Skip to Main Navigation Skip to Main Navigation Skip to Main Content Skip to Footer

Return or exchange gifts until 31st January 2027. Shop for Christmas

Menu

QVC home
Shop

Featured

  • New In
  • Your Picks
  • Autumn Fashion
  • Christmas
  • Sleep Tips and Solutions
  • Live Well
  • Brands

Categories

  • Beauty
  • Fashion
  • Shoes & Handbags
  • Jewellery
  • Home
  • Kitchen
  • Garden
  • Electronics
  • Gifts
  • Only at QVC
  • Sale
Christmas
Browse Christmas
Christmas Shop
  • Our Christmas Shop
  • Shop All Christmas Products
  • Pre-Lit Decor
  • Trees & Home Decor
  • Home Fragrance
  • Hosting Essentials
Christmas Food
  • Shop All Christmas Food
  • Hampers & Food Gifts
Christmas Gifting
  • Shop All Christmas Gifts
  • Gifts for Her
  • Gifts for Him
  • Fashion & Accessories Gifts
  • Beauty Gifts
  • Home & Garden Gifts
  • Wellbeing Gifts
  • Gifts That Sparkle
Highlights
  • Your Personalised Gifting Edit
  • Advent Calendars & Stocking Fillers
  • Product of the Week
  • Christmas Offers
Sleep Tips and Solutions
Browse Sleep Tips and Solutions
Shop by Category
  • Sheets & Pillowcases
  • Duvet Sets
  • Beds & Mattresses
  • Pillows
  • Duvets
  • Throws & Blankets
  • Shop All Bedding
Brands
  • Cozee Home
  • Emma
  • Northern Nights
  • Sealy
  • Silentnight
  • Simba
  • Tempur
Highlights
  • Solutions for Hot Sleepers
  • Summer Bedding
  • Mattress Buying Guide
  • Pillow Buying Guide
  • Bestsellers
  • Free Delivery
  • Clearance
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently on Air
  • Mattresses at Special Prices
Live Well
Browse Live Well
New In
  • New Arrivals
Shop All
  • Supplements
  • Health & Fitness
  • Shop All Live Well
Shop by Focus Area
  • Menopause Your Way
  • Sleep & Relaxation
  • Self-Expression & Confidence
  • Energy & Motivation
  • Lifestyle & Spaces
Top Brands
  • NEOM Wellbeing
  • Silentnight
  • Ancient + Brave
  • Zooki
  • Gatineau
  • Margaret Dabbs London
  • Chelsea Peers
  • Sloggi
  • Renpho
  • Homedics
Highlights
  • Offers
  • Tips & Support
  • Feel-Good Favourite
  • Brand Spotlight
  • Interest-Free Instalment Offers
Brands
Browse Brands
Trending Now
  • Ninja
  • Bronx
  • Dyson
  • Monsoon
  • Denim & Co.
  • L'Occitane
  • Diamonique
New This Month
  • Christmas Shop
  • Beauty Gifts of the Season
  • Menopause Awareness Month
Exclusive Brands
  • Tili
  • Cozee Home
  • Sara by Sara Davies
  • Kim & Co
  • Fire Light Diamonds
  • Explore All
Beauty Brands
  • Molton Brown
  • Elemis
  • NEOM Wellbeing
  • Discover All
Fashion Brands
  • White Stuff
  • Helene Berman
  • Monsoon
  • Discover All
Shoes & Handbags Brands
  • Skechers
  • Kipling
  • Emu Australia
  • Discover All
Jewellery Brands
  • Malika
  • GOLD
  • Lara Pearl
  • Discover All
Home & Kitchen Brands
  • KitchenAid
  • Shark
  • Cook's Essentials
  • Discover All
Garden & Leisure Brands
  • Solar Centre
  • YouGarden
  • Willsow
  • Discover All
Electronics Brands
  • Discover All
Beauty
Browse Beauty
New In
  • New Arrivals
  • Bestsellers
  • Trending Now
  • Liz Earle
  • Laura Geller
  • Skingredients
Shop by Category
  • Shop All Beauty
  • Skincare
  • Make-Up
  • Haircare
  • Bath & Body
  • Beauty Tools & Accessories
  • Nailcare
  • Fragrance
  • Suncare
  • Tanning
  • Oral Care
  • Men's Grooming
Shop Brands A–Z
  • See All Brands
  • bareMinerals
  • Bobbi Brown
  • Dyson
  • ELEMIS
  • Estee Lauder
  • GATINEAU
  • Laura Geller
  • Laura Mercier
  • Liz Earle
  • L'Occitane
  • Molton Brown
  • Nails Inc
  • NEOM Wellbeing
  • Percy & Reed
  • Perricone
  • Philip Kingsley
  • Shark
  • Tili
  • Ultrasun
Offers
  • Pick of the Month
  • Supersize of the Month
  • Items Recently On Air
  • Beauty Offers
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Free Delivery
Beauty Gifts
  • Shop All Beauty Gifts
  • Gifts of the Season
  • Skincare Gifts
  • Make-up Gifts
  • Fragrance & Bodycare Gifts
  • Haircare & Beauty Tools Gifts
  • Beauty Advent Calendars
Beauty Guides
  • Beauty Ingredients
  • SPF Guide
Fashion
Browse Fashion
Featured
