Skip to Main Navigation Skip to Main Navigation Skip to Main Content Skip to Footer

Return or exchange gifts until 31st January 2027. Shop for Christmas

Menu

QVC home
Shop

Featured

  • New In
  • Your Picks
  • Autumn Fashion
  • Christmas
  • Sleep Tips and Solutions
  • Live Well
  • Brands

Categories

  • Beauty
  • Fashion
  • Shoes & Handbags
  • Jewellery
  • Home
  • Kitchen
  • Garden
  • Electronics
  • Gifts
  • Only at QVC
  • Sale
Christmas
Browse Christmas
Christmas Shop
  • Our Christmas Shop
  • Shop All Christmas Products
  • Pre-Lit Decor
  • Trees & Home Decor
  • Home Fragrance
  • Hosting Essentials
Christmas Food
  • Shop All Christmas Food
  • Hampers & Food Gifts
Christmas Gifting
  • Shop All Christmas Gifts
  • Gifts for Her
  • Gifts for Him
  • Fashion & Accessories Gifts
  • Beauty Gifts
  • Home & Garden Gifts
  • Wellbeing Gifts
  • Gifts That Sparkle
Highlights
  • Your Personalised Gifting Edit
  • Advent Calendars & Stocking Fillers
  • Product of the Week
  • Christmas Offers
Sleep Tips and Solutions
Browse Sleep Tips and Solutions
Shop by Category
  • Sheets & Pillowcases
  • Duvet Sets
  • Beds & Mattresses
  • Pillows
  • Duvets
  • Throws & Blankets
  • Shop All Bedding
Brands
  • Cozee Home
  • Emma
  • Northern Nights
  • Sealy
  • Silentnight
  • Simba
  • Tempur
Highlights
  • Solutions for Hot Sleepers
  • Summer Bedding
  • Mattress Buying Guide
  • Pillow Buying Guide
  • Bestsellers
  • Free Delivery
  • Clearance
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently on Air
  • Mattresses at Special Prices
Live Well
Browse Live Well
New In
  • New Arrivals
Shop All
  • Supplements
  • Health & Fitness
  • Shop All Live Well
Shop by Focus Area
  • Menopause Your Way
  • Sleep & Relaxation
  • Self-Expression & Confidence
  • Energy & Motivation
  • Lifestyle & Spaces
Top Brands
  • NEOM Wellbeing
  • Silentnight
  • Ancient + Brave
  • Zooki
  • Gatineau
  • Margaret Dabbs London
  • Chelsea Peers
  • Sloggi
  • Renpho
  • Homedics
Highlights
  • Offers
  • Tips & Support
  • Feel-Good Favourite
  • Brand Spotlight
  • Interest-Free Instalment Offers
Brands
Browse Brands
Trending Now
  • Ninja
  • Bronx
  • Dyson
  • Monsoon
  • Denim & Co.
  • L'Occitane
  • Diamonique
New This Month
  • Christmas Shop
  • Beauty Gifts of the Season
  • Menopause Awareness Month
Exclusive Brands
  • Tili
  • Cozee Home
  • Sara by Sara Davies
  • Kim & Co
  • Fire Light Diamonds
  • Explore All
Beauty Brands
  • Molton Brown
  • Elemis
  • NEOM Wellbeing
  • Discover All
Fashion Brands
  • White Stuff
  • Helene Berman
  • Monsoon
  • Discover All
Shoes & Handbags Brands
  • Skechers
  • Kipling
  • Emu Australia
  • Discover All
Jewellery Brands
  • Malika
  • GOLD
  • Lara Pearl
  • Discover All
Home & Kitchen Brands
  • KitchenAid
  • Shark
  • Cook's Essentials
  • Discover All
Garden & Leisure Brands
  • Solar Centre
  • YouGarden
  • Willsow
  • Discover All
Electronics Brands
  • Discover All
Beauty
Browse Beauty
New In
  • New Arrivals
  • Bestsellers
  • Trending Now
  • Liz Earle
  • Laura Geller
  • Skingredients
Shop by Category
  • Shop All Beauty
  • Skincare
  • Make-Up
  • Haircare
  • Bath & Body
  • Beauty Tools & Accessories
  • Nailcare
  • Fragrance
  • Suncare
  • Tanning
  • Oral Care
  • Men's Grooming
Shop Brands A–Z
  • See All Brands
  • bareMinerals
  • Bobbi Brown
  • Dyson
  • ELEMIS
  • Estee Lauder
  • GATINEAU
  • Laura Geller
  • Laura Mercier
  • Liz Earle
  • L'Occitane
  • Molton Brown
  • Nails Inc
  • NEOM Wellbeing
  • Percy & Reed
  • Perricone
  • Philip Kingsley
  • Shark
  • Tili
  • Ultrasun
Offers
  • Pick of the Month
  • Supersize of the Month
  • Items Recently On Air
  • Beauty Offers
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Free Delivery
Beauty Gifts
  • Shop All Beauty Gifts
  • Gifts of the Season
  • Skincare Gifts
  • Make-up Gifts
  • Fragrance & Bodycare Gifts
  • Haircare & Beauty Tools Gifts
  • Beauty Advent Calendars
Beauty Guides
  • Beauty Ingredients
  • SPF Guide
