Skip to Main Navigation Skip to Main Navigation Skip to Main Content Skip to Footer

Return or exchange gifts until 31st January 2027. Shop for Christmas

Menu

QVC home
Shop

Featured

  • New In
  • Your Picks
  • Autumn Fashion
  • Christmas
  • Sleep Tips and Solutions
  • Live Well
  • Brands

Categories

  • Beauty
  • Fashion
  • Shoes & Handbags
  • Jewellery
  • Home
  • Kitchen
  • Garden
  • Electronics
  • Gifts
  • Only at QVC
  • Sale
Christmas
Browse Christmas
Christmas Shop
  • Our Christmas Shop
  • Shop All Christmas Products
  • Pre-Lit Decor
  • Trees & Home Decor
  • Home Fragrance
  • Hosting Essentials
Christmas Food
  • Shop All Christmas Food
  • Hampers & Food Gifts
Christmas Gifting
  • Shop All Christmas Gifts
  • Gifts for Her
  • Gifts for Him
  • Fashion & Accessories Gifts
  • Beauty Gifts
  • Home & Garden Gifts
  • Wellbeing Gifts
  • Gifts That Sparkle
Highlights
  • Your Personalised Gifting Edit
  • Advent Calendars & Stocking Fillers
  • Product of the Week
  • Christmas Offers
Sleep Tips and Solutions
Browse Sleep Tips and Solutions
Shop by Category
  • Sheets & Pillowcases
  • Duvet Sets
  • Beds & Mattresses
  • Pillows
  • Duvets
  • Throws & Blankets
  • Shop All Bedding
Brands
  • Cozee Home
  • Emma
  • Northern Nights
  • Sealy
  • Silentnight
  • Simba
  • Tempur
Highlights
  • Solutions for Hot Sleepers
  • Summer Bedding
  • Mattress Buying Guide
  • Pillow Buying Guide
  • Bestsellers
  • Free Delivery
  • Clearance
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently on Air
  • Mattresses at Special Prices
Live Well
Browse Live Well
New In
  • New Arrivals
Shop All
  • Supplements
  • Health & Fitness
  • Shop All Live Well
Shop by Focus Area
  • Menopause Your Way
  • Sleep & Relaxation
  • Self-Expression & Confidence
  • Energy & Motivation
  • Lifestyle & Spaces
Top Brands
  • NEOM Wellbeing
  • Silentnight
  • Ancient + Brave
  • Zooki
  • Gatineau
  • Margaret Dabbs London
  • Chelsea Peers
  • Sloggi
  • Renpho
  • Homedics
Highlights
  • Offers
  • Tips & Support
  • Feel-Good Favourite
  • Brand Spotlight
  • Interest-Free Instalment Offers
Brands
Browse Brands
Trending Now
  • Ninja
  • Dune
  • White Stuff
  • Monsoon
  • Molton Brown
  • Liz Earle
New This Month
  • Ninja CRISPi DualZone Glass Air Fryer
  • The Cozee Home Throw in New Ombre Shades
  • New Brand: Oh So Floral
Exclusive Brands
  • Explore All
  • Discover New Arrivals
Beauty Brands
  • Discover All
  • Browse Exclusive Beauty
Fashion Brands
  • Discover All
  • Browse Exclusive Fashion
Shoes & Handbags Brands
  • Discover All
  • Browse Exclusive Accessories
Jewellery Brands
  • Discover All
  • Browse Exclusive Jewellery
Home & Kitchen Brands
  • Discover All
  • Browse Exclusive Home & Kitchen
Garden & Leisure Brands
  • Discover All
  • Browse Exclusive Garden
Electronics Brands
  • Discover All
Beauty
Browse Beauty
New In
  • New Arrivals
  • Bestsellers
  • Trending Now
  • Liz Earle
  • Laura Geller
  • Skingredients
Shop by Category
  • Shop All Beauty
  • Skincare
  • Make-Up
  • Haircare
  • Bath & Body
  • Beauty Tools & Accessories
  • Nailcare
  • Fragrance
  • Suncare
  • Tanning
  • Oral Care
  • Men's Grooming
Shop Brands A–Z
  • See All Brands
  • bareMinerals
  • Bobbi Brown
  • Dyson
  • ELEMIS
  • Estee Lauder
  • GATINEAU
  • Laura Geller
  • Laura Mercier
  • Liz Earle
  • L'Occitane
  • Molton Brown
  • Nails Inc
  • NEOM Wellbeing
  • Percy & Reed
  • Perricone
  • Philip Kingsley
  • Shark
  • Tili
  • Ultrasun
Offers
  • Pick of the Month
  • Supersize of the Month
  • Items Recently On Air
  • Beauty Offers
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Free Delivery
Beauty Gifts
  • Shop All Beauty Gifts
  • Gifts of the Season
  • Skincare Gifts
  • Make-up Gifts
  • Fragrance & Bodycare Gifts
  • Haircare & Beauty Tools Gifts
  • Beauty Advent Calendars
Beauty Guides
  • Beauty Ingredients
  • SPF Guide
Fashion
Browse Fashion
Featured
  • New Arrivals
  • September Top Picks