  • New Arrivals
  • October Top Picks
  • Fashion Offers
Shop by Category
  • Shop All Fashion
  • Dresses
  • Tops & T-Shirts
  • Coats & Jackets
  • Knitwear
  • Trousers
  • Blouses & Shirts
  • Jeans
  • Skirts
  • Jumpsuits
  • Lingerie & Shapewear
  • Nightwear
  • Occasionwear
  • Men's Fashion
Brands
  • See All Brands
  • Apricot
  • Ben de Lisi
  • Chelsea Peers
  • Cozee Home Fashion
  • Dorothy Perkins
  • Denim & Co.
  • Elle
  • Finery
  • Kim & Co
  • Monsoon
  • Oasis
  • Ruth Langsford
  • Seasalt Cornwall
  • White Stuff
  • Wallis
Trends
  • Statement Outerwear
  • Burgundy Hues
  • Animal Prints
  • Autumnal Tones
  • Argyle Edit
  • Heritage Checks
  • Suede Fashion
Collections
  • Top 10 Coats and Jackets
  • Top 10 Cosy Knits
  • The Workwear Edit
  • Jeans and a Nice Top
  • Style with Katy
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Free Delivery
Guides
  • Fabric Care Guide
  • Fit Intent Guide
  • Denim Fit Guide
  • Denim Fit Quiz
Shoes & Handbags
Browse Shoes & Handbags
Featured
  • New Arrivals
  • Shoes & Handbag Offers
Shoes
  • Shop All Shoes
  • Boots
  • Loafers
  • Trainers
  • Ballet Pumps
  • Flat Shoes
  • Heeled Shoes
  • Sandals
Handbags
  • Shop All Bags
  • Cross-Body Bags
  • Tote Bags
  • Luggage
  • Wallets & Purses
  • Clutches
Accessories
  • Shop All Accessories
  • Hats
  • Scarves
  • Sunglasses
Brands
  • See All Brands
  • Aimee Kestenberg
  • American Tourister
  • Bronx
  • Camper
  • Clarks
  • Crocs
  • Dune London
  • Emu
  • FitFlop
  • Genuins
  • Hush Puppies
  • Kipling
  • Osprey London
  • Paul Costelloe
  • Pieces
  • Radley
  • Samsonite
  • Skechers
  • Vionic
Trends
  • Smart Shoes
  • Neutral Tones
  • Animal Print
  • Deep Tones
  • Suede Accessories
Collections
  • Top 10 Shoes & Boots
  • Top 10 Accessories
  • Men's Accessories
  • Occasionwear Accessories
  • Everyday Bags
  • Free Delivery
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Online-Only Footwear
Jewellery
Browse Jewellery
Featured
  • New Arrivals
  • Jewellery Offers
  • Christmas Sparkle
Shop by Category
  • Shop All Jewellery
  • Rings
  • Earrings
  • Necklace & Pendants
  • Bracelets & Bangles
  • Watches
  • Brooches and Pins
Shop By Metal
  • Silver
  • Gold
Shop By Stone
  • Diamond
  • Emerald
  • Pearl
  • Ruby
  • Sapphire
Brands
  • See All Brands
  • Annie Haak
  • Butler & Wilson
  • Clogau
  • Diamonique
  • Diamonds
  • Effy
  • Faith & Brown
  • Fire Light Diamonds
  • GOLD
  • Lara Pearl
  • Malika
  • Nina B
  • Oisha
  • Posh Totty
  • Steel by Diamonique
  • Swarovski
Trends
  • Two-Tone Jewellery
  • Statement Jewellery
  • Colourful Jewellery
  • Stacking Jewellery
Collections
  • Costume Jewellery
  • Fine Jewellery
  • Birthstone Jewellery
  • Personalised Jewellery
  • Design of the Month
  • Free Delivery
  • Top 10 Jewellery Picks
Guides
  • Diamond Buying Guide
  • Lara Pearl Buying Guide
  • Ring Size Guide
  • Lab-Grown Diamonds Buying Guide
Home
Browse Home
New In
  • New Arrivals
  • Christmas
  • Shop All Home
Bedroom
  • Beds & Mattresses
  • Bedspreads & Throws
  • Duvets & Duvet Sets
  • Pillows
  • Protectors & Toppers
  • Sleep Tips & Solutions
  • Shop All Bedding
Home Decor
  • Candles & Diffusers
  • Home Furnishings
  • Indoor Plants
  • Living Room Furniture
  • Mirrors & Lighting
  • Shop All Home Decor
Home Essentials
  • Air Purifiers & Fans
  • Irons & Steamers
  • Cleaning Supplies
  • Storage & Organisation
  • Outdoor Cleaning
  • Shop All Home Essentials
Floorcare
  • Cordless Cleaners
  • Cylinder Cleaners
  • Carpet Cleaners
  • Hard Floor Cleaners
  • Mops & Steam Cleaners
  • Shop All Floorcare
Brands
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Cozee Home
  • Dyson
  • Home Stories
  • Northern Nights
  • Panda
  • Christy
  • Sealy
  • Shark
  • Simba
  • SiMPLi
  • Silentnight
  • See All Brands
Highlights
  • Sleep Tips and Solutions
  • Cold Weather Essentials
  • Bestsellers
  • Items Recently on Air
  • Only at QVC
  • Special Prices
  • Free Delivery
Kitchen
Browse Kitchen
New In
  • New Arrivals
