027. Shop for Christmas

Menu

QVC home
Shop

Featured

  • New In
  • Your Picks
  • Autumn Fashion
  • Christmas
  • Sleep Tips and Solutions
  • Live Well
  • Brands

Categories

  • Beauty
  • Fashion
  • Shoes & Handbags
  • Jewellery
  • Home
  • Kitchen
  • Garden
  • Electronics
  • Gifts
  • Only at QVC
  • Sale
Christmas
Browse Christmas
Christmas Shop
  • Our Christmas Shop
  • Shop All Christmas Products
  • Pre-Lit Decor
  • Trees & Home Decor
  • Home Fragrance
  • Hosting Essentials
Christmas Food
  • Shop All Christmas Food
  • Hampers & Food Gifts
Christmas Gifting
  • Shop All Christmas Gifts
  • Gifts for Her
  • Gifts for Him
  • Fashion & Accessories Gifts
  • Beauty Gifts
  • Home & Garden Gifts
  • Wellbeing Gifts
  • Gifts That Sparkle
Highlights
  • Your Personalised Gifting Edit
  • Advent Calendars & Stocking Fillers
  • Product of the Week
  • Christmas Offers
  • Beauty Gifts of The Season
  • Top 10 Christmas Picks
Sleep Tips and Solutions
Browse Sleep Tips and Solutions
Shop by Category
  • Sheets & Pillowcases
  • Duvet Sets
  • Beds & Mattresses
  • Pillows
  • Duvets
  • Throws & Blankets
  • Shop All Bedding
Brands
  • Cozee Home
  • Emma
  • Northern Nights
  • Sealy
  • Silentnight
  • Simba
  • Tempur
Highlights
  • Solutions for Hot Sleepers
  • Summer Bedding
  • Mattress Buying Guide
  • Pillow Buying Guide
  • Bestsellers
  • Free Delivery
  • Clearance
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently on Air
  • Mattresses at Special Prices
Live Well
Browse Live Well
New In
  • New Arrivals
Shop All
  • Supplements
  • Health & Fitness
  • Shop All Live Well
Shop by Focus Area
  • Menopause Your Way
  • Sleep & Relaxation
  • Self-Expression & Confidence
  • Energy & Motivation
  • Lifestyle & Spaces
Top Brands
  • NEOM Wellbeing
  • Silentnight
  • Ancient + Brave
  • Zooki
  • Gatineau
  • Margaret Dabbs London
  • Chelsea Peers
  • Sloggi
  • Renpho
  • Homedics
Highlights
  • Offers
  • Tips & Support
  • Feel-Good Favourite
  • Brand Spotlight
  • Interest-Free Instalment Offers
Brands
Browse Brands
Trending Now
  • Ninja
  • Bronx
  • Dyson
  • Monsoon
  • Denim & Co.
  • L'Occitane
  • Diamonique
New This Month
  • Christmas Shop
  • Beauty Gifts of the Season
  • Menopause Awareness Month
Exclusive Brands
  • Tili
  • Cozee Home
  • Sara by Sara Davies
  • Kim & Co
  • Fire Light Diamonds
  • Explore All
Beauty Brands
  • Molton Brown
  • Elemis
  • NEOM Wellbeing
  • Discover All
Fashion Brands
  • White Stuff
  • Helene Berman
  • Monsoon
  • Discover All
Shoes & Handbags Brands
  • Skechers
  • Kipling
  • Emu Australia
  • Discover All
Jewellery Brands
  • Malika
  • GOLD
  • Lara Pearl
  • Discover All
Home & Kitchen Brands
  • KitchenAid
  • Shark
  • Cook's Essentials
  • Discover All
Garden & Leisure Brands
  • Solar Centre
  • YouGarden
  • Willsow
  • Discover All
Electronics Brands
  • Discover All
Beauty
Browse Beauty
New In
  • New Arrivals
  • Bestsellers
  • Trending Now
  • GATINEAU
  • ELEMIS
  • Nakery Beauty
Shop by Category
  • Shop All Beauty
  • Skincare
  • Make-Up
  • Haircare
  • Bath & Body
  • Beauty Tools & Accessories
  • Nailcare
  • Fragrance
  • Suncare
  • Tanning
  • Oral Care
  • Men's Grooming
Shop Brands A–Z
  • See All Brands
  • bareMinerals
  • Bobbi Brown
  • Dyson
  • ELEMIS
  • Estee Lauder
  • GATINEAU
  • Laura Geller
  • Laura Mercier
  • Liz Earle
  • L'Occitane
  • Molton Brown
  • Nails Inc
  • NEOM Wellbeing
  • Percy & Reed
  • Perricone
  • Philip Kingsley
  • Shark
  • Tili
  • Ultrasun
Offers
  • Pick of the Month
  • Supersize of the Month
  • Items Recently On Air
  • Beauty Offers
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Free Delivery
Beauty Gifts
  • Shop All Beauty Gifts
  • Gifts of the Season
  • Skincare Gifts
  • Make-up Gifts
  • Fragrance & Bodycare Gifts
  • Haircare & Beauty Tools Gifts
  • Beauty Advent Calendars
Beauty Guides
  • Beauty Ingredients
  • SPF Guide
Fashion
Browse Fashion
Featured
  • New Arrivals
  • October Top Picks
  • Fashion Offers