Fashion
Browse Fashion
Featured
  • New Arrivals
  • September Top Picks
  • Fashion Offers
Shop by Category
  • Shop All Fashion
  • Dresses
  • Tops & T-Shirts
  • Coats & Jackets
  • Knitwear
  • Trousers
  • Blouses & Shirts
  • Jumpsuits
  • Jeans
  • Occasionwear
  • Lingerie & Shapewear
  • Nightwear
  • Men's Fashion
Brands
  • See All Brands
  • Apricot
  • Ben de Lisi
  • Chelsea Peers
  • Cozee Home Fashion
  • Dorothy Perkins
  • Denim & Co.
  • Finery
  • Kim & Co
  • Monsoon
  • Oasis
  • Ruth Langsford
  • Seasalt Cornwall
  • White Stuff
  • Wallis
Trends
  • Transitional Fashion
  • Animal Prints
  • Pretty Blouses
  • Autumnal Tones
  • Seasonal Stripes
  • Polka Dots
  • Dresses with Pockets
Collections
  • The Workwear Edit
  • Jeans and a Nice Top
  • Style with Katy
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Free Delivery
Guides
  • Fabric Care Guide
  • Fit Intent Guide
  • Denim Fit Guide
  • Denim Fit Quiz
Shoes & Handbags
Browse Shoes & Handbags
Featured
  • New Arrivals
  • Shoes & Handbag Offers
Shoes
  • Shop All Shoes
  • Boots
  • Loafers
  • Trainers
  • Ballet Pumps
  • Flat Shoes
  • Heeled Shoes
  • Sandals
Handbags
  • Shop All Bags
  • Cross-Body Bags
  • Tote Bags
  • Luggage
  • Wallets & Purses
  • Clutches
Accessories
  • Shop All Accessories
  • Sunglasses
  • Scarves
Brands
  • See All Brands
  • Aimee Kestenberg
  • American Tourister
  • Bronx
  • Camper
  • Clarks
  • Crocs
  • Dune London
  • FitFlop
  • Genuins
  • Hush Puppies
  • Kipling
  • Osprey London
  • Paul Costelloe
  • Pieces
  • Radley
  • Samsonite
  • Skechers
  • Vionic
Trends
  • Woven Flats
  • Boho Clogs
  • Neutral Tones
  • Smart Shoes
  • Animal Print
  • Textured Accessories
Collections
  • Men's Accessories
  • Occasionwear Accessories
  • Head-to-Toe Styling
  • Everyday Bags
  • Free Delivery
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Online-Only Footwear
Jewellery
Browse Jewellery
Featured
  • New Arrivals
  • Jewellery Offers
  • Christmas Sparkle
Shop by Category
  • Shop All Jewellery
  • Rings
  • Earrings
  • Necklace & Pendants
  • Bracelets & Bangles
  • Watches
  • Brooches and Pins
Shop By Metal
  • Silver
  • Gold
Shop By Stone
  • Diamond
  • Emerald
  • Pearl
  • Ruby
  • Sapphire
Brands
  • See All Brands
  • Annie Haak
  • Butler & Wilson
  • Clogau
  • Diamonique
  • Diamonds
  • Effy
  • Faith & Brown
  • Fire Light Diamonds
  • GOLD
  • Lara Pearl
  • Malika
  • Nina B
  • Oisha
  • Posh Totty
  • Steel by Diamonique
  • Swarovski
Trends
  • Two-Tone Jewellery
  • Statement Jewellery
  • Colourful Jewellery
  • Stacking Jewellery
Collections
  • Costume Jewellery
  • Fine Jewellery
  • Birthstone Jewellery
  • Personalised Jewellery
  • Design of the Month
  • Free Delivery
Guides
  • Diamond Buying Guide
  • Lara Pearl Buying Guide
  • Ring Size Guide
  • Lab-Grown Diamonds Buying Guide
Home
Browse Home
New In
  • New Arrivals
  • Christmas
  • Shop All Home
Bedroom
  • Beds & Mattresses
  • Bedspreads & Throws
  • Duvets & Duvet Sets
  • Pillows
  • Protectors & Toppers
  • Sleep Tips & Solutions
  • Shop All Bedding
Home Decor
  • Candles & Diffusers
  • Home Furnishings
  • Indoor Plants
  • Living Room Furniture
  • Mirrors & Lighting
  • Shop All Home Decor
Home Essentials
  • Air Purifiers & Fans
  • Irons & Steamers
  • Cleaning Supplies
  • Storage & Organisation
  • Outdoor Cleaning
  • Shop All Home Essentials
Floorcare
  • Cordless Cleaners
  • Cylinder Cleaners
  • Carpet Cleaners
  • Hard Floor Cleaners
  • Mops & Steam Cleaners
  • Shop All Floorcare
Brands
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Cozee Home
  • Dyson
  • Home Stories
  • Northern Nights
  • Panda
  • Christy
  • Sealy
  • Shark
  • Simba
  • SiMPLi
  • Silentnight
  • See All Brands
Highlights
  • Sleep Tips and Solutions
  • Cold Weather Essentials
  • Bestsellers
  • Items Recently on Air
  • Only at QVC
  • Special Prices
  • Free Delivery
Kitchen
Browse Kitchen
New In
  • New Arrivals
  • Shop All Kitchen
Kitchen Electricals