  • Shop All Kitchen
Kitchen Electricals
  • Appliances & Air Fryers
  • Vacuum Cleaners
  • Ice Cream Makers
Cooking & Dining
  • Cookware Sets
  • Food Storage Containers
  • Kitchen Utensils & Gadgets
  • Tableware & Dinnerware
  • Shop All Cooking & Dining
Food
  • Shop All Food
Brands
  • Caso
  • Cook's Essentials
  • EasiYo Yoghurt
  • Hotel Chocolat
  • Joe & Seph's
  • KitchenAid
  • Kuhn Rikon
  • Le Creuset
  • Lock & Lock
  • Our Place
  • Ninja
  • The Original Cake Company
  • See All Brands
Highlights
  • Bestsellers
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently on Air
  • Free Delivery
  • Clearance & Offers
  • Special Prices
Inspiration
  • Air Fryer Buying Guide
  • Top Rated
  • Recipe Origins
Garden
Browse Garden
Garden
  • All Garden
  • New Arrivals
  • Only Available at QVC Garden
  • Garden Decor
  • Garden Lighting
  • Garden Furniture
  • Fountains & Water Features
  • Garden Tools & Accessories
  • DIY Tools & Supplies
  • Home Security
  • Garden Clearance & Deals
  • Pet and Bird Care
Plants
  • Plants
  • New Arrivals
  • Plant Care
  • Pots & Planters
  • Bedding Plants
  • Bulbs
  • Hardy Perennials
  • House Plants
  • Shrubs, Trees & Roses
  • Faux Flowers & Plants
  • Plant Clearance & Deals
Get Inspired
  • Discover our Garden Inspiration
Highlights
  • Plant of the Month
  • This Week's Top Pick
  • Interest-Free Instalment Offers
Brands
  • Abode
  • de Jager
  • Garden Reflections
  • Garden Stories
  • Grumpy Gardener
  • Hayloft Plants
  • Luxform
  • Plants2Gardens
  • Richard Jackson
  • Thompson & Morgan
  • YouGarden
  • See All Brands
Electronics
Browse Electronics
New In
  • New Arrivals
Shop by Product
  • Shop All Electronics
Technology
  • TVs & Soundbars
  • Speakers
  • Headphones
  • Smart Tech
  • Home Security systems
  • Macbooks Laptops & Accessories
  • Ipads & Tablets
  • Phones
Household Electricals
  • Kitchen appliances
  • Fans & Purifiers
  • Vacuums & Cleaning
  • Lighting & Outdoor Electricals
Beauty Tools
  • Hair styling
  • Oral care
  • Skincare tools
  • Hair removal tools
Brands
  • Apple
  • Amazon
  • Epson
  • Hisense
  • TP-Link
  • See All
Highlights
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently On Air
  • Free Delivery
  • Special Prices
Gifts
Browse Gifts
Top Gifting Edits
  • Gifts for Her
  • Gifts for Him
  • Gifts for Home & Garden
  • Gifts on Offer
Popular Gifts
  • Beauty Gift Sets
  • Giftable Food
  • Candles & Home Fragrance
  • Garden Decor Gifts
  • Home Decor Gifts
  • Electronic Gifts
  • Handbags
  • Fragrance
  • Diamond Jewellery
Brands
  • Apple
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Clarks
  • Diamonique
  • Dune
  • Dyson
  • Elemis
  • Hunter
  • Liz Earle
  • L'Occitane
  • Molton Brown
  • Ninja
  • Radley
  • Tarte
Only at QVC
Browse Only at QVC
Featured
  • New Arrivals
  • Only at QVC Offers
  • Shop All
Shop by Category
  • Fashion
  • Jewellery
  • Shoes & Handbags
  • Home & Kitchen
  • Garden & Leisure
  • Beauty
Exclusive QVC Brands
  • abode
  • Ben de Lisi
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Cook's Essentials
  • Cozee Home
  • Denim & Co.
  • Diamonique
  • Fire Light Diamonds
  • Garden Stories
  • GOLD
  • JM by Julien Macdonald
  • K by Kelly Hoppen
  • Kim & Co
  • Lara Pearl
  • Malika
  • Northern Nights
  • Ruth Langsford
  • Sara by Sara Davies
  • SiMPLi
  • Tili
Fashion Highlights
  • The Denim & Co. Jacket
  • Denim & Co. Comfy Knits
  • Cozee Home Fashion
Sale
Browse Sale
Shop by Category
  • Up to 50% Off Fashion Sale
  • Up to 50% Off Shoes & Handbags Sale
  • Up to 40% Off Jewellery Sale
  • Up to 50% Off Home Sale
  • Up to 40% Off Beauty Sale
  • Outlet
Brands on Sale
  • Ben de Lisi
  • Clarks Footwear
  • Cook's Essentials
  • Finery
  • Kim & Co
  • Moda in Pelle
  • Ruth Langsford
  • Skechers
  • Tarte
Sale Highlights
  • Top Sale Picks
  • New to Sale
  • Up to 50% Off Ruth Langsford
  • Up to 40% Off Monsoon
  • Up to 30% Off Moda in Pelle
  • Up to 50% Off Cook’s Essentials
  • Up to 40% Off Tarte
  • Up to 50% Off Radley