  • Fashion Offers
Shop by Category
  • Shop All Fashion
  • Dresses
  • Tops & T-Shirts
  • Coats & Jackets
  • Knitwear
  • Trousers
  • Blouses & Shirts
  • Jumpsuits
  • Jeans
  • Occasionwear
  • Lingerie & Shapewear
  • Nightwear
  • Men's Fashion
Brands
  • See All Brands
  • Apricot
  • Ben de Lisi
  • Chelsea Peers
  • Cozee Home Fashion
  • Dorothy Perkins
  • Denim & Co.
  • Finery
  • Kim & Co
  • Monsoon
  • Oasis
  • Ruth Langsford
  • Seasalt Cornwall
  • White Stuff
  • Wallis
Trends
  • Transitional Fashion
  • Animal Prints
  • Pretty Blouses
  • Autumnal Tones
  • Seasonal Stripes
  • Polka Dots
  • Dresses with Pockets
Collections
  • The Workwear Edit
  • Jeans and a Nice Top
  • Style with Katy
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Free Delivery
Guides
  • Fabric Care Guide
  • Fit Intent Guide
  • Denim Fit Guide
  • Denim Fit Quiz
Shoes & Handbags
Browse Shoes & Handbags
Featured
  • New Arrivals
  • Shoes & Handbag Offers
Shoes
  • Shop All Shoes
  • Boots
  • Loafers
  • Trainers
  • Ballet Pumps
  • Flat Shoes
  • Heeled Shoes
  • Sandals
Handbags
  • Shop All Bags
  • Cross-Body Bags
  • Tote Bags
  • Luggage
  • Wallets & Purses
  • Clutches
Accessories
  • Shop All Accessories
  • Sunglasses
  • Scarves
Brands
  • See All Brands
  • Aimee Kestenberg
  • American Tourister
  • Bronx
  • Camper
  • Clarks
  • Crocs
  • Dune London
  • FitFlop
  • Genuins
  • Hush Puppies
  • Kipling
  • Osprey London
  • Paul Costelloe
  • Pieces
  • Radley
  • Samsonite
  • Skechers
  • Vionic
Trends
  • Woven Flats
  • Boho Clogs
  • Neutral Tones
  • Smart Shoes
  • Animal Print
  • Textured Accessories
Collections
  • Men's Accessories
  • Occasionwear Accessories
  • Head-to-Toe Styling
  • Everyday Bags
  • Free Delivery
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Online-Only Footwear
Jewellery
Browse Jewellery
Featured
  • New Arrivals
  • Jewellery Offers
  • Christmas Sparkle
Shop by Category
  • Shop All Jewellery
  • Rings
  • Earrings
  • Necklace & Pendants
  • Bracelets & Bangles
  • Watches
  • Brooches and Pins
Shop By Metal
  • Silver
  • Gold
Shop By Stone
  • Diamond
  • Emerald
  • Pearl
  • Ruby
  • Sapphire
Brands
  • See All Brands
  • Annie Haak
  • Butler & Wilson
  • Clogau
  • Diamonique
  • Diamonds
  • Effy
  • Faith & Brown
  • Fire Light Diamonds
  • GOLD
  • Lara Pearl
  • Malika
  • Nina B
  • Oisha
  • Posh Totty
  • Steel by Diamonique
  • Swarovski
Trends
  • Two-Tone Jewellery
  • Statement Jewellery
  • Colourful Jewellery
  • Stacking Jewellery
Collections
  • Costume Jewellery
  • Fine Jewellery
  • Birthstone Jewellery
  • Personalised Jewellery
  • Design of the Month
  • Free Delivery
Guides
  • Diamond Buying Guide
  • Lara Pearl Buying Guide
  • Ring Size Guide
  • Lab-Grown Diamonds Buying Guide
Home
Browse Home
New In
  • New Arrivals
  • Christmas
  • Shop All Home
Bedroom
  • Beds & Mattresses
  • Bedspreads & Throws
  • Duvets & Duvet Sets
  • Pillows
  • Protectors & Toppers
  • Sleep Tips & Solutions
  • Shop All Bedding
Home Decor
  • Candles & Diffusers
  • Home Furnishings
  • Indoor Plants
  • Living Room Furniture
  • Mirrors & Lighting
  • Shop All Home Decor
Home Essentials
  • Air Purifiers & Fans
  • Irons & Steamers
  • Cleaning Supplies
  • Storage & Organisation
  • Outdoor Cleaning
  • Shop All Home Essentials
Floorcare
  • Cordless Cleaners
  • Cylinder Cleaners
  • Carpet Cleaners
  • Hard Floor Cleaners
  • Mops & Steam Cleaners
  • Shop All Floorcare
Brands
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Cozee Home
  • Dyson
  • Home Stories
  • Northern Nights
  • Panda
  • Christy
  • Sealy
  • Shark
  • Simba
  • SiMPLi
  • Silentnight
  • See All Brands
Highlights
  • Sleep Tips and Solutions
  • Cold Weather Essentials
  • Bestsellers
  • Items Recently on Air
  • Only at QVC
  • Special Prices
  • Free Delivery
Kitchen
Browse Kitchen
New In
  • New Arrivals
  • Shop All Kitchen
Kitchen Electricals
  • Appliances & Air Fryers