  • Appliances & Air Fryers
  • Vacuum Cleaners
  • Ice Cream Makers
Cooking & Dining
  • Cookware Sets
  • Food Storage Containers
  • Kitchen Utensils & Gadgets
  • Tableware & Dinnerware
  • Shop All Cooking & Dining
Food
  • Shop All Food
Brands
  • Caso
  • Cook's Essentials
  • EasiYo Yoghurt
  • Hotel Chocolat
  • Joe & Seph's
  • KitchenAid
  • Kuhn Rikon
  • Le Creuset
  • Lock & Lock
  • Our Place
  • Ninja
  • The Original Cake Company
  • See All Brands
Highlights
  • Bestsellers
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently on Air
  • Free Delivery
  • Clearance & Offers
  • Special Prices
Inspiration
  • Air Fryer Buying Guide
  • Top Rated
  • Recipe Origins
Garden
Browse Garden
Garden
  • All Garden
  • New Arrivals
  • Only Available at QVC Garden
  • Garden Decor
  • Garden Lighting
  • Garden Furniture
  • Fountains & Water Features
  • Garden Tools & Accessories
  • DIY Tools & Supplies
  • Home Security
  • Garden Clearance & Deals
  • Pet and Bird Care
Plants
  • Plants
  • New Arrivals
  • Plant Care
  • Pots & Planters
  • Bedding Plants
  • Bulbs
  • Hardy Perennials
  • House Plants
  • Shrubs, Trees & Roses
  • Faux Flowers & Plants
  • Plant Clearance & Deals
Get Inspired
  • Discover our Garden Inspiration
Highlights
  • Plant of the Month
  • This Week's Top Pick
  • Interest-Free Instalment Offers
Brands
  • Abode
  • de Jager
  • Garden Reflections
  • Garden Stories
  • Grumpy Gardener
  • Hayloft Plants
  • Luxform
  • Plants2Gardens
  • Richard Jackson
  • Thompson & Morgan
  • YouGarden
  • See All Brands
Electronics
Browse Electronics
New In
  • New Arrivals
Shop by Product
  • Shop All Electronics
Technology
  • TVs & Soundbars
  • Speakers
  • Headphones
  • Smart Tech
  • Home Security systems
  • Macbooks Laptops & Accessories
  • Ipads & Tablets
  • Phones
Household Electricals
  • Kitchen appliances
  • Fans & Purifiers
  • Vacuums & Cleaning
  • Lighting & Outdoor Electricals
Beauty Tools
  • Hair styling
  • Oral care
  • Skincare tools
  • Hair removal tools
Brands
  • Apple
  • Amazon
  • Epson
  • Hisense
  • TP-Link
  • See All
Highlights
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently On Air
  • Free Delivery
  • Special Prices
Gifts
Browse Gifts
Top Gifting Edits
  • Gifts for Her
  • Gifts for Him
  • Gifts for Home & Garden
  • Gifts on Offer
Popular Gifts
  • Beauty Gift Sets
  • Giftable Food
  • Candles & Home Fragrance
  • Garden Decor Gifts
  • Home Decor Gifts
  • Electronic Gifts
  • Handbags
  • Fragrance
  • Diamond Jewellery
Brands
  • Apple
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Clarks
  • Diamonique
  • Dune
  • Dyson
  • Elemis
  • Hunter
  • Liz Earle
  • L'Occitane
  • Molton Brown
  • Ninja
  • Radley
  • Tarte
Only at QVC
Browse Only at QVC
Featured
  • New Arrivals
  • Only at QVC Offers
  • Shop All
Shop by Category
  • Fashion
  • Jewellery
  • Shoes & Handbags
  • Home & Kitchen
  • Garden & Leisure
  • Beauty
Exclusive QVC Brands
  • abode
  • Ben de Lisi
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Cook's Essentials
  • Cozee Home
  • Denim & Co.
  • Diamonique
  • Fire Light Diamonds
  • Garden Stories
  • GOLD
  • JM by Julien Macdonald
  • K by Kelly Hoppen
  • Kim & Co
  • Lara Pearl
  • Malika
  • Northern Nights
  • Ruth Langsford
  • Sara by Sara Davies
  • SiMPLi
  • Tili
Fashion Highlights
  • The Denim & Co. Jacket
  • Denim & Co. Comfy Knits
  • Cozee Home Fashion
Sale
Browse Sale
Shop by Category
  • Up to 50% Off Fashion Sale
  • Up to 50% Off Shoes & Handbags Sale
  • Up to 40% Off Jewellery Sale
  • Up to 50% Off Home Sale
  • Up to 40% Off Beauty Sale
  • Outlet
Brands on Sale
  • Ben de Lisi
  • Clarks Footwear
  • Cook's Essentials
  • Finery
  • Kim & Co
  • Moda in Pelle
  • Ruth Langsford
  • Skechers
  • Tarte
Sale Highlights
  • Top Sale Picks
  • New to Sale
  • Up to 50% Off Ruth Langsford
  • Up to 40% Off Monsoon
  • Up to 30% Off Moda in Pelle
  • Up to 50% Off Cook’s Essentials
  • Up to 40% Off Tarte
  • Up to 50% Off Radley