Shop by Category
  • Shop All Fashion
  • Dresses
  • Tops & T-Shirts
  • Coats & Jackets
  • Knitwear
  • Trousers
  • Blouses & Shirts
  • Jeans
  • Skirts
  • Jumpsuits
  • Lingerie & Shapewear
  • Nightwear
  • Occasionwear
  • Men's Fashion
Brands
  • See All Brands
  • Apricot
  • Ben de Lisi
  • Chelsea Peers
  • Cozee Home Fashion
  • Dorothy Perkins
  • Denim & Co.
  • Elle
  • Finery
  • Kim & Co
  • Monsoon
  • Oasis
  • Ruth Langsford
  • Seasalt Cornwall
  • White Stuff
  • Wallis
Trends
  • Statement Outerwear
  • Burgundy Hues
  • Animal Prints
  • Autumnal Tones
  • Argyle Edit
  • Heritage Checks
  • Suede Fashion
Collections
  • Top 10 Coats and Jackets
  • Top 10 Cosy Knits
  • The Workwear Edit
  • Jeans and a Nice Top
  • Style with Katy
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Free Delivery
Guides
  • Fabric Care Guide
  • Fit Intent Guide
  • Denim Fit Guide
  • Denim Fit Quiz
Shoes & Handbags
Browse Shoes & Handbags
Featured
  • New Arrivals
  • Shoes & Handbag Offers
Shoes
  • Shop All Shoes
  • Boots
  • Loafers
  • Trainers
  • Ballet Pumps
  • Flat Shoes
  • Heeled Shoes
  • Sandals
Handbags
  • Shop All Bags
  • Cross-Body Bags
  • Tote Bags
  • Luggage
  • Wallets & Purses
  • Clutches
Accessories
  • Shop All Accessories
  • Hats
  • Scarves
  • Sunglasses
Brands
  • See All Brands
  • Aimee Kestenberg
  • American Tourister
  • Bronx
  • Camper
  • Clarks
  • Crocs
  • Dune London
  • Emu
  • FitFlop
  • Genuins
  • Hush Puppies
  • Kipling
  • Osprey London
  • Paul Costelloe
  • Pieces
  • Radley
  • Samsonite
  • Skechers
  • Vionic
Trends
  • Smart Shoes
  • Neutral Tones
  • Animal Print
  • Deep Tones
  • Suede Accessories
Collections
  • Top 10 Shoes & Boots
  • Top 10 Accessories
  • Men's Accessories
  • Occasionwear Accessories
  • Everyday Bags
  • Free Delivery
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Online-Only Footwear
Jewellery
Browse Jewellery
Featured
  • New Arrivals
  • Jewellery Offers
  • Christmas Sparkle
Shop by Category
  • Shop All Jewellery
  • Rings
  • Earrings
  • Necklace & Pendants
  • Bracelets & Bangles
  • Watches
  • Brooches and Pins
Shop By Metal
  • Silver
  • Gold
Shop By Stone
  • Diamond
  • Emerald
  • Pearl
  • Ruby
  • Sapphire
Brands
  • See All Brands
  • Annie Haak
  • Butler & Wilson
  • Clogau
  • Diamonique
  • Diamonds
  • Effy
  • Faith & Brown
  • Fire Light Diamonds
  • GOLD
  • Lara Pearl
  • Malika
  • Nina B
  • Oisha
  • Posh Totty
  • Steel by Diamonique
  • Swarovski
Trends
  • Two-Tone Jewellery
  • Statement Jewellery
  • Colourful Jewellery
  • Stacking Jewellery
Collections
  • Costume Jewellery
  • Fine Jewellery
  • Birthstone Jewellery
  • Personalised Jewellery
  • Design of the Month
  • Free Delivery
  • Top 10 Jewellery Picks
Guides
  • Diamond Buying Guide
  • Lara Pearl Buying Guide
  • Ring Size Guide
  • Lab-Grown Diamonds Buying Guide
Home
Browse Home
New In
  • New Arrivals
  • Christmas
  • Shop All Home
Bedroom
  • Beds & Mattresses
  • Bedspreads & Throws
  • Duvets & Duvet Sets
  • Pillows
  • Protectors & Toppers
  • Sleep Tips & Solutions
  • Shop All Bedding
Home Decor
  • Candles & Diffusers
  • Home Furnishings
  • Indoor Plants
  • Living Room Furniture
  • Mirrors & Lighting
  • Shop All Home Decor
Home Essentials
  • Air Purifiers & Fans
  • Irons & Steamers
  • Cleaning Supplies
  • Storage & Organisation
  • Outdoor Cleaning
  • Shop All Home Essentials
Floorcare
  • Cordless Cleaners
  • Cylinder Cleaners
  • Carpet Cleaners
  • Hard Floor Cleaners
  • Mops & Steam Cleaners
  • Shop All Floorcare
Brands
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Cozee Home
  • Dyson
  • Home Stories
  • Northern Nights
  • Panda
  • Christy
  • Sealy
  • Shark
  • Simba
  • SiMPLi
  • Silentnight
  • See All Brands
Highlights
  • Sleep Tips and Solutions
  • Cold Weather Essentials
  • Bestsellers
  • Items Recently on Air
  • Only at QVC
  • Special Prices
  • Free Delivery
Kitchen
Browse Kitchen
New In
  • New Arrivals
  • Shop All Kitchen