  • Vacuum Cleaners
  • Ice Cream Makers
Cooking & Dining
  • Cookware Sets
  • Food Storage Containers
  • Kitchen Utensils & Gadgets
  • Tableware & Dinnerware
  • Shop All Cooking & Dining
Food
  • Shop All Food
Brands
  • Caso
  • Cook's Essentials
  • EasiYo Yoghurt
  • Hotel Chocolat
  • Joe & Seph's
  • KitchenAid
  • Kuhn Rikon
  • Le Creuset
  • Lock & Lock
  • Our Place
  • Ninja
  • The Original Cake Company
  • See All Brands
Highlights
  • Bestsellers
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently on Air
  • Free Delivery
  • Clearance & Offers
  • Special Prices
Inspiration
  • Air Fryer Buying Guide
  • Top Rated
  • Recipe Origins
Garden
Browse Garden
Garden
  • All Garden
  • New Arrivals
  • Only Available at QVC Garden
  • Garden Decor
  • Garden Lighting
  • Garden Furniture
  • Fountains & Water Features
  • Garden Tools & Accessories
  • DIY Tools & Supplies
  • Home Security
  • Garden Clearance & Deals
  • Pet and Bird Care
Plants
  • Plants
  • New Arrivals
  • Plant Care
  • Pots & Planters
  • Bedding Plants
  • Bulbs
  • Hardy Perennials
  • House Plants
  • Shrubs, Trees & Roses
  • Faux Flowers & Plants
  • Plant Clearance & Deals
Get Inspired
  • Discover our Garden Inspiration
Highlights
  • Plant of the Month
  • This Week's Top Pick
  • Interest-Free Instalment Offers
Brands
  • Abode
  • de Jager
  • Garden Reflections
  • Garden Stories
  • Grumpy Gardener
  • Hayloft Plants
  • Luxform
  • Plants2Gardens
  • Richard Jackson
  • Thompson & Morgan
  • YouGarden
  • See All Brands
Electronics
Browse Electronics
New In
  • New Arrivals
Shop by Product
  • Shop All Electronics
Technology
  • TVs & Soundbars
  • Speakers
  • Headphones
  • Smart Tech
  • Home Security systems
  • Macbooks Laptops & Accessories
  • Ipads & Tablets
  • Phones
Household Electricals
  • Kitchen appliances
  • Fans & Purifiers
  • Vacuums & Cleaning
  • Lighting & Outdoor Electricals
Beauty Tools
  • Hair styling
  • Oral care
  • Skincare tools
  • Hair removal tools
Brands
  • Apple
  • Amazon
  • Epson
  • Hisense
  • TP-Link
  • See All
Highlights
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently On Air
  • Free Delivery
  • Special Prices
Gifts
Browse Gifts
Top Gifting Edits
  • Gifts for Her
  • Gifts for Him
  • Gifts for Home & Garden
  • Gifts on Offer
Popular Gifts
  • Beauty Gift Sets
  • Giftable Food
  • Candles & Home Fragrance
  • Garden Decor Gifts
  • Home Decor Gifts
  • Electronic Gifts
  • Handbags
  • Fragrance
  • Diamond Jewellery
Brands
  • Apple
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Clarks
  • Diamonique
  • Dune
  • Dyson
  • Elemis
  • Hunter
  • Liz Earle
  • L'Occitane
  • Molton Brown
  • Ninja
  • Radley
  • Tarte
Only at QVC
Browse Only at QVC
Featured
  • New Arrivals
  • Only at QVC Offers
  • Shop All
Shop by Category
  • Fashion
  • Jewellery
  • Shoes & Handbags
  • Home & Kitchen
  • Garden & Leisure
  • Beauty
Exclusive QVC Brands
  • abode
  • Ben de Lisi
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Cook's Essentials
  • Cozee Home
  • Denim & Co.
  • Diamonique
  • Fire Light Diamonds
  • Garden Stories
  • GOLD
  • JM by Julien Macdonald
  • K by Kelly Hoppen
  • Kim & Co
  • Lara Pearl
  • Malika
  • Northern Nights
  • Ruth Langsford
  • Sara by Sara Davies
  • SiMPLi
  • Tili
Fashion Highlights
  • The Denim & Co. Jacket
  • Denim & Co. Comfy Knits
  • Cozee Home Fashion
Sale
Browse Sale
Shop by Category
  • Up to 50% Off Fashion Sale
  • Up to 50% Off Shoes & Handbags Sale
  • Up to 40% Off Jewellery Sale
  • Up to 50% Off Home Sale
  • Up to 40% Off Beauty Sale
  • Outlet
Brands on Sale
  • Ben de Lisi
  • Clarks Footwear
  • Cook's Essentials
  • Finery
  • Kim & Co
  • Moda in Pelle
  • Ruth Langsford
  • Skechers
  • Tarte
Sale Highlights
  • Top Sale Picks
  • New to Sale
  • Up to 50% Off Ruth Langsford
  • Up to 40% Off Monsoon
  • Up to 30% Off Moda in Pelle
  • Up to 50% Off Cook’s Essentials
  • Up to 40% Off Tarte
  • Up to 50% Off Radley