Watch

  • Items Recently On Air
  • Watch QVC TV
  • Item On Air
  • TV Guide
  • Live Social Shopping
  • Meet the Presenters
  • Podcasts
When suggestions are available, use the up and down arrow keys or swipe left and right on touch devices to review.
My Account

My Account

My Account Sign in

  • Sign in
  • Create a QVC account
  • My Account
  • Order Status
  • Wish List
  • Your Picks
  • Contact Us

My Account Welcome

  • My Account
  • Order Status
  • Wish List
  • Contact Us
  • Sign Out
Basket Basket
Cart is Empty Cart contains one item Cart contains 0 items

Basket

  • SALE
  • Offers
  • Offers
  • New In
  • New In
  • Christmas
  • Christmas
  • Your Picks
  • Your Picks
  • Fashion
  • Fashion
  • Beauty
  • Beauty
  • Shoes & Handbags
  • Shoes & Handbags
  • Jewellery
  • Jewellery
  • Home
  • Home
  • Kitchen
  • Kitchen
  • Garden
  • Garden
  • Electronics
  • Electronics
  • Wellbeing
  • Wellbeing
  • Only at QVC
  • Trending
    • Offers
    • Today's Special Value
    • Offer of the Week
    • Today's Online Offers
    • Picks of the Month
    • Sale
  1. QVC Homepage An icon that looks like a house.
  2. Garden & Leisure

Garden & Leisure

Filter By:

Skip to product listings

Clear All Filters Your Selections:

  • Garden & Leisure
  • £10 - £25
  • £25 - £50
  • Brown
  • Gray

Category

  • Garden (238)
  • Pet Care (63)
  • Bears & Collectibles (16)
  • DIY & Security (13)
  • Plants (72)
  • Car Care (2)
  • Books & Music (2)

  • £10 - £25
  • £25 - £50
  • £100 - £200 (29)
  • £50 - £100 (74)
  • £0 - £10 (17)
  • £200 - £500 (11)

  • Brown
  • Gray
  • Green (469)
  • Red (393)
  • White (593)
  • Pink (454)
  • Yellow (337)
  • Orange (178)
  • Blue (212)
  • Purple (309)

  • Grumpy Gardener (48)
  • Charlie Bears (16)
  • Richard Jackson (11)
  • Solar Centre (5)
  • Garden Reflections (1)
  • Thompson & Morgan (54)
  • Spear & Jackson (6)
  • Ring (1)
  • The Original Garden (1)
  • Home Reflections (1)

  • Wildlife (56)
  • Teddy Bears (16)
  • Outdoor Lighting (23)
  • Garden Tools & Accessories (32)
  • Garden Decorations (27)
  • Faux Flowers (1)
  • Plant Care (32)
  • Watering (2)
  • Security (7)
  • Decorative Lights (4)

  • Easy Pay instalments (22)
  • Special prices (39)
  • New arrivals (17)
  • Top rated (7)
  • No P&P (2)
  • Clearance (26)
  • Outlet (8)

  • All year (2)
  • Spring (15)
  • Winter (3)
  • Non-flowering plant (4)
  • Summer (23)
  • Autumn (7)

  • 25 FOOT (1)
  • MEN'S MEDIUM (3)
  • LADIES MEDIUM (3)
  • LADIES SMALL (3)
  • MEN'S LARGE (3)
  • 127 X 178CM (1)
  • SMALL (1)
  • XS (1)
  • S (3)
  • 122 X 183CM (1)

Done
97 - 192 of 346
|
Page 2 of 4
Sort By:
  • Bestselling
  • Recently on Air
  • New Arrivals
  • Top Rated
  • Price - High to Low
  • Price - Low to High
Filter