Kitchen Electricals
  • Appliances & Air Fryers
  • Vacuum Cleaners
  • Ice Cream Makers
Cooking & Dining
  • Cookware Sets
  • Food Storage Containers
  • Kitchen Utensils & Gadgets
  • Tableware & Dinnerware
  • Shop All Cooking & Dining
Food
  • Shop All Food
Brands
  • Caso
  • Cook's Essentials
  • EasiYo Yoghurt
  • Hotel Chocolat
  • Joe & Seph's
  • KitchenAid
  • Kuhn Rikon
  • Le Creuset
  • Lock & Lock
  • Our Place
  • Ninja
  • The Original Cake Company
  • See All Brands
Highlights
  • Bestsellers
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently on Air
  • Free Delivery
  • Clearance & Offers
  • Special Prices
Inspiration
  • Air Fryer Buying Guide
  • Top Rated
  • Recipe Origins
Garden
Browse Garden
Garden
  • All Garden
  • New Arrivals
  • Only Available at QVC Garden
  • Garden Decor
  • Garden Lighting
  • Garden Furniture
  • Fountains & Water Features
  • Garden Tools & Accessories
  • DIY Tools & Supplies
  • Home Security
  • Garden Clearance & Deals
  • Pet and Bird Care
Plants
  • Plants
  • New Arrivals
  • Plant Care
  • Pots & Planters
  • Bedding Plants
  • Bulbs
  • Hardy Perennials
  • House Plants
  • Shrubs, Trees & Roses
  • Faux Flowers & Plants
  • Plant Clearance & Deals
Get Inspired
  • Discover our Garden Inspiration
Highlights
  • Plant of the Month
  • This Week's Top Pick
  • Interest-Free Instalment Offers
Brands
  • Abode
  • de Jager
  • Garden Reflections
  • Garden Stories
  • Grumpy Gardener
  • Hayloft Plants
  • Luxform
  • Plants2Gardens
  • Richard Jackson
  • Thompson & Morgan
  • YouGarden
  • See All Brands
Electronics
Browse Electronics
New In
  • New Arrivals
Shop by Product
  • Shop All Electronics
Technology
  • TVs & Soundbars
  • Speakers
  • Headphones
  • Smart Tech
  • Home Security systems
  • Macbooks Laptops & Accessories
  • Ipads & Tablets
  • Phones
Household Electricals
  • Kitchen appliances
  • Fans & Purifiers
  • Vacuums & Cleaning
  • Lighting & Outdoor Electricals
Beauty Tools
  • Hair styling
  • Oral care
  • Skincare tools
  • Hair removal tools
Brands
  • Apple
  • Amazon
  • Epson
  • Hisense
  • TP-Link
  • See All
Highlights
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently On Air
  • Free Delivery
  • Special Prices
Gifts
Browse Gifts
Top Gifting Edits
  • Gifts for Her
  • Gifts for Him
  • Gifts for Home & Garden
  • Gifts on Offer
Popular Gifts
  • Beauty Gift Sets
  • Giftable Food
  • Candles & Home Fragrance
  • Garden Decor Gifts
  • Home Decor Gifts
  • Electronic Gifts
  • Handbags
  • Fragrance
  • Diamond Jewellery
Brands
  • Apple
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Clarks
  • Diamonique
  • Dune
  • Dyson
  • Elemis
  • Hunter
  • Liz Earle
  • L'Occitane
  • Molton Brown
  • Ninja
  • Radley
  • Tarte
Only at QVC
Browse Only at QVC
Featured
  • New Arrivals
  • Only at QVC Offers
  • Shop All
Shop by Category
  • Fashion
  • Jewellery
  • Shoes & Handbags
  • Home & Kitchen
  • Garden & Leisure
  • Beauty
Exclusive QVC Brands
  • abode
  • Ben de Lisi
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Cook's Essentials
  • Cozee Home
  • Denim & Co.
  • Diamonique
  • Fire Light Diamonds
  • Garden Stories
  • GOLD
  • JM by Julien Macdonald
  • K by Kelly Hoppen
  • Kim & Co
  • Lara Pearl
  • Malika
  • Northern Nights
  • Ruth Langsford
  • Sara by Sara Davies
  • SiMPLi
  • Tili
Fashion Highlights
  • The Denim & Co. Jacket
  • Denim & Co. Comfy Knits
  • Cozee Home Fashion
Sale
Browse Sale
Shop by Category
  • Up to 50% Off Fashion Sale
  • Up to 50% Off Shoes & Handbags Sale
  • Up to 40% Off Jewellery Sale
  • Up to 50% Off Home Sale
  • Up to 40% Off Beauty Sale
  • Outlet
Brands on Sale
  • Ben de Lisi
  • Clarks Footwear
  • Cook's Essentials
  • Finery
  • Kim & Co
  • Moda in Pelle
  • Ruth Langsford
  • Skechers
  • Tarte
Sale Highlights
  • Top Sale Picks
  • New to Sale
  • Up to 50% Off Ruth Langsford
  • Up to 40% Off Monsoon
  • Up to 30% Off Moda in Pelle
  • Up to 50% Off Cook’s Essentials
  • Up to 40% Off Tarte
  • Up to 50% Off Radley