Watch

  • Items Recently On Air
  • Watch QVC TV
  • Item On Air
  • TV Guide
  • Live Social Shopping
  • Meet the Presenters
  • Podcasts
When suggestions are available, use the up and down arrow keys or swipe left and right on touch devices to review.
My Account

My Account

My Account Sign in

  • Sign in
  • Create a QVC account
  • My Account
  • Order Status
  • Wish List
  • Your Picks
  • Contact Us

My Account Welcome

  • My Account
  • Order Status
  • Wish List
  • Contact Us
  • Sign Out
Basket Basket
Cart is Empty Cart contains one item Cart contains 0 items

Basket

  • SALE
  • Offers
  • Offers
  • New In
  • New In
  • Christmas
  • Christmas
  • Your Picks
  • Your Picks
  • Fashion
  • Fashion
  • Beauty
  • Beauty
  • Shoes & Handbags
  • Shoes & Handbags
  • Jewellery
  • Jewellery
  • Home
  • Home
  • Kitchen
  • Kitchen
  • Garden
  • Garden
  • Electronics
  • Electronics
  • Wellbeing
  • Wellbeing
  • Only at QVC
  • Trending
    • Offers
    • Today's Special Value
    • Offer of the Week
    • Today's Online Offers
    • Picks of the Month
    • Sale
  1. QVC Homepage An icon that looks like a house.
  2. Garden & Leisure

Garden & Leisure

Filter By:

Skip to product listings

Clear All Filters Your Selections:

  • Garden & Leisure
  • Plant Care
  • Garden Decorations
  • White
  • Black

Category

  • Garden (78)
  • Plants (24)
  • Pet Care (2)

  • Plant Care
  • Garden Decorations
  • Wildlife (32)
  • Teddy Bears (33)
  • Outdoor Lighting (79)
  • Garden Tools & Accessories (87)
  • Pots & Planters (93)
  • Watering (12)
  • Security (22)
  • Garden Furniture (27)

  • White
  • Black
  • Green (114)
  • Pink (53)
  • Red (49)
  • Yellow (43)
  • Orange (30)
  • Blue (29)
  • Purple (28)
  • Brown (61)

  • Hayloft Plants (1)
  • Richard Jackson (3)
  • Grumpy Gardener (5)
  • Plants 2 Gardens (11)
  • Thompson & Morgan (30)
  • Block Blitz (6)
  • Solar Centre (3)
  • Garden Stories (12)
  • Treadstone (1)
  • Bethlehem Lights (1)

  • £10 - £25 (61)
  • £25 - £50 (24)
  • £50 - £100 (6)
  • £100 - £200 (2)
  • £0 - £10 (6)
  • £200 - £500 (1)

  • Special prices (10)
  • Easy Pay instalments (3)
  • Top rated (3)
  • New arrivals (1)
  • Clearance (11)
  • Outlet (3)
  • No P&P (1)

  • 20cm (2)
Done
1 - 96 of 100
|
Page 1 of 2
Sort By:
  • Bestselling
  • Recently on Air
  • New Arrivals
  • Top Rated
  • Price - High to Low
  • Price - Low to High
Filter

Clear All Filters Your Selections:

  • Garden & Leisure
  • Plant Care
  • Garden Decorations
  • White
  • Black
Bulrush 80 Litres Professional Compost

Special price

Bulrush 80 Litres Professional Compost

£15.96 £18.00 , was, £18.00

£0.07/100 gm

+P&P: £4.95
4.4 of 5 Stars  (77) 77 Reviews
Garden Stories x Anouska Set of 3 Reef Wall Plates

Clearance

Garden Stories x Anouska Set of 3 Reef Wall Plates

£27.00 £45.00 , was, £45.00

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Richard Jackson Premium Rootbooster Plus 2kg

Richard Jackson Premium Rootbooster Plus 2kg

£22.95

£11.47/1 Kg

+P&P: £4.95
3.9 of 5 Stars  (43) 43 Reviews

Pay in 3 instalments

Grumpy Gardener Solar LED Character

Grumpy Gardener Solar LED Character

£39.96

+P&P: £4.95
4.3 of 5 Stars  (19) 19 Reviews

Plants2Gardens Tangle Ball Bird Feeder

Special price

Plants2Gardens Tangle Ball Bird Feeder

£49.92 £54.96 , was, £54.96

+P&P: £4.95
2.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
IncrediPeatFree Premium Multi Compost & 240g Incredibloom