Watch

  • Items Recently On Air
  • Watch QVC TV
  • Item On Air
  • TV Guide
  • Live Social Shopping
  • Meet the Presenters
  • Podcasts
When suggestions are available, use the up and down arrow keys or swipe left and right on touch devices to review.
My Account

My Account

My Account Sign in

  • Sign in
  • Create a QVC account
  • My Account
  • Order Status
  • Wish List
  • Your Picks
  • Contact Us

My Account Welcome

  • My Account
  • Order Status
  • Wish List
  • Contact Us
  • Sign Out
Basket Basket
Cart is Empty Cart contains one item Cart contains 0 items

Basket

  • SALE
  • Offers
  • Offers
  • New In
  • New In
  • Christmas
  • Christmas
  • Your Picks
  • Your Picks
  • Fashion
  • Fashion
  • Beauty
  • Beauty
  • Shoes & Handbags
  • Shoes & Handbags
  • Jewellery
  • Jewellery
  • Home
  • Home
  • Kitchen
  • Kitchen
  • Garden
  • Garden
  • Electronics
  • Electronics
  • Wellbeing
  • Wellbeing
  • Only at QVC
  • Trending
    • Offers
    • Today's Special Value
    • Offer of the Week
    • Today's Online Offers
    • Picks of the Month
    • Sale
  1. QVC Homepage An icon that looks like a house.
  2. Beauty

Beauty

Filter By:

Skip to product listings

Clear All Filters Your Selections:

  • Beauty
  • Make-Up Sets
  • Moisturisers
  • Brown
  • White

Category

  • Make-Up (85)
  • Skincare (61)
  • Bath & Body (4)
  • Fragrance (1)
  • Suncare & Tanning (2)

  • Make-Up Sets
  • Moisturisers
  • Skincare Sets (210)
  • Body & Skincare Sets (79)
  • Cleansers & Toners (56)
  • Men's Bath & Body (11)
  • Skincare Tools (32)
  • Haircare Sets (94)
  • Make-Up Palettes (9)
  • Nail Polish (48)

  • Brown
  • White
  • Pink (91)
  • Gray (24)
  • Green (22)
  • Blue (26)
  • Purple (12)
  • Red (26)
  • Orange (19)
  • Black (57)

  • Laura Geller (21)
  • Liz Earle (7)
  • ELEMIS (4)
  • Tarte (10)
  • Oskia (1)
  • Laura Mercier (4)
  • M.ASAM (10)
  • SBC (5)
  • Estee Lauder (2)
  • Alpha-H (6)

  • New arrivals (5)
  • Top rated (10)
  • Easy Pay instalments (16)
  • Special prices (23)
  • Clearance (23)

  • £25 - £50 (79)
  • £50 - £100 (40)
  • £10 - £25 (22)
  • £100 - £200 (4)
  • £0 - £10 (1)

  • All Skin Types (21)
  • Ageing Skin (27)
  • Dry Skin (14)
  • Sensitive Skin (5)
  • Oily Skin (1)
  • Dull & Tired Skin (4)
  • Acne & Breakouts (1)
  • Blackheads (1)

  • Day cream (13)
  • Night cream (10)
  • All purpose (22)

  • Face (59)
  • Eyes (19)
  • Lips (24)

  • Floral (1)
  • Fruit (1)
Done
1 - 96 of 146
|
Page 1 of 2
Sort By:
  • Bestselling
  • Recently on Air
  • New Arrivals
  • Top Rated
  • Price - High to Low
  • Price - Low to High
Filter

Clear All Filters Your Selections:

  • Beauty
  • Make-Up Sets
  • Moisturisers
  • Brown
  • White
Laura Geller Party In A Palette 4 Piece Collection

New arrivals

Laura Geller Party In A Palette 4 Piece Collection

£35.00

+P&P: £2.95
3.5 of 5 Stars  (6) 6 Reviews
Liz Earle Superskin Moisturiser 50ml

Top rated

Liz Earle Superskin Moisturiser 50ml

£30.00

£600.00/1 L

+P&P: £2.95
4.8 of 5 Stars  (1000) 1000 Reviews
ELEMIS Skin Bliss Capsules Home & Away

ELEMIS Skin Bliss Capsules Home & Away

£64.92

+P&P: £3.95
4.0 of 5 Stars  (21) 21 Reviews

Pay in 4 instalments

Liz Earle Skin Repair 100ml

Liz Earle Skin Repair 100ml

£27.00

£270.00/1 L

+P&P: £2.95
4.3 of 5 Stars  (3) 3 Reviews

tarte Kindness Cafe 4 Piece Eyeshadow Collector Set

tarte Kindness Cafe 4 Piece Eyeshadow Collector Set

£85.20

+P&P: £3.95
4.4 of 5 Stars  (25) 25 Reviews
tarte Radiance Bronzer & Cherry Crush Lips 4 Piece Set

tarte Radiance Bronzer & Cherry Crush Lips 4 Piece Set

£78.00

+P&P: £3.95
2.3 of 5 Stars  (48) 48 Reviews

Pay in 5 instalments

ELEMIS Pro-Collagen Marine Cream 30ml

ELEMIS Pro-Collagen Marine Cream 30ml

£66.00

£220.00/100 ml

+P&P: £2.95
4.1 of 5 Stars  (139) 139 Reviews

Pay in 4 instalments

Laura Geller Best of Baked Cream All Over Face Palette & Brushes

Laura Geller Best of Baked Cream All Over Face Palette & Brushes

£39.96

+P&P: £3.95
2.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
ELEMIS Pro Collagen Marine Cream SPF 30