Watch

  • Items Recently On Air
  • Watch QVC TV
  • Item On Air
  • TV Guide
  • Live Social Shopping
  • Meet the Presenters
  • Podcasts
When suggestions are available, use the up and down arrow keys or swipe left and right on touch devices to review.
My Account

My Account

My Account Sign in

  • Sign in
  • Create a QVC account
  • My Account
  • Order Status
  • Wish List
  • Your Picks
  • Contact Us

My Account Welcome

  • My Account
  • Order Status
  • Wish List
  • Contact Us
  • Sign Out
Basket Basket
Cart is Empty Cart contains one item Cart contains 0 items

Basket

  • SALE
  • Offers
  • Offers
  • New In
  • New In
  • Christmas
  • Christmas
  • Your Picks
  • Your Picks
  • Fashion
  • Fashion
  • Beauty
  • Beauty
  • Shoes & Handbags
  • Shoes & Handbags
  • Jewellery
  • Jewellery
  • Home
  • Home
  • Kitchen
  • Kitchen
  • Garden
  • Garden
  • Electronics
  • Electronics
  • Wellbeing
  • Wellbeing
  • Only at QVC
  • Trending
    • Offers
    • Today's Special Value
    • Offer of the Week
    • Today's Online Offers
    • Picks of the Month
    • Sale
  1. QVC Homepage An icon that looks like a house.
  2. Garden & Leisure

Garden & Leisure

Filter By:

Skip to product listings

Clear All Filters Your Selections:

  • Garden & Leisure
  • £25 - £50
  • £0 - £10
  • £200 - £500
  • Green
  • Yellow

Category

  • Garden (142)
  • Pet Care (18)
  • Bears & Collectibles (2)
  • Plants (210)
  • DIY & Security (5)
  • Books & Music (7)
  • Toys (1)
  • Faux Plants (1)
  • Car Care (1)

  • £25 - £50
  • £0 - £10
  • £200 - £500
  • £10 - £25 (393)
  • £50 - £100 (96)
  • £100 - £200 (22)
  • £500 - £1000 (1)

  • Green
  • Yellow
  • Brown (163)
  • Pink (204)
  • Red (171)
  • Orange (67)
  • Blue (109)
  • Black (120)
  • White (300)
  • Purple (135)

  • Grumpy Gardener (18)
  • Richard Jackson (13)
  • Charlie Bears (2)
  • Garden Reflections (1)
  • Solar Centre (2)
  • Plants 2 Gardens (80)
  • Webb (4)
  • Abode (4)
  • YouGarden (62)
  • Thompson & Morgan (58)

  • Wildlife (18)
  • Plant Care (32)
  • Teddy Bears (2)
  • Garden Tools & Accessories (38)
  • Outdoor Cleaning (7)
  • Garden Decorations (12)
  • Faux Flowers (2)
  • Storage & Organisers (1)
  • Outdoor Lighting (13)
  • Bulbs (14)

  • Special prices (46)
  • New arrivals (13)
  • Top rated (11)
  • Easy Pay instalments (8)
  • No P&P (2)
  • Clearance (13)
  • Outlet (8)

  • Winter (10)
  • Summer (99)
  • All year (8)
  • Spring (60)
  • Autumn (31)
  • Non-flowering plant (16)

  • MEN'S MEDIUM (2)
  • LADIES MEDIUM (2)
  • LADIES SMALL (2)
  • MEN'S LARGE (2)
  • 61 X 183CM (1)
Done
193 - 288 of 357
|
Page 3 of 4
Sort By:
  • Bestselling
  • Recently on Air
  • New Arrivals
  • Top Rated
  • Price - High to Low
  • Price - Low to High
Filter

Clear All Filters Your Selections:

  • Garden & Leisure
  • £25 - £50
  • £0 - £10
  • £200 - £500
  • Green
  • Yellow
Thompson & Morgan Coronilla Citrina Set 9cm

Thompson & Morgan Coronilla Citrina Set 9cm

£44.88

+P&P: £2.95
4.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Fyne Herbs Beginners Herbs x9