Special price

IncrediPeatFree Premium Multi Compost & 240g Incredibloom

£24.60 £29.88 , was, £29.88

+P&P: £4.95
Block Blitz Plant Shield 1 Litre with Refill

Block Blitz Plant Shield 1 Litre with Refill

£15.96

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Solar Centre Woodland Mushroom Set of 3 Stake Lights

Solar Centre Woodland Mushroom Set of 3 Stake Lights

£14.88

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Block Blitz Go Weed 5L Weedkiller with Trigger Spray

Block Blitz Go Weed 5L Weedkiller with Trigger Spray

£24.96

£4.99/1 L

+P&P: £4.95
2.7 of 5 Stars  (77) 77 Reviews
Thomspon & Morgan Peony & Herbaceous Large Plant Frame x3

Top rated

Thomspon & Morgan Peony & Herbaceous Large Plant Frame x3

£30.00 £39.96 , was, £39.96

+P&P: £2.95
4.7 of 5 Stars  (11) 11 Reviews
Thompson & Morgan Incredimulch Plus 50 Litre Bag x 2

Special price

Thompson & Morgan Incredimulch Plus 50 Litre Bag x 2

£27.90 £39.96 , was, £39.96

+P&P: £4.95
Thompson & Morgan Happy Beaks Supreme Seed Feeder

Thompson & Morgan Happy Beaks Supreme Seed Feeder

£29.88

+P&P: £4.95
Grumpy Gardener Liquid Seaweed Fertiliser 1 Litre

Grumpy Gardener Liquid Seaweed Fertiliser 1 Litre

£13.92

£13.92/1 L

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Grumpy Gardner Anti Slug Pellets

Grumpy Gardner Anti Slug Pellets

£10.08

£20.16/1 Kg

+P&P: £4.95
2.4 of 5 Stars  (5) 5 Reviews
Plants2Gardens Victorian Plant Supports

Plants2Gardens Victorian Plant Supports

£46.20

+P&P: £5.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Garden Stories 55cm Set of 4 LED Christmas Stakes Decor

New arrivals

Garden Stories 55cm Set of 4 LED Christmas Stakes Decor

£23.40

+P&P: £3.95

Treadstone Set of 3 Nesting Orchard Garden Sculptures Medium

Top rated

Treadstone Set of 3 Nesting Orchard Garden Sculptures Medium

£80.00

+P&P: £5.95
4.7 of 5 Stars  (11) 11 Reviews

Solar Centre XL Forest Mushroom Stake Lights

Solar Centre XL Forest Mushroom Stake Lights

£14.88

+P&P: £3.95
3.3 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Garden Stories Rustic LED Chicken

Garden Stories Rustic LED Chicken

£12.00

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Plants2Gardens Magnolia Planters Set

Plants2Gardens Magnolia Planters Set

£39.96

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Thompson & Morgan Solar Outdoor Table Lamp

Thompson & Morgan Solar Outdoor Table Lamp

£19.92

+P&P: £4.95

Thompson & Morgan Happy Beaks Premium Squirrel Proof Peanut Feeder

Thompson & Morgan Happy Beaks Premium Squirrel Proof Peanut Feeder

£29.88

+P&P: £4.95
Bethlehem Lights Indoor / Outdoor Set of 5 Oversized Stake Lights

Special price

Bethlehem Lights Indoor / Outdoor Set of 5 Oversized Stake Lights

£59.85 £69.95 , was, £69.95

+P&P: £3.95
3.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Webb Eco 20v20cm Tiller with 2Ah Battery & Charger

Webb Eco 20v20cm Tiller with 2Ah Battery & Charger

£139.92

+P&P: £4.95
4.2 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
Plants2Gardens Super Ninja Pest Control Bundle

Plants2Gardens Super Ninja Pest Control Bundle

£24.00

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Garden Stories Colour Splash Solar Flower Stake

Garden Stories Colour Splash Solar Flower Stake

£21.96

+P&P: £3.95
4.2 of 5 Stars  (10) 10 Reviews

Garden Stories Colour Splash Multicolour Garden Stake Lights

Garden Stories Colour Splash Multicolour Garden Stake Lights

£19.20

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Incredi PeatFree Prem Professional Growers Compost 80L & 240g Incredibloom

Special price

Incredi PeatFree Prem Professional Growers Compost 80L & 240g Incredibloom

£24.60 £29.88 , was, £29.88

+P&P: £4.95
Solar Centre Forest Mushroom Stake Lights

Solar Centre Forest Mushroom Stake Lights

£9.96

+P&P: £3.95
3.8 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
Plants2Gardens Frog 38cm Planter Pair

Special price

Plants2Gardens Frog 38cm Planter Pair

£39.96 £64.80 , was, £64.80

+P&P: £4.95
Thompson & Morgan Incredigrow Bigger & Better 500g Pack (Chempak No.4) x2

Special price

Thompson & Morgan Incredigrow Bigger & Better 500g Pack (Chempak No.4) x2

£21.90 £24.96 , was, £24.96

+P&P: £3.95
Thomspon & Morgan Super 7 Electric Propogator

Thomspon & Morgan Super 7 Electric Propogator

£48.96

+P&P: £5.95
Plants2Gardens Sulphur Rose Plus Twin Pack

Plants2Gardens Sulphur Rose Plus Twin Pack

£24.90

£12.46/1 L

+P&P: £4.95
3.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Heart of Eden Soil Improver 100L