ELEMIS Pro Collagen Marine Cream SPF 30

£66.00

£220.00/100 ml

+P&P: £2.95
4.0 of 5 Stars  (8) 8 Reviews

Pay in 4 instalments

ELEMIS Pro Collagen Night Cream 30ml

ELEMIS Pro Collagen Night Cream 30ml

£78.00

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews

Pay in 4 instalments

Oskia Bedtime Beauty Boost 50ml

Top rated

Oskia Bedtime Beauty Boost 50ml

£78.00

+P&P: £2.95
4.8 of 5 Stars  (63) 63 Reviews

Pay in 4 instalments

Laura Mercier Real Flawless 3 Piece Collection

Special price

Laura Mercier Real Flawless 3 Piece Collection

£54.00 £94.95 , was, £94.95

+P&P: £3.95
4.1 of 5 Stars  (7) 7 Reviews

M. Asam Magic Finish Makeup Mousse 30ml Trio

Special price

M. Asam Magic Finish Makeup Mousse 30ml Trio

£39.00 £60.00 , was, £60.00

£433.33/1 L

+P&P: £3.95
3.5 of 5 Stars  (2) 2 Reviews

Pay in 4 instalments

Liz Earle Skin Repair Cream 50ml

Top rated

Liz Earle Skin Repair Cream 50ml

£28.00

£559.99/1 L

+P&P: £2.95
4.6 of 5 Stars  (29) 29 Reviews

SBC Hydra-Collagen Intensive Serum Trio

Special price

SBC Hydra-Collagen Intensive Serum Trio

£39.96 £62.00 , was, £62.00

£44.40/100 ml

+P&P: £3.95
4.1 of 5 Stars  (21) 21 Reviews
tarte Maracuja Juicy Glow Tint & Creaseless Translucent Powder Duo

tarte Maracuja Juicy Glow Tint & Creaseless Translucent Powder Duo

£57.00

+P&P: £2.95
4.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Pay in 5 instalments

Laura Geller Blusher and Highlighter Duo

Laura Geller Blusher and Highlighter Duo

£32.88

+P&P: £2.95
4.5 of 5 Stars  (2) 2 Reviews

SBC Grapefruit & Ginger Moisturising Gel Trio

Special price

SBC Grapefruit & Ginger Moisturising Gel Trio

£21.96 £40.00 , was, £40.00

£24.40/1 L

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Estee Lauder Revitalising Supreme+ Youth Power Creme Refill 50ml

Estee Lauder Revitalising Supreme+ Youth Power Creme Refill 50ml

£64.92

+P&P: £2.95
4.4 of 5 Stars  (18) 18 Reviews
Liz Earle Supersize Superskin Moisturiser 75ml

Top rated

Liz Earle Supersize Superskin Moisturiser 75ml

£57.00

£760.00/1 L

+P&P: £2.95
4.6 of 5 Stars  (14) 14 Reviews

Laura Geller 4 Piece Balance-N-Glow & Spackle SPF30 Collection

Laura Geller 4 Piece Balance-N-Glow & Spackle SPF30 Collection

£94.00

+P&P: £3.95
3.9 of 5 Stars  (45) 45 Reviews

Liz Earle Supersize Superskin Moisturiser 75ml

Liz Earle Supersize Superskin Moisturiser 75ml

£57.00

£760.00/1 L

+P&P: £2.95
4.0 of 5 Stars  (7) 7 Reviews

Laura Geller Baked Cheek Dreams & High Shine Serum Lip Balm

Special price

Laura Geller Baked Cheek Dreams & High Shine Serum Lip Balm

£33.00 £36.00 , was, £36.00

+P&P: £2.95
Laura Geller 3 Piece Blush & Double Take Foundation Set

Special price

Laura Geller 3 Piece Blush & Double Take Foundation Set

£45.00 £66.00 , was, £66.00

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Alpha-H Two Daily Essential Moisturisers with Hydrosella

Special price

Alpha-H Two Daily Essential Moisturisers with Hydrosella

£36.00 £45.96 , was, £45.96

£360.00/1 L

+P&P: £3.95
3.5 of 5 Stars  (13) 13 Reviews

Pay in 3 instalments

Estee Lauder Supreme Day Bounce Cream 30ml

Estee Lauder Supreme Day Bounce Cream 30ml

£54.96

+P&P: £2.95
Laura Geller Balance-n-Brighten 4 Piece Must Have Collection

Laura Geller Balance-n-Brighten 4 Piece Must Have Collection

£86.00

+P&P: £3.95
4.0 of 5 Stars  (94) 94 Reviews

bareMinerals Loose Eye Colour Trio

New arrivals

bareMinerals Loose Eye Colour Trio

£30.00

+P&P: £2.95
tarte Maracuja Juicy Lip Shift 5pc Collection

Special price

tarte Maracuja Juicy Lip Shift 5pc Collection

£27.00 £46.80 , was, £46.80

+P&P: £2.95
3.0 of 5 Stars  (9) 9 Reviews
Bobbi Brown 5 Piece Spring Fling Collection