Fyne Herbs Beginners Herbs x9

£45.00

+P&P: £2.95
Fyne Herbs Dog Herbs x 6

Fyne Herbs Dog Herbs x 6

£32.88

+P&P: £2.95
YouGarden Pair of Cortaderia 'Tiny Pampa' in 3L Pots

YouGarden Pair of Cortaderia 'Tiny Pampa' in 3L Pots

£34.92

+P&P: £2.95
Fyne Herbs Best herbs for pots x6

Fyne Herbs Best herbs for pots x6

£32.88

+P&P: £2.95
Fyne Herbs Cocktails & Drinks Herbs x 9

Fyne Herbs Cocktails & Drinks Herbs x 9

£45.00

+P&P: £2.95
Plants 2 Gardens Plum Victoria 7.5ltr

Plants 2 Gardens Plum Victoria 7.5ltr

£39.96

+P&P: £2.95
Plants2Gardens Brunera Collection 3 x 9cm

Plants2Gardens Brunera Collection 3 x 9cm

£29.85

+P&P: £2.95
3.8 of 5 Stars  (5) 5 Reviews
Fyne Herbs Bakers Herbs x9

Fyne Herbs Bakers Herbs x9

£45.00

+P&P: £2.95
Fyne Herbs Square Metre Herbs x6

Fyne Herbs Square Metre Herbs x6

£32.88

+P&P: £2.95
Fyne Herbs Bee & Butterfly Herbs x9

Fyne Herbs Bee & Butterfly Herbs x9

£45.00

+P&P: £2.95
Fyne Herbs Best Scented Herbs x9

Fyne Herbs Best Scented Herbs x9

£45.00

+P&P: £2.95
Plants2Gardens Pear Beth 7.5ltr

Plants2Gardens Pear Beth 7.5ltr

£39.96

+P&P: £2.95
YouGarden Prunus 'Kojo no Mai' standard 90cm tall gift wrapped

YouGarden Prunus 'Kojo no Mai' standard 90cm tall gift wrapped

£44.88

+P&P: £2.95
Fyne Herbs Tea Herbs x9

Fyne Herbs Tea Herbs x9

£45.00

+P&P: £2.95
YouGarden Acer palmatum 'Dissectum' in a 3L pot

YouGarden Acer palmatum 'Dissectum' in a 3L pot

£34.92

+P&P: £2.95
YouGarden Pansy Top Wave Garden Ready Plants x30

YouGarden Pansy Top Wave Garden Ready Plants x30

£42.00

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (6) 6 Reviews
de Jager Dashing Double Daffodils x18

de Jager Dashing Double Daffodils x18

£26.40

+P&P: £2.95
de Jager Sugar Rush Wallflowers  x 12

de Jager Sugar Rush Wallflowers x 12

£30.00

+P&P: £2.95
Thompson & Morgan Lupin Noble Maiden 1L Pot x 3

Thompson & Morgan Lupin Noble Maiden 1L Pot x 3

£30.00

+P&P: £2.95
My Garden Stories Sorbet Collection Wave Indoor Outdoor Rectangle Mirror

Clearance

My Garden Stories Sorbet Collection Wave Indoor Outdoor Rectangle Mirror

£26.16 £46.92 , was, £46.92

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (4) 4 Reviews

Plants2Gardens Enkianthus Crackling Rosie 2ltr

Plants2Gardens Enkianthus Crackling Rosie 2ltr

£37.92

+P&P: £2.95
2.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
YouGarden Bay Tree Standard 70-80cm tall

YouGarden Bay Tree Standard 70-80cm tall

£39.96

+P&P: £2.95
Willsow Plantable Childrens Books: Carrot, Basil & Dill Trio

Willsow Plantable Childrens Books: Carrot, Basil & Dill Trio

£29.88

+P&P: £1.95
Willsow Plantable Childrens Book: The Parsley

Willsow Plantable Childrens Book: The Parsley

£9.96

+P&P: £1.95
Grumpy Gardener Set of 2 16" Grow Rings

Grumpy Gardener Set of 2 16" Grow Rings

£26.00

+P&P: £5.95
Grumpy Gardener Traditional Style Pot and Stand

Grumpy Gardener Traditional Style Pot and Stand

£29.52

+P&P: £4.95
3.5 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Grass Gains One Shot Wonder x2 with Applicator

Grass Gains One Shot Wonder x2 with Applicator

£36.00

£18.00/1 L

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
YouGarden Garden Glamour Bush Rose Collection of bare roots x 5

YouGarden Garden Glamour Bush Rose Collection of bare roots x 5

£29.88

+P&P: £2.95
3.1 of 5 Stars  (23) 23 Reviews
Garden Stories Sorbet Collection Reversible Indoor Outdoor Rug

Clearance

Garden Stories Sorbet Collection Reversible Indoor Outdoor Rug

£42.00 £75.00 , was, £75.00

+P&P: £4.95

Plants2Gardens Apple Tree in 7.5 Litre Pot

Plants2Gardens Apple Tree in 7.5 Litre Pot

£49.92

+P&P: £2.95
4.0 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Copdock Mills Seasonal Attraction Birdfood 12.75KG Mealworm

Copdock Mills Seasonal Attraction Birdfood 12.75KG Mealworm

£33.00

£2.59/1 Kg

+P&P: £5.95
1.9 of 5 Stars  (16) 16 Reviews
YouGarden Begonia 'SuperCascade' Mix Plug Plants x24

YouGarden Begonia 'SuperCascade' Mix Plug Plants x24

£27.96

+P&P: £2.95
4.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Grumpy Gardener Set of 8 Nutpecker Gold Jars

Grumpy Gardener Set of 8 Nutpecker Gold Jars

£30.00

£10.00/1 Kg

+P&P: £4.95
3.5 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Blooming Fast Citrus Feed Soluble Fertiliser 150g tub x1