Clear All Filters Your Selections:

  • Garden & Leisure
  • £10 - £25
  • £25 - £50
  • Brown
  • Gray
YouGarden Dune Planters 28cm diameter x 2

YouGarden Dune Planters 28cm diameter x 2

£24.96

+P&P: £3.95
3.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Spear & Jackson Kew Gardens Gloves Trio Pack

Top rated

Spear & Jackson Kew Gardens Gloves Trio Pack

£15.00

+P&P: £3.95
4.8 of 5 Stars  (13) 13 Reviews
Plants2Gardens Set of Two 40cm Countryside Butterfly Planters

Plants2Gardens Set of Two 40cm Countryside Butterfly Planters

£45.00

+P&P: £5.95
5.0 of 5 Stars  (3) 3 Reviews

Thompson+ Morgan 50cm Caesar Marble Effect Planter

Thompson+ Morgan 50cm Caesar Marble Effect Planter

£39.90

+P&P: £5.95
3.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews

Garden Stories Rustic LED Chicken

Garden Stories Rustic LED Chicken

£12.00

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Plants2Gardens Magnolia Planters Set

Plants2Gardens Magnolia Planters Set

£39.96

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Garden Stories Rocking Bumblebee Garden Stake

Garden Stories Rocking Bumblebee Garden Stake

£26.40

+P&P: £3.95
3.7 of 5 Stars  (6) 6 Reviews
Plants2Gardens Set of 2 Thuja Little Giant with Fleur De Lys Planters

Special price

Plants2Gardens Set of 2 Thuja Little Giant with Fleur De Lys Planters

£48.00 £69.00 , was, £69.00

+P&P: £2.95
4.7 of 5 Stars  (6) 6 Reviews
Set of 3 Fairy Potty Feet

Set of 3 Fairy Potty Feet

£27.96

+P&P: £4.95
4.5 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Thompson & Morgan Three-Tiered Chelsea Planter

Thompson & Morgan Three-Tiered Chelsea Planter

£39.96

+P&P: £5.95
YouGarden Premium Professional Compost 110L & 100g Fertiliser

YouGarden Premium Professional Compost 110L & 100g Fertiliser

£34.20

+P&P: £4.95
3.8 of 5 Stars  (8) 8 Reviews
Cozee Home Fluffy Pet Blanket with Odourology

Special price

Cozee Home Fluffy Pet Blanket with Odourology

£27.00 £39.00 , was, £39.00

+P&P: £3.95

Pay in 5 instalments

YouGarden Tin Milk Churn Planter

YouGarden Tin Milk Churn Planter

£18.96

+P&P: £4.95
Thompson & Morgan Pear (Pyrus) Mini Conference 9cm Pot x 1

Thompson & Morgan Pear (Pyrus) Mini Conference 9cm Pot x 1

£15.96

+P&P: £2.95
YouGarden Pair of Leaf Vine Tin Trough Planters

YouGarden Pair of Leaf Vine Tin Trough Planters

£19.92

+P&P: £4.95
YouGarden Pair of Antique Cromarty 30cm Planters

YouGarden Pair of Antique Cromarty 30cm Planters

£14.88

+P&P: £4.95
Garden Stories Studio 70 86cm Square Tall Metal Planter

Garden Stories Studio 70 86cm Square Tall Metal Planter

£27.96

+P&P: £3.95
4.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews

YouGarden Laurel Butterscotch Round Planters 33cm diameter x 2

YouGarden Laurel Butterscotch Round Planters 33cm diameter x 2

£18.00

+P&P: £4.95
YouGarden Go IllumiWell Planter

YouGarden Go IllumiWell Planter

£34.92

+P&P: £2.95

Buildcraft Heavy Duty Extendable Ratchet Garden Loppers

Buildcraft Heavy Duty Extendable Ratchet Garden Loppers

£34.92

+P&P: £4.95
1.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Thompson & Morgan Potting Bench

Thompson & Morgan Potting Bench

£49.92

+P&P: £6.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Thompson & Morgan Happy Beaks Orbital Squirrel Proof Seed Feeder

Thompson & Morgan Happy Beaks Orbital Squirrel Proof Seed Feeder

£29.88

+P&P: £4.95
YouGarden Laval Warm Grey Planter 20cm diameter x 2

YouGarden Laval Warm Grey Planter 20cm diameter x 2

£12.96

+P&P: £3.95
Spear & Jackson Kew Gardens Stainless Steel Dutch Style Trowel

Spear & Jackson Kew Gardens Stainless Steel Dutch Style Trowel

£19.80

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Set of 3 Benjamin Bunny Cane Companions

Set of 3 Benjamin Bunny Cane Companions

£27.96

+P&P: £4.95
4.9 of 5 Stars  (7) 7 Reviews
Plants2Gardens Squirrel 38cm Planter Pair