Top rated

Bobbi Brown 5 Piece Spring Fling Collection

£64.92 £148.80 , was, £148.80

+P&P: £3.95
4.6 of 5 Stars  (34) 34 Reviews

Pay in 4 instalments

bareMinerals Complexion Rescue 3-in-1 Eye Brightener SPF 30 Duo

New arrivals

bareMinerals Complexion Rescue 3-in-1 Eye Brightener SPF 30 Duo

£36.00 £42.00 , was, £42.00

+P&P: £2.95

Laura Geller Serum Blush & Bronze Tint Duo

Laura Geller Serum Blush & Bronze Tint Duo

£31.92

+P&P: £2.95
3.0 of 5 Stars  (4) 4 Reviews

Laura Geller 4 Piece Bare to Beautiful Face, Lip & Eye Collection

Laura Geller 4 Piece Bare to Beautiful Face, Lip & Eye Collection

£91.80

+P&P: £3.95
4.5 of 5 Stars  (27) 27 Reviews

Laura Geller Spackle Skin Perfecting Waterproof Eye Primer

Laura Geller Spackle Skin Perfecting Waterproof Eye Primer

£30.00

+P&P: £2.95

Laura Geller Baked Blush n-Bronze 3 Piece Face Collection

Laura Geller Baked Blush n-Bronze 3 Piece Face Collection

£48.00

+P&P: £2.95
M. Asam Magic Finish Make Up Home & Away Duo

M. Asam Magic Finish Make Up Home & Away Duo

£27.96

£699.00/1 L

+P&P: £3.95

Laura Geller Instant Enhancer 4 Piece Complete Collection

Laura Geller Instant Enhancer 4 Piece Complete Collection

£88.92

+P&P: £3.95
3.5 of 5 Stars  (72) 72 Reviews

Laura Geller Eyeshadow Eyeliner & Baked Highlighter Collection

Laura Geller Eyeshadow Eyeliner & Baked Highlighter Collection

£34.80

+P&P: £2.95

Prai 24K Gold Wrinkle Repair Creme Limited Edition 100ml

New arrivals

Prai 24K Gold Wrinkle Repair Creme Limited Edition 100ml

£38.52 £43.50 , was, £43.50

£385.20/1 L

+P&P: £2.95
M. Asam Limited Edition Vitamin C Moisturizing Cream 100ml

M. Asam Limited Edition Vitamin C Moisturizing Cream 100ml

£30.00

£300.00/1 L

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Alpha-H Essential Hydration Cream 50ml Duo

Top rated

Alpha-H Essential Hydration Cream 50ml Duo

£51.00

£51.00/100 ml

+P&P: £2.95
4.5 of 5 Stars  (15) 15 Reviews
SkinSense Supersize Advanced Lifting Day Cream 100ml

SkinSense Supersize Advanced Lifting Day Cream 100ml

£45.00

£450.00/1 L

+P&P: £2.95
4.0 of 5 Stars  (8) 8 Reviews
M. Asam Magic Care Glow Up Cream 50ml Duo

M. Asam Magic Care Glow Up Cream 50ml Duo

£33.00

£330.00/1 L

+P&P: £2.95
4.4 of 5 Stars  (7) 7 Reviews
Alpha-H Firming Collagen Cream 50ml

Alpha-H Firming Collagen Cream 50ml

£39.00

£780.00/1 L

+P&P: £2.95
3.7 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Prai Platinum Rare Creme 50ml

Prai Platinum Rare Creme 50ml

£39.96

£799.20/1 L

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
SkinSense Ceramide24 Night Cream 50ml Duo

SkinSense Ceramide24 Night Cream 50ml Duo

£48.00

£480.00/1 L

+P&P: £2.95
4.0 of 5 Stars  (14) 14 Reviews
Liz Earle Superskin Moisturiser 50ml With 30ml Cleanse & Polish

Liz Earle Superskin Moisturiser 50ml With 30ml Cleanse & Polish

£48.95

+P&P: £2.95
3.8 of 5 Stars  (10) 10 Reviews

Alpha-H After Hours AHA Moisturiser 50ml Duo

Alpha-H After Hours AHA Moisturiser 50ml Duo

£69.00

£690.00/1 L

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Nakery Beauty Lift-Tox Night Lift Repair Cream

Top rated

Nakery Beauty Lift-Tox Night Lift Repair Cream

£52.00

£866.66/1 Kg

+P&P: £2.95
4.7 of 5 Stars  (41) 41 Reviews
NassifMD Soft Focus Hydrating Day Cream 50ml

NassifMD Soft Focus Hydrating Day Cream 50ml

£45.00

£900.00/1 L

+P&P: £2.95
3.8 of 5 Stars  (12) 12 Reviews

Pay in 3 instalments

Algenist Genius Cream 30ml

Algenist Genius Cream 30ml

£57.96

+P&P: £2.95
Sunday Riley CEO Afterglow Brightening Vitamin C Gel Cream 50g

Top rated

Sunday Riley CEO Afterglow Brightening Vitamin C Gel Cream 50g

£51.00

+P&P: £2.95
4.7 of 5 Stars  (1127) 1127 Reviews
Alpha-H Daily Essential Moisturiser SPF50+ with Hydrosella

Alpha-H Daily Essential Moisturiser SPF50+ with Hydrosella

£33.00

£660.00/1 L

+P&P: £2.95
3.6 of 5 Stars  (9) 9 Reviews
Liz Earle Supersize Moisturiser Trio

Liz Earle Supersize Moisturiser Trio

£150.00

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Alpha-H Essential Hydration Cream 50ml

Alpha-H Essential Hydration Cream 50ml

£37.92

£75.84/100 ml

+P&P: £2.95
4.6 of 5 Stars  (7) 7 Reviews
SKINN PEP40 Creme Riche 50ml

SKINN PEP40 Creme Riche 50ml

£55.92

+P&P: £2.95
4.2 of 5 Stars  (6) 6 Reviews
Sarah Chapman Digital Shield 30ml

Sarah Chapman Digital Shield 30ml

£58.80

+P&P: £2.95
Prai 24k Gold Wrinkle Repair Creme 200ml Leopard Design

Top rated

Prai 24k Gold Wrinkle Repair Creme 200ml Leopard Design

£99.00

£495.00/1 L

+P&P: £3.95
4.5 of 5 Stars  (13) 13 Reviews
Prai Scent of a Woman Nights EDP and Body Lotion Duo