Blooming Fast Citrus Feed Soluble Fertiliser 150g tub x1

£7.92

£52.80/1 Kg

+P&P: £3.95
YouGarden Pair of Duo Fruit Trees

Special price

YouGarden Pair of Duo Fruit Trees

£34.92 £66.96 , was, £66.96

+P&P: £2.95
3.3 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Thompson & Morgan Plastic Flowerpot with Saucer in Black & Gold x 2

Thompson & Morgan Plastic Flowerpot with Saucer in Black & Gold x 2

£39.99

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
YouGarden Hardy Garden Perennial Collection Plugs x 24

YouGarden Hardy Garden Perennial Collection Plugs x 24

£27.00

+P&P: £2.95
3.9 of 5 Stars  (8) 8 Reviews
Hayloft Plants Hosta Lemon Snap x 3 Bare Root

Hayloft Plants Hosta Lemon Snap x 3 Bare Root

£30.00

+P&P: £2.95
2.3 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Richard Jackson's Premium Organic Plant Booster

Richard Jackson's Premium Organic Plant Booster

£25.92

+P&P: £4.95
3.4 of 5 Stars  (8) 8 Reviews
Garden Stories Sorbet Collection Wave Indoor Outdoor 60cm Round Metal Mirror

Clearance

Garden Stories Sorbet Collection Wave Indoor Outdoor 60cm Round Metal Mirror

£27.72 £39.90 , was, £39.90

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews

Grumpy Gardener Set of 2 Florence Planters with Soil Savers

Grumpy Gardener Set of 2 Florence Planters with Soil Savers

£48.48

+P&P: £4.95
2.4 of 5 Stars  (5) 5 Reviews
Plants2Gardens Abutilon Megapotamicum

Plants2Gardens Abutilon Megapotamicum

£29.88

+P&P: £2.95
3.0 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Thompson & Morgan 3500W 3-in-1 Leaf Blower Vac And Shredder

Thompson & Morgan 3500W 3-in-1 Leaf Blower Vac And Shredder

£49.92

+P&P: £5.95
3.0 of 5 Stars  (6) 6 Reviews
Thompson & Morgan Garden Life Hedgehog House

Special price

Thompson & Morgan Garden Life Hedgehog House

£28.92 £39.96 , was, £39.96

+P&P: £5.95
1.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
AVA Tool Organiser

AVA Tool Organiser

£39.90

+P&P: £4.95
Buildcraft 204pcs Combination Drill Bits Set

Buildcraft 204pcs Combination Drill Bits Set

£34.92

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Willsow Plantable Childrens Book: The Dill

Willsow Plantable Childrens Book: The Dill

£9.96

+P&P: £1.95
Plants2Gardens Abelia Raspberry Profusion 4.5ltr

Plants2Gardens Abelia Raspberry Profusion 4.5ltr

£30.00

+P&P: £2.95
2.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Plants2Gardens Leucanthemum 3 x 2ltr
WAITLIST

Special price

Plants2Gardens Leucanthemum 3 x 2ltr

£29.88 £39.00 , was, £39.00

+P&P: £2.95
3.0 of 5 Stars  (8) 8 Reviews
YouGarden Begonia Apricot Fiery Shades tubers x 20

YouGarden Begonia Apricot Fiery Shades tubers x 20

£30.00

+P&P: £2.95
1.2 of 5 Stars  (5) 5 Reviews
Garden Stories LED Diamond Trio Light Strand

Clearance

Garden Stories LED Diamond Trio Light Strand

£9.84 £30.00 , was, £30.00

+P&P: £3.95
2.8 of 5 Stars  (9) 9 Reviews
Plants2Gardens Yucca Jewel

Top rated

Plants2Gardens Yucca Jewel

£36.00 £51.00 , was, £51.00

+P&P: £2.95
4.8 of 5 Stars  (12) 12 Reviews
YouGarden Tumbelina Ruffles plug plant Collection x24

YouGarden Tumbelina Ruffles plug plant Collection x24

£39.96

+P&P: £2.95
2.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Harkness Roses Rose Oranges & Lemons Papagena Bare Root x2

Harkness Roses Rose Oranges & Lemons Papagena Bare Root x2

£29.88

+P&P: £2.95
1.8 of 5 Stars  (5) 5 Reviews
Garden Stories Sorbet Collection Indoor Outdoor Striped 100cm Floor Cushion

Clearance

Garden Stories Sorbet Collection Indoor Outdoor Striped 100cm Floor Cushion

£28.36 £45.00 , was, £45.00

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Grass Gains Lawn Bulk and Super Seed Twin Pack

Grass Gains Lawn Bulk and Super Seed Twin Pack

£34.92

+P&P: £4.95
4.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Plants2Gardens Coronilla Citrina 4.5ltr

Plants2Gardens Coronilla Citrina 4.5ltr

£33.00

+P&P: £2.95
YouGarden Patio Standard Olive Tree 18cm pot

YouGarden Patio Standard Olive Tree 18cm pot

£44.88

+P&P: £2.95
2.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
YouGarden Tower Pot & Thunbergia plugs x 6