Special price

Plants2Gardens Squirrel 38cm Planter Pair

£39.96 £64.80 , was, £64.80

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Thompson & Morgan Happy Beaks Orbital Squirrel Proof Peanut Feeder

Thompson & Morgan Happy Beaks Orbital Squirrel Proof Peanut Feeder

£29.88

+P&P: £4.95
YouGarden Pair of Monstera 13.75" Grey Planters

YouGarden Pair of Monstera 13.75" Grey Planters

£24.96

+P&P: £4.95
4.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Set of 3 Beatrix Potter Pot Buddies

Set of 3 Beatrix Potter Pot Buddies

£27.96

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Kuhn Rikon Set of 2 Classic Shears with Magentic Sheath

Kuhn Rikon Set of 2 Classic Shears with Magentic Sheath

£25.92

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (4) 4 Reviews

Outlet Garden Stories Studio 70 Metal Hanging Solar Lantern

Outlet Garden Stories Studio 70 Metal Hanging Solar Lantern

£18.00

+P&P: £3.95

Thompson + Morgan Set of 2 30.5cm Caesar Marble Effect Planter

Thompson + Morgan Set of 2 30.5cm Caesar Marble Effect Planter

£24.00

+P&P: £5.95
5.0 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
ClipGlove Rigid Tool Bag & Stretch Fit Garden Glove

ClipGlove Rigid Tool Bag & Stretch Fit Garden Glove

£49.80

+P&P: £3.95
3.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews

Thompson & Morgan Tulip Everlasting Mixed 64 Bulbs

Special price

Thompson & Morgan Tulip Everlasting Mixed 64 Bulbs

£22.92 £33.00 , was, £33.00

+P&P: £2.95
YouGarden Pair of Nantucket Black with Chocolate Wash 25cm Planter

YouGarden Pair of Nantucket Black with Chocolate Wash 25cm Planter

£14.88

+P&P: £4.95
Hayloft Plants 3 x Provence Planter 30cm

Top rated

Hayloft Plants 3 x Provence Planter 30cm

£26.88

+P&P: £4.95
4.9 of 5 Stars  (33) 33 Reviews

YouGarden Pair of Papilio Terracotta 38cm Planters

YouGarden Pair of Papilio Terracotta 38cm Planters

£45.00

+P&P: £2.95
Incredi PeatFree Prem Professional Growers Compost 80L & 240g Incredibloom

Special price

Incredi PeatFree Prem Professional Growers Compost 80L & 240g Incredibloom

£24.60 £29.88 , was, £29.88

+P&P: £4.95
YouGarden 13" Black & Gold Pinecone Planters x 5

YouGarden 13" Black & Gold Pinecone Planters x 5

£29.88

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Heart of Eden Farmyard Manure 100L

Heart of Eden Farmyard Manure 100L

£27.96

£0.59/1 Kg

+P&P: £4.95
Heart of Eden All Purpose Natural Compost 50L

Heart of Eden All Purpose Natural Compost 50L

£15.60

£0.76/1 Kg

+P&P: £4.95
4.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
YouGarden Parker Dark Beige Planters 30cm diameter x 2

YouGarden Parker Dark Beige Planters 30cm diameter x 2

£17.88

+P&P: £3.95
YouGarden Pair of 8" Keke Powdered Clay Planters

YouGarden Pair of 8" Keke Powdered Clay Planters

£13.92

+P&P: £4.95
Cozee Home Fluffy Round Pet Bed with Odourology

Cozee Home Fluffy Round Pet Bed with Odourology

£42.00

+P&P: £4.95
4.4 of 5 Stars  (300) 300 Reviews

Plants2Gardens Frog 38cm Planter Pair

Special price

Plants2Gardens Frog 38cm Planter Pair

£39.96 £64.80 , was, £64.80

+P&P: £4.95
Plants2Gardens Owl 38cm Planter Pair

Special price

Plants2Gardens Owl 38cm Planter Pair

£39.96 £64.80 , was, £64.80

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Silentnight Donut Pet Bed

Silentnight Donut Pet Bed

£30.00

+P&P: £3.95
Hayloft Plants Winter Foliage Wreath

New arrivals

Hayloft Plants Winter Foliage Wreath

£42.00

+P&P: £2.95
Plants2Gardens Cordyline Torbay Dazzler in 4.5 Litre Pot

Special price

Plants2Gardens Cordyline Torbay Dazzler in 4.5 Litre Pot

£31.80 £39.60 , was, £39.60

+P&P: £2.95
Grumpy Gardener Grande Variety Box Wild Bird Feed

Special price

Grumpy Gardener Grande Variety Box Wild Bird Feed

£38.85 £50.00 , was, £50.00

+P&P: £4.95
BundleBerry by Amanda Holden Studio 70 Set of 2 Rattan Candle Holders