Prai Scent of a Woman Nights EDP and Body Lotion Duo

£60.00

+P&P: £3.95
3.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Studio10 Hydra Peptide Fusion SPF 30 Moisturiser

Studio10 Hydra Peptide Fusion SPF 30 Moisturiser

£41.40

+P&P: £2.95
2.7 of 5 Stars  (3) 3 Reviews

Pay in 3 instalments

Tweak'd by Nature All-Purpose Rescue Cream

Special price

Tweak'd by Nature All-Purpose Rescue Cream

£45.96 £63.60 , was, £63.60

+P&P: £2.95
4.3 of 5 Stars  (28) 28 Reviews

SkinSense Ceramide24 Rich Repair Cream 50ml Duo

SkinSense Ceramide24 Rich Repair Cream 50ml Duo

£37.92

£379.20/1 L

+P&P: £3.95
Dr Bouhon Bundle The SOS Day & Night Deal

Special price

Dr Bouhon Bundle The SOS Day & Night Deal

£43.00 £55.00 , was, £55.00

+P&P: £3.95
StriVectin SD Advanced Plus Intensive Moisturizer 60ml

StriVectin SD Advanced Plus Intensive Moisturizer 60ml

£54.96

£916.00/1 L

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
NassifMD Pure Hydration Rejuvenating Night Cream 50ml Duo

Special price

NassifMD Pure Hydration Rejuvenating Night Cream 50ml Duo

£45.00 £110.00 , was, £110.00

+P&P: £3.95
3.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
SBC Aloe Vera Moisture Cream Duo 100ml x2

SBC Aloe Vera Moisture Cream Duo 100ml x2

£27.48

£137.40/1 L

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
SBC Lotus Flower Menopause Day Cream Trio 100ml

SBC Lotus Flower Menopause Day Cream Trio 100ml

£45.00

£150.00/1 L

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Nakery Beauty Supersize Lift Tox Firming Rich 180ml

Nakery Beauty Supersize Lift Tox Firming Rich 180ml

£129.00

£716.66/1 L

+P&P: £3.95
4.2 of 5 Stars  (5) 5 Reviews
Karin Herzog Vita Kombi Face Cream 50ml

Karin Herzog Vita Kombi Face Cream 50ml

£67.00

+P&P: £2.95
4.5 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
SBC Propolis Intense Moisturising Gel 1 Litre

SBC Propolis Intense Moisturising Gel 1 Litre

£36.00

£36.00/1 L

+P&P: £3.95
2.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
UKBROW 3 Piece Brow Sculpt, Pencil & Pomade

UKBROW 3 Piece Brow Sculpt, Pencil & Pomade

£36.60

+P&P: £2.95
4.5 of 5 Stars  (151) 151 Reviews

Doll 10 3 Piece Peptide Plump Collection

Special price

Doll 10 3 Piece Peptide Plump Collection

£43.95 £75.00 , was, £75.00

+P&P: £3.95
4.3 of 5 Stars  (11) 11 Reviews

bareMinerals Mineral Veil Loose Setting Powder

bareMinerals Mineral Veil Loose Setting Powder

£30.00

+P&P: £3.95

M. Asam Magic Finish Lip Designer Duo

M. Asam Magic Finish Lip Designer Duo

£22.80

+P&P: £2.95
4.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Gale Hayman Limited Edition Lip Lift Duo 3.4g & Pink Leopard Print Scarf

Top rated

Gale Hayman Limited Edition Lip Lift Duo 3.4g & Pink Leopard Print Scarf

£42.00 £51.00 , was, £51.00

+P&P: £3.95
4.6 of 5 Stars  (13) 13 Reviews
Doll 10 Your Skin But Younger 4 Piece Peptide Foundation Collection

Special price

Doll 10 Your Skin But Younger 4 Piece Peptide Foundation Collection

£43.92 £75.00 , was, £75.00

+P&P: £3.95
3.9 of 5 Stars  (61) 61 Reviews
bareMinerals Mineralist Lasting Eyeliner & Maximist Mascara Kit

bareMinerals Mineralist Lasting Eyeliner & Maximist Mascara Kit

£28.20

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Clinique Black Honey Almost Lipstick & Lash Power Mascara Duo

Clinique Black Honey Almost Lipstick & Lash Power Mascara Duo

£34.92

+P&P: £2.95
3.3 of 5 Stars  (110) 110 Reviews
UKBROW Brow Sculpt & UKBrow Pencil

UKBROW Brow Sculpt & UKBrow Pencil

£24.60

+P&P: £2.95
3.5 of 5 Stars  (2) 2 Reviews

bareMinerals Gen Nude Blonzer & Highlighting Blush Duo

bareMinerals Gen Nude Blonzer & Highlighting Blush Duo

£39.00

+P&P: £2.95
3.7 of 5 Stars  (3) 3 Reviews

Gale Hayman Lipstick Wardrobe

Gale Hayman Lipstick Wardrobe

£49.92

+P&P: £3.95
4.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
UKBROW Brow Sculpt & UKBROW Brow Pomade

UKBROW Brow Sculpt & UKBROW Brow Pomade

£24.96

+P&P: £2.95
2.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Studio10 I-Lift Longwear Eye Liner & 6-in-1 Mascara Set

Studio10 I-Lift Longwear Eye Liner & 6-in-1 Mascara Set

£49.95

+P&P: £2.95
1.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Pay in 3 instalments