YouGarden Tower Pot & Thunbergia plugs x 6

£39.00

+P&P: £2.95
Plants2Gardens Hydrangea Wizard
WAITLIST

Special price

Plants2Gardens Hydrangea Wizard

£38.88 £43.92 , was, £43.92

+P&P: £2.95
2.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
YouGarden Echinacea Green Twister 9cm pots x3

YouGarden Echinacea Green Twister 9cm pots x3

£27.00

+P&P: £2.95
3.5 of 5 Stars  (18) 18 Reviews
Thompson & Morgan Acer Cascading 3 Litre Pot x 1

Thompson & Morgan Acer Cascading 3 Litre Pot x 1

£36.96

+P&P: £2.95
4.3 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Thompson & Morgan Nurserymans Cottage Garden Perennials 18 x 9cm Pots

Thompson & Morgan Nurserymans Cottage Garden Perennials 18 x 9cm Pots

£42.96

+P&P: £2.95
3.4 of 5 Stars  (14) 14 Reviews
Richard Jackson 14kg Premium High Energy Bird Food

Richard Jackson 14kg Premium High Energy Bird Food

£39.00

£2.79/1 Kg

+P&P: £5.95
2.4 of 5 Stars  (29) 29 Reviews
My Garden Stories Indoor/Outdoor Striped Rug

Clearance

My Garden Stories Indoor/Outdoor Striped Rug

£9.00 - £16.50 £33.00 - £54.00 , was, £33.00 - £54.00

+P&P: £3.95
3.6 of 5 Stars  (18) 18 Reviews

YouGarden Forsythia intermedia 'Minigold' in 3L pots x2

YouGarden Forsythia intermedia 'Minigold' in 3L pots x2

£25.92

+P&P: £2.95
Thompson & Morgan Cortaderia Tiny Pampa 9cm Pot x 2

Thompson & Morgan Cortaderia Tiny Pampa 9cm Pot x 2

£36.00

+P&P: £2.95
Plants2Gardens Classic Border Supports Set

Plants2Gardens Classic Border Supports Set

£33.00

+P&P: £5.95
Hydria Fairy Cottage Fountainhead

Hydria Fairy Cottage Fountainhead

£30.00

+P&P: £6.95
Garden Stories Iridescent LED Star

Garden Stories Iridescent LED Star

£8.71 £19.92 , was, £19.92

+P&P: £3.95
4.1 of 5 Stars  (8) 8 Reviews
Plants2Gardens Hydrangea Quercifolia Jetstream 4.5ltr

Plants2Gardens Hydrangea Quercifolia Jetstream 4.5ltr

£33.96

+P&P: £2.95
2.3 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Thompson&Morgan Olive Tree Standard in 21cm Pot

Thompson&Morgan Olive Tree Standard in 21cm Pot

£37.92 - £75.84

+P&P: £2.95
1.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
YouGarden 2 x Pre-Planted Pansy 35cm Rattan Hanging Baskets with Fertiliser

Special price

YouGarden 2 x Pre-Planted Pansy 35cm Rattan Hanging Baskets with Fertiliser

£39.00 £49.20 , was, £49.20

+P&P: £2.95
4.0 of 5 Stars  (11) 11 Reviews
You Garden Drop In Bulb Balcony Beauty 38 Bulbs Set of 2

You Garden Drop In Bulb Balcony Beauty 38 Bulbs Set of 2

£49.92

+P&P: £2.95
1.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
YouGarden Citrus Lemon 4L Pot

YouGarden Citrus Lemon 4L Pot

£34.92

+P&P: £2.95
3.5 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
Willsow Grow Your Own Childrens Book: The Pumpkin

Willsow Grow Your Own Childrens Book: The Pumpkin

£9.96

+P&P: £1.95
Spear & Jackson Kew Gardens Secateurs Gift Set

Top rated

Spear & Jackson Kew Gardens Secateurs Gift Set

£31.92

+P&P: £3.95
4.9 of 5 Stars  (17) 17 Reviews
Thompson & Morgan Stone Effect Dark Grey 30.5cm Planter x 3

Thompson & Morgan Stone Effect Dark Grey 30.5cm Planter x 3

£29.88

+P&P: £2.95
4.3 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Plants2Gardens Acer Moonrise 3ltr

Plants2Gardens Acer Moonrise 3ltr

£39.96

+P&P: £2.95
Willsow Set of 12 Plantable Christmas Crackers

Willsow Set of 12 Plantable Christmas Crackers

£39.96

+P&P: £3.95
Plants2Gardens Hydrangea Little Spooky 4.5ltr

Plants2Gardens Hydrangea Little Spooky 4.5ltr

£36.00

+P&P: £2.95
YouGarden Mexican Fleabane (Erigeron) 9cm pots x3

YouGarden Mexican Fleabane (Erigeron) 9cm pots x3

£27.00

+P&P: £2.95
3.7 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
YouGarden 90L Premium Professional Compost & 100g Fertiliser

YouGarden 90L Premium Professional Compost & 100g Fertiliser

£27.00

+P&P: £2.95
2.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Willsow Plantable Childrens Book: The Lettuce