No P&P

BundleBerry by Amanda Holden Studio 70 Set of 2 Rattan Candle Holders

£27.00

+P&P: £0.00
4.6 of 5 Stars  (5) 5 Reviews

SFIXX Set of 3 Rechargeable Pull Cord Lights with Remote

Special price

SFIXX Set of 3 Rechargeable Pull Cord Lights with Remote

£29.88 £39.96 , was, £39.96

+P&P: £3.95

Pay in 3 instalments

Plants 2 Gardens Pennisetum viridescens 6.5 litre Potted Plant

Special price

Plants 2 Gardens Pennisetum viridescens 6.5 litre Potted Plant

£43.80 £49.80 , was, £49.80

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Garden Stories Novelty Planter

Top rated

Garden Stories Novelty Planter

£16.20 £18.00 , was, £18.00

+P&P: £3.95
4.7 of 5 Stars  (38) 38 Reviews
YouGarden Polka Dot Begonia in a 12cm pot

YouGarden Polka Dot Begonia in a 12cm pot

£16.92

+P&P: £2.95
2.0 of 5 Stars  (7) 7 Reviews
Thompson + Morgan Set of 2 35cm Glazed Effect Hanging Basket

Special price

Thompson + Morgan Set of 2 35cm Glazed Effect Hanging Basket

£24.96 £34.92 , was, £34.92

+P&P: £5.95
3.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Heart of Eden Soil Improver 100L

Heart of Eden Soil Improver 100L

£27.00

£0.50/1 Kg

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Thompson + Morgan Set of 2 35cm Athena Antique Stone Effect Planter

Thompson + Morgan Set of 2 35cm Athena Antique Stone Effect Planter

£34.95

+P&P: £5.95
Flipo Set of 2 Telescoping Mirror with LED Lights

Flipo Set of 2 Telescoping Mirror with LED Lights

£15.00

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
YouGarden Premium Professional Compost 100L

YouGarden Premium Professional Compost 100L

£24.96

£0.25/1 L

+P&P: £2.95
4.5 of 5 Stars  (8) 8 Reviews
Thompson & Morgan Tower Pot Trellis Planter Set of 2

Thompson & Morgan Tower Pot Trellis Planter Set of 2

£39.96

+P&P: £2.95
3.8 of 5 Stars  (6) 6 Reviews

Block Blitz The Original 8 Pack with Watering Can Rose Attachment

Block Blitz The Original 8 Pack with Watering Can Rose Attachment

£34.92

+P&P: £4.95
3.6 of 5 Stars  (25) 25 Reviews
YouGarden 100L Premium Professional Compost & 100g Fertiliser

YouGarden 100L Premium Professional Compost & 100g Fertiliser

£29.88

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Thompson & Morgan Garden Grow Wooden Cold Frame

Thompson & Morgan Garden Grow Wooden Cold Frame

£49.92

+P&P: £4.95
3.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Block Blitz Plant Care Bundle

Block Blitz Plant Care Bundle

£36.96

+P&P: £4.95
Go Slug 1 Litre with Refill

Go Slug 1 Litre with Refill

£15.96

+P&P: £3.95
3.5 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
YouGarden Premium Professional Compost 80L

YouGarden Premium Professional Compost 80L

£23.88

£0.30/1 L

+P&P: £4.95
Plants2Gardens Slug Control 3 Piece Set

Plants2Gardens Slug Control 3 Piece Set

£30.00

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Garden Stories Butterfly Solar String Light Duo

Garden Stories Butterfly Solar String Light Duo

£15.00

+P&P: £3.95
Garden Stories Set of 3 Colour Change Projection Wall Lights

Garden Stories Set of 3 Colour Change Projection Wall Lights

£35.00

+P&P: £3.95
3.8 of 5 Stars  (17) 17 Reviews
Thompson & Morgan Acacia Folding Side Table

Thompson & Morgan Acacia Folding Side Table

£39.96

+P&P: £4.95

Pay in 3 instalments

YouGarden Set of 4 10" 'Acorn' Round Planters and Baskets

YouGarden Set of 4 10" 'Acorn' Round Planters and Baskets

£13.92

+P&P: £4.95
Thompson & Morgan Garden Gear Metal Ornamental Obelisks Bronze  - Set of 2