M. Asam Magic Finish Favourites 3 Piece Collection

M. Asam Magic Finish Favourites 3 Piece Collection

£45.00

+P&P: £3.95
4.3 of 5 Stars  (6) 6 Reviews

bareMinerals 4 Piece In Your Element Collection

bareMinerals 4 Piece In Your Element Collection

£90.00

+P&P: £3.95
2.8 of 5 Stars  (22) 22 Reviews

Doll 10 Forget The Foundation 4 Piece Collection

Doll 10 Forget The Foundation 4 Piece Collection

£90.00

+P&P: £3.95
3.4 of 5 Stars  (69) 69 Reviews
Laura Mercier Flawless Face 3 Piece Icons Collection

Laura Mercier Flawless Face 3 Piece Icons Collection

£95.00

+P&P: £3.95
4.0 of 5 Stars  (47) 47 Reviews

Laura Mercier Flawless Essentials Prime & Set Duo

Laura Mercier Flawless Essentials Prime & Set Duo

£29.40

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Gale Hayman 3 Piece Lip Lift Collection

Special price

Gale Hayman 3 Piece Lip Lift Collection

£37.98 £48.00 , was, £48.00

+P&P: £3.95
Clinique Brow Perfect Duo

Clinique Brow Perfect Duo

£30.96

+P&P: £3.95
Studio10 Lip Perfecting Plumping Gloss & Lip Liner Duo

Studio10 Lip Perfecting Plumping Gloss & Lip Liner Duo

£39.90

+P&P: £2.95
1.5 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Laura Geller 6 Piece Modern Classic Lip Liner Wardrobe

Laura Geller 6 Piece Modern Classic Lip Liner Wardrobe

£45.00

+P&P: £2.95
3.2 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
Ruby Hammer Mascara & Eyeliner Duo

Ruby Hammer Mascara & Eyeliner Duo

£33.00

+P&P: £2.95
3.0 of 5 Stars  (6) 6 Reviews
Kevyn Aucoin Lip Discovery Duo

Kevyn Aucoin Lip Discovery Duo

£39.96

+P&P: £2.95
3.8 of 5 Stars  (5) 5 Reviews
bareMinerals Shadow & Prime 'The Classics'

bareMinerals Shadow & Prime 'The Classics'

£39.60

+P&P: £2.95
bareMinerals On The Glow 3 Piece Collection

bareMinerals On The Glow 3 Piece Collection

£75.00

+P&P: £3.95
3.1 of 5 Stars  (45) 45 Reviews

  • 1
  • 2

You May Also Like

Show More Show Less

Check Out Our Bestsellers

Show More Show Less

Basket items will be held for the next 30 minutes.

You might also like

Select an option

Footer Navigation and Information

Subscribe

Get 10% Off Your First Order

Sign up now for all the latest offers and inspiration, plus 10% off your first order.

Thanks, you're all signed up!

{email-address}

Shop our new arrivals.

By clicking on Sign Up you will receive QVC promotional emails and we will update your marketing preferences. Please see our Privacy Statement

Easypay information

Flexible Easy Payments

Spread the cost of your shopping in monthly interest-free instalments or pay in full - you decide.

Find Out More
You Have 60 Days For Returns

Enjoy a Stress-Free Christmas

We've extended our money back guarantee until 31st January 2027 so you can return gifts with ease.

Visit Returns Portal

Customer Service

  • Contact Us
  • Returns and Refunds
  • Delivery
  • Customer FAQs
  • QOnAir

Shopping With QVC

  • Create an Account
  • QVC Everywhere
  • QVC Apps
  • Competitions
  • Promotion Details
  • Review Policy

About Us

  • Meet the Presenters
  • The Newsroom
  • Our Steps to Sustainability
  • Gender Pay Gap Report 2026
  • QVC Global Corporate Responsibility
  • Site Feedback

Work With Us

  • QVC Careers
  • Become a Vendor

QVC Everywhere

  • TikTok
  • YouTube
  • Facebook
  • Instagram

Download the QVC App

  • App Store
  • Google Play
Trustpilot
QVC Logo

A part of QVC Group

  • HSN
  • Ballard Designs
  • Frontgate
  • Garnet Hill
  • Grandin Road

Privacy StatementCustomer Terms & Conditions


QVC is not responsible for the availability, content, security, policies, or practices of the above referenced third-party linked sites, nor liable for statements, claims, opinions, or representations contained therein. QVC's Privacy Statement does not apply to these third-party websites.


© Licensing for emojis: Emojis by Twitter / Twemoji
Copyright 2020 Twitter, Inc and other contributors
Code licensed under the MIT License
Graphics licensed under CC-BY 4.0


© 1998-2026 QVC UK. All rights reserved

Legal Information

  • Data Protection Centre
  • Cookie Policy
  • General Terms of Use
  • Community Standards
  • Modern Slavery Act Statement
  • Waste Electrical Products

QVC International

  • United States
  • Germany
  • Japan
  • Italy
  • National Association of Jewellers
  • Norton
View Full Footer

Personalised Shopping

QVC uses technical and profiling cookies, including third party cookies, to ensure the correct functioning of the website, improve its functionality, offer you a personalised browsing experience, as well as for statistical, advertising and profiling purposes.  By clicking on "Accept All Cookies" you consent to the use of cookies that are not technically necessary, while by clicking on “Reject All Cookies” you deny consent to their use. This consent is voluntary, not necessary for the use of this website and can be withdrawn at any time in your Privacy Preferences section.  You may manage your preferences by clicking "Manage Your Preferences." For more information on how QVC uses cookies and other similar technologies, please see "Cookie Policy".

Manage Your Preferences