Willsow Plantable Childrens Book: The Lettuce

£9.96

+P&P: £1.95
Willsow Plantable Childrens Books: Carrot, Lettuce & Parsley Trio

Willsow Plantable Childrens Books: Carrot, Lettuce & Parsley Trio

£29.85

+P&P: £1.95
Willsow Plantable Childrens Book: The Basil

Willsow Plantable Childrens Book: The Basil

£9.96

+P&P: £1.95
Azpects Easyjoint 12.5kg Tub

Azpects Easyjoint 12.5kg Tub

£42.96

£3.43/1 Kg

+P&P: £4.95
YouGarden Begonia 'Non Stop' Mix plug plants x24

YouGarden Begonia 'Non Stop' Mix plug plants x24

£29.88

+P&P: £2.95
2.3 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Plants2Gardens Hydrangea After Midnight 5ltr

Plants2Gardens Hydrangea After Midnight 5ltr

£49.80

+P&P: £2.95
4.4 of 5 Stars  (11) 11 Reviews
Willsow Plantable Childrens Book: The Carrot

Willsow Plantable Childrens Book: The Carrot

£9.96

+P&P: £1.95
Plants 2 Gardens Pennisetum Hameln

Plants 2 Gardens Pennisetum Hameln

£29.88

+P&P: £2.95
de Jager Regal Regale Album Lilies x 5

de Jager Regal Regale Album Lilies x 5

£27.00

+P&P: £2.95
4.7 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Thompson & Morgan Hydrangea Polestar 5 Litre Pot x 1

Thompson & Morgan Hydrangea Polestar 5 Litre Pot x 1

£40.00

+P&P: £2.95
4.4 of 5 Stars  (5) 5 Reviews
Ring Digital Ultra Inflate 30

Clearance

Ring Digital Ultra Inflate 30

£36.00 £59.88 , was, £59.88

+P&P: £3.95
YouGarden Leucanthemum Super Silberprinzesschen 9cm x3

YouGarden Leucanthemum Super Silberprinzesschen 9cm x3

£27.00

+P&P: £2.95
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

You May Also Like

Show More Show Less

Check Out Our Bestsellers

Show More Show Less

Basket items will be held for the next 30 minutes.

You might also like

Select an option

Footer Navigation and Information

Subscribe

Get 10% Off Your First Order

Sign up now for all the latest offers and inspiration, plus 10% off your first order.

Thanks, you're all signed up!

{email-address}

Shop our new arrivals.

By clicking on Sign Up you will receive QVC promotional emails and we will update your marketing preferences. Please see our Privacy Statement

Easypay information

Flexible Easy Payments

Spread the cost of your shopping in monthly interest-free instalments or pay in full - you decide.

Find Out More
You Have 60 Days For Returns

Enjoy a Stress-Free Christmas

We've extended our money back guarantee until 31st January 2027 so you can return gifts with ease.

Visit Returns Portal

Customer Service

  • Contact Us
  • Returns and Refunds
  • Delivery
  • Customer FAQs
  • QOnAir

Shopping With QVC

  • Create an Account
  • QVC Everywhere
  • QVC Apps
  • Competitions
  • Promotion Details
  • Review Policy
  • Refer a Friend

About Us

  • Meet the Presenters
  • The Newsroom
  • Our Steps to Sustainability
  • Gender Pay Gap Report 2026
  • QVC Global Corporate Responsibility
  • Site Feedback

Work With Us

  • QVC Careers
  • Become a Vendor

QVC Everywhere

  • TikTok
  • YouTube
  • Facebook
  • Instagram

Download the QVC App

  • App Store
  • Google Play
Trustpilot
QVC Logo

A part of QVC Group

  • HSN
  • Ballard Designs
  • Frontgate
  • Garnet Hill
  • Grandin Road

Privacy StatementCustomer Terms & Conditions


QVC is not responsible for the availability, content, security, policies, or practices of the above referenced third-party linked sites, nor liable for statements, claims, opinions, or representations contained therein. QVC's Privacy Statement does not apply to these third-party websites.


© Licensing for emojis: Emojis by Twitter / Twemoji
Copyright 2020 Twitter, Inc and other contributors
Code licensed under the MIT License
Graphics licensed under CC-BY 4.0


© 1998-2026 QVC UK. All rights reserved

Legal Information

  • Data Protection Centre
  • Cookie Policy
  • General Terms of Use
  • Community Standards
  • Modern Slavery Act Statement
  • Waste Electrical Products

QVC International

  • United States
  • Germany
  • Japan
  • Italy
  • National Association of Jewellers
  • Norton
View Full Footer

Personalised Shopping

QVC uses technical and profiling cookies, including third party cookies, to ensure the correct functioning of the website, improve its functionality, offer you a personalised browsing experience, as well as for statistical, advertising and profiling purposes.  By clicking on "Accept All Cookies" you consent to the use of cookies that are not technically necessary, while by clicking on “Reject All Cookies” you deny consent to their use. This consent is voluntary, not necessary for the use of this website and can be withdrawn at any time in your Privacy Preferences section.  You may manage your preferences by clicking "Manage Your Preferences." For more information on how QVC uses cookies and other similar technologies, please see "Cookie Policy".

Manage Your Preferences