Heart of Eden Soil Improver 100L

£27.00

£0.50/1 Kg

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
YouGarden Premium Professional Compost 100L

YouGarden Premium Professional Compost 100L

£24.96

£0.25/1 L

+P&P: £2.95
4.4 of 5 Stars  (7) 7 Reviews
Plants2Gardens Fed N Done Plant Food 2kg Bucket

Plants2Gardens Fed N Done Plant Food 2kg Bucket

£30.00

£15.00/1 Kg

+P&P: £4.95
4.5 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
YouGarden Premium Professional Compost 80L

YouGarden Premium Professional Compost 80L

£23.88

£0.30/1 L

+P&P: £4.95
Go Weed 1 Litre

Go Weed 1 Litre

£7.92

£7.92/1 L

+P&P: £3.95
2.7 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Grass Gains Lawn Bulk Black Edition 2.5kg

Grass Gains Lawn Bulk Black Edition 2.5kg

£15.96

£6.38/1 Kg

+P&P: £4.95
Rootgrow Mycorrhizal Fungi 360g Pouch

Rootgrow Mycorrhizal Fungi 360g Pouch

£14.88

£41.33/1 Kg

+P&P: £3.95
Thompson & Morgan Incredigrow All Round 500g Pack (Chempak No.3)

Thompson & Morgan Incredigrow All Round 500g Pack (Chempak No.3)

£16.92

+P&P: £2.95
Go Slug 1 Litre

Go Slug 1 Litre

£9.96

£9.96/1 L

+P&P: £3.95
Thompson & Morgan Incredigrow Season Starter 500g Pack (Chempak No.2)

Thompson & Morgan Incredigrow Season Starter 500g Pack (Chempak No.2)

£16.95

+P&P: £2.95
Thompson & Morgan Incredigrow Season Starter 500g Pack (Chempak No.2) x2

Thompson & Morgan Incredigrow Season Starter 500g Pack (Chempak No.2) x2

£19.92

+P&P: £3.95
Block Blitz Plant Care Bundle

Block Blitz Plant Care Bundle

£36.96

+P&P: £4.95
Go Slug 1 Litre with Refill

Go Slug 1 Litre with Refill

£15.96

+P&P: £3.95
3.5 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Grass Gains Bloom Plant Food Granular 2Kg

Grass Gains Bloom Plant Food Granular 2Kg

£12.96

£6.48/1 Kg

+P&P: £4.95
Grass Gains Super Seed 800m2

Grass Gains Super Seed 800m2

£240.00

+P&P: £4.95
Heart of Eden All Purpose Natural Compost 100L

Heart of Eden All Purpose Natural Compost 100L

£29.40

£0.72/1 Kg

+P&P: £4.95
Premium Multipurpose Compostw/ J.Innes 40Lx1 plus 120g Incredibloom

Premium Multipurpose Compostw/ J.Innes 40Lx1 plus 120g Incredibloom

£14.85

+P&P: £4.95
Premium Professional Growers Compost 40L x1 +120g Incredibloom

Premium Professional Growers Compost 40L x1 +120g Incredibloom

£14.88

+P&P: £4.95
Thompson & Morgan Incredimulch Plus 50 Litre Bag

Thompson & Morgan Incredimulch Plus 50 Litre Bag

£19.95

+P&P: £4.95
IncrediPeatFree Premium Fruit + Vegetable Compost 40Lx1 plus 120g Incredibloom

IncrediPeatFree Premium Fruit + Vegetable Compost 40Lx1 plus 120g Incredibloom

£14.88

+P&P: £4.95
Grass Gains One Shot Wonder & Applicator

Special price

Grass Gains One Shot Wonder & Applicator

£16.92 £19.92 , was, £19.92

£16.92/1 L

+P&P: £4.95
RocketGro Seed & Cutting Compost 20 Litre

RocketGro Seed & Cutting Compost 20 Litre

£16.92

+P&P: £4.95
Plants2Gardens Fed N Done Ericaceous Plant Food 2kg Bucket

Plants2Gardens Fed N Done Ericaceous Plant Food 2kg Bucket

£30.00

£15.00/1 Kg

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Thompson & Morgan Incredicoir 60L & Incredibloom Compost

Thompson & Morgan Incredicoir 60L & Incredibloom Compost

£24.96

£0.42/1 L

+P&P: £4.95
3.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Suttons RocketGro Fruit & Veg Compost 50 Litres

Suttons RocketGro Fruit & Veg Compost 50 Litres

£16.92

+P&P: £4.95
Chempak Bonsai Fertiliser 200g x 2

Chempak Bonsai Fertiliser 200g x 2

£13.44

£33.60/1 Kg

+P&P: £3.95
Chempak Seed Base 525g x 2

Chempak Seed Base 525g x 2

£14.88

£14.17/1 Kg

+P&P: £3.95
YouGarden Blooming Fast Superior Soluble Fertiliser 1.25Kg x2

YouGarden Blooming Fast Superior Soluble Fertiliser 1.25Kg x2

£36.96

£14.78/1 Kg

+P&P: £3.95
4.7 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Chempak African Violet Fertiliser 200g x 2

Chempak African Violet Fertiliser 200g x 2

£13.44

£33.60/1 Kg

+P&P: £3.95
Thompson & Morgan Incredigrow All Round 500g Pack (Chempak No.3) x2

Thompson & Morgan Incredigrow All Round 500g Pack (Chempak No.3) x2

£19.92

+P&P: £3.95
Chempak Bonsai Fertiliser 200g

Chempak Bonsai Fertiliser 200g

£6.99

£34.94/1 Kg

+P&P: £3.95
RocketGro Magic Mulch 50 Litre

RocketGro Magic Mulch 50 Litre

£16.92

£0.34/1 L

+P&P: £4.95
Plants2Gardens House Plant Watering Kit

Plants2Gardens House Plant Watering Kit

£37.80

+P&P: £2.95
3.5 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Heart of Eden Enriched Top Soil 70L

Heart of Eden Enriched Top Soil 70L

£27.00

£0.53/1 Kg

+P&P: £4.95
Grumpy Gardener Patch Off Grass Restorer

Grumpy Gardener Patch Off Grass Restorer

£10.92

£10.92/1 L

+P&P: £4.95
1.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Garden Reflections Set of 3 Garden Sign Stakes

Clearance

Garden Reflections Set of 3 Garden Sign Stakes

£19.92 £36.00 , was, £36.00

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Roundup Concentrate Glyphosate Free Lawn Weedkiller 190ml

Roundup Concentrate Glyphosate Free Lawn Weedkiller 190ml

£10.92

+P&P: £4.95
1.0 of 5 Stars  (6) 6 Reviews
Plants2Gardens Sicillian Planters Pair Large

Plants2Gardens Sicillian Planters Pair Large

£69.95

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Home 2 Garden Decorative Dragonfly

Clearance

Home 2 Garden Decorative Dragonfly

£15.76 £30.00 , was, £30.00

+P&P: £3.95
4.7 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Chempak Cactus Fertiliser 200g x 2

Chempak Cactus Fertiliser 200g x 2

£13.49

£33.72/1 Kg

+P&P: £3.95
Bernini Fontana Iron Bird Bath Fountain

Bernini Fontana Iron Bird Bath Fountain

£120.00

+P&P: £5.95
4.2 of 5 Stars  (20) 20 Reviews
Richard Jackson's Premium Organic Plant Booster

Richard Jackson's Premium Organic Plant Booster

£25.92

+P&P: £4.95
3.4 of 5 Stars  (8) 8 Reviews
Garden Reflections Solar Pre-Lit Christmas Gnome with Ring Light

Clearance

Garden Reflections Solar Pre-Lit Christmas Gnome with Ring Light

£14.88 £24.96 , was, £24.96

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews

Pay in 4 instalments

Garden Reflections Shell Mirror

Clearance

Garden Reflections Shell Mirror

£25.80 £49.92 , was, £49.92

+P&P: £4.95
2.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Luxform Set of 4 Solar Rattan Stake Lights

Clearance

Luxform Set of 4 Solar Rattan Stake Lights

£16.32 £30.00 , was, £30.00

+P&P: £4.95
3.3 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Hydria 2.0 Water Feature Kit

Hydria 2.0 Water Feature Kit

£99.96

+P&P: £5.95
4.0 of 5 Stars  (7) 7 Reviews
Plants2Gardens Classic Border Supports Set

Plants2Gardens Classic Border Supports Set

£33.00

+P&P: £5.95
Thompson & Morgan Incredipeatfree Compost 70L & 210g Sachet of Incredibloom

Thompson & Morgan Incredipeatfree Compost 70L & 210g Sachet of Incredibloom

£23.88

£1.04/1 Kg

+P&P: £4.95
3.8 of 5 Stars  (5) 5 Reviews
Incredicrop Grow Bag 35 Litre Bag x2 + Incredicrop 100g x2

Incredicrop Grow Bag 35 Litre Bag x2 + Incredicrop 100g x2

£27.00

+P&P: £6.95
Grumpy Gardener Pack of 4x 25cm Pot Mates

Grumpy Gardener Pack of 4x 25cm Pot Mates

£18.96

+P&P: £4.95
1.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Garden Stories Solar Fairy Wall Art

Garden Stories Solar Fairy Wall Art

£12.00

+P&P: £3.95
3.0 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Grumpy Gardener Pack of 4x 20cm Pot Mates

Grumpy Gardener Pack of 4x 20cm Pot Mates

£16.92

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Thompson & Morgan 2x 25 Litre Incredicompost

Thompson & Morgan 2x 25 Litre Incredicompost

£19.92

£0.40/1 L

+P&P: £5.95
Hydria Tobi the Turtle Fountainhead

Hydria Tobi the Turtle Fountainhead

£24.96

+P&P: £3.95
Hydria Greek Water Cascade Fountainhead

Hydria Greek Water Cascade Fountainhead

£39.00

+P&P: £6.95
4.6 of 5 Stars  (5) 5 Reviews
abode 37cm Flared Metal LED Candle Lantern

Clearance

abode 37cm Flared Metal LED Candle Lantern

£15.00 £36.00 , was, £36.00

+P&P: £4.95

BundleBerry by Amanda Holden Studio 70 Stripe Vase

No P&P

BundleBerry by Amanda Holden Studio 70 Stripe Vase

£18.00

+P&P: £0.00
5.0 of 5 Stars  (15) 15 Reviews
Garden Stories Tabletop Hare Statue 41cm

Garden Stories Tabletop Hare Statue 41cm

£19.95

+P&P: £4.95
4.3 of 5 Stars  (7) 7 Reviews
Garden Stories Set of 2 Floating Flowers

Clearance

Garden Stories Set of 2 Floating Flowers

£15.96 £21.00 , was, £21.00

+P&P: £2.95
1.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
abode 30cm Solar Metal Warm White Lantern

Clearance

abode 30cm Solar Metal Warm White Lantern

£9.00 £18.00 , was, £18.00

+P&P: £3.95
3.7 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
abode 40cm Solar Metal Warm White Lantern

Clearance

abode 40cm Solar Metal Warm White Lantern

£10.20 £21.00 , was, £21.00

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Thompson & Morgan Garden Gear Metal Daisy Flower 6 Set

Thompson & Morgan Garden Gear Metal Daisy Flower 6 Set

£18.00

+P&P: £4.95
abode Ceramic Ridged Detail Indoor/Outdoor Garden Orb

Clearance

abode Ceramic Ridged Detail Indoor/Outdoor Garden Orb

£8.96 £15.00 , was, £15.00

+P&P: £4.95
4.7 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
  • 1
  • 2

You May Also Like

Show More Show Less

Check Out Our Bestsellers

Show More Show Less

Basket items will be held for the next 30 minutes.

You might also like

Select an option

Footer Navigation and Information

Subscribe

Get 10% Off Your First Order

Sign up now for all the latest offers and inspiration, plus 10% off your first order.

Thanks, you're all signed up!

{email-address}

Shop our new arrivals.

By clicking on Sign Up you will receive QVC promotional emails and we will update your marketing preferences. Please see our Privacy Statement

Easypay information

Flexible Easy Payments

Spread the cost of your shopping in monthly interest-free instalments or pay in full - you decide.

Find Out More
You Have 60 Days For Returns

Enjoy a Stress-Free Christmas

We've extended our money back guarantee until 31st January 2027 so you can return gifts with ease.

Visit Returns Portal

Customer Service

  • Contact Us
  • Returns and Refunds
  • Delivery
  • Customer FAQs
  • QOnAir

Shopping With QVC

  • Create an Account
  • QVC Everywhere
  • QVC Apps
  • Competitions
  • Promotion Details
  • Review Policy

About Us

  • Meet the Presenters
  • The Newsroom
  • Our Steps to Sustainability
  • Gender Pay Gap Report 2026
  • QVC Global Corporate Responsibility
  • Site Feedback

Work With Us

  • QVC Careers
  • Become a Vendor

QVC Everywhere

  • TikTok
  • YouTube
  • Facebook
  • Instagram

Download the QVC App

  • App Store
  • Google Play
Trustpilot
QVC Logo

A part of QVC Group

  • HSN
  • Ballard Designs
  • Frontgate
  • Garnet Hill
  • Grandin Road

Privacy StatementCustomer Terms & Conditions


QVC is not responsible for the availability, content, security, policies, or practices of the above referenced third-party linked sites, nor liable for statements, claims, opinions, or representations contained therein. QVC's Privacy Statement does not apply to these third-party websites.


© Licensing for emojis: Emojis by Twitter / Twemoji
Copyright 2020 Twitter, Inc and other contributors
Code licensed under the MIT License
Graphics licensed under CC-BY 4.0


© 1998-2026 QVC UK. All rights reserved

Legal Information

  • Data Protection Centre
  • Cookie Policy
  • General Terms of Use
  • Community Standards
  • Modern Slavery Act Statement
  • Waste Electrical Products

QVC International

  • United States
  • Germany
  • Japan
  • Italy
  • National Association of Jewellers
  • Norton
View Full Footer

Personalised Shopping

QVC uses technical and profiling cookies, including third party cookies, to ensure the correct functioning of the website, improve its functionality, offer you a personalised browsing experience, as well as for statistical, advertising and profiling purposes.  By clicking on "Accept All Cookies" you consent to the use of cookies that are not technically necessary, while by clicking on “Reject All Cookies” you deny consent to their use. This consent is voluntary, not necessary for the use of this website and can be withdrawn at any time in your Privacy Preferences section.  You may manage your preferences by clicking "Manage Your Preferences." For more information on how QVC uses cookies and other similar technologies, please see "Cookie Policy".

Manage Your Preferences