Thompson & Morgan Garden Gear Metal Ornamental Obelisks Bronze - Set of 2

£34.92

+P&P: £4.95
YouGarden Pair of April Powdered Grey Round 36cm Planters

YouGarden Pair of April Powdered Grey Round 36cm Planters

£24.96

+P&P: £4.95
Grass Gains Feeding Pair

Special price

Grass Gains Feeding Pair

£14.88 £22.92 , was, £22.92

+P&P: £4.95
Heart of Eden Composted Bark Fines 120L

Heart of Eden Composted Bark Fines 120L

£31.80

£0.61/1 Kg

+P&P: £4.95
Heart of Eden Decorative Bark 60L

Heart of Eden Decorative Bark 60L

£15.60

£0.79/1 Kg

+P&P: £4.95
Heart of Eden Decorative Bark 120L

Heart of Eden Decorative Bark 120L

£29.40

£0.74/1 Kg

+P&P: £4.95
Heart of Eden Pine Bark Nuggets 50L

Heart of Eden Pine Bark Nuggets 50L

£19.80

£1.75/1 Kg

+P&P: £4.95
Heart of Eden Pine Bark Nuggets 100L

Heart of Eden Pine Bark Nuggets 100L

£39.00

£1.73/1 Kg

+P&P: £4.95
Heart of Eden Composted Bark Fines 60L

Heart of Eden Composted Bark Fines 60L

£16.80

£0.64/1 Kg

+P&P: £4.95
Heart of Eden All Purpose Natural Compost 100L

Heart of Eden All Purpose Natural Compost 100L

£29.40

£0.72/1 Kg

+P&P: £4.95
Premium Professional Growers Compost 40L x1 +120g Incredibloom

Premium Professional Growers Compost 40L x1 +120g Incredibloom

£14.88

+P&P: £4.95
Premium Multipurpose Compostw/ J.Innes 40Lx1 plus 120g Incredibloom

Premium Multipurpose Compostw/ J.Innes 40Lx1 plus 120g Incredibloom

£14.85

+P&P: £4.95
IncrediPeatFree Premium Fruit + Vegetable Compost 40Lx1 plus 120g Incredibloom

IncrediPeatFree Premium Fruit + Vegetable Compost 40Lx1 plus 120g Incredibloom

£14.88

+P&P: £4.95
SiMPLi Set of 2 Indoor & Outdoor 4in1 Lamps with Remote

SiMPLi Set of 2 Indoor & Outdoor 4in1 Lamps with Remote

£45.00

+P&P: £3.95
4.2 of 5 Stars  (16) 16 Reviews

YouGarden Autumn Bulb & Planter Deal of 5

New arrivals

YouGarden Autumn Bulb & Planter Deal of 5

£27.00

+P&P: £2.95
Strulch Garden Mulch 100 Litre Bag

Strulch Garden Mulch 100 Litre Bag

£19.95

£0.20/1 L

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (6) 6 Reviews
Bulrush Peat Free Compost 2x40 litres

Bulrush Peat Free Compost 2x40 litres

£24.00

£0.30/1 L

+P&P: £4.95
3.2 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
Delk Back Seat Organiser with Cool Bag

Delk Back Seat Organiser with Cool Bag

£29.88

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Hayloft Plants Alstroemeria Royal Signature 3x 9cm

Hayloft Plants Alstroemeria Royal Signature 3x 9cm

£27.90

+P&P: £2.95
2.3 of 5 Stars  (9) 9 Reviews
Plants2Gardens Coprosma Pina Colada 4.5ltr

Plants2Gardens Coprosma Pina Colada 4.5ltr

£31.92

+P&P: £2.95
Thompson & Morgan Incredicoir 60L & Incredibloom Compost

Thompson & Morgan Incredicoir 60L & Incredibloom Compost

£24.96

£0.42/1 L

+P&P: £4.95
3.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Fyne Herbs 3x 9cm Tea Herb Gift Collection

Fyne Herbs 3x 9cm Tea Herb Gift Collection

£28.92

+P&P: £2.95
Thompson & Morgan Flowering Patio Pond Kit + Marble Caeser Bowl 46cm

Thompson & Morgan Flowering Patio Pond Kit + Marble Caeser Bowl 46cm

£34.92

+P&P: £2.95
1.4 of 5 Stars  (7) 7 Reviews

Plants2Gardens Coprosma Tequilla Sunrise in 4.5 litre pot

Plants2Gardens Coprosma Tequilla Sunrise in 4.5 litre pot

£31.92

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

You May Also Like

Show More Show Less

Check Out Our Bestsellers

Show More Show Less

Basket items will be held for the next 30 minutes.

You might also like

Select an option

Footer Navigation and Information

Subscribe

Get 10% Off Your First Order

Sign up now for all the latest offers and inspiration, plus 10% off your first order.

Thanks, you're all signed up!

{email-address}

Shop our new arrivals.

By clicking on Sign Up you will receive QVC promotional emails and we will update your marketing preferences. Please see our Privacy Statement

Easypay information

Flexible Easy Payments

Spread the cost of your shopping in monthly interest-free instalments or pay in full - you decide.

Find Out More
You Have 60 Days For Returns

Enjoy a Stress-Free Christmas

We've extended our money back guarantee until 31st January 2027 so you can return gifts with ease.

Visit Returns Portal

Customer Service

  • Contact Us
  • Returns and Refunds
  • Delivery
  • Customer FAQs
  • QOnAir

Shopping With QVC

  • Create an Account
  • QVC Everywhere
  • QVC Apps
  • Competitions
  • Promotion Details
  • Review Policy

About Us

  • Meet the Presenters
  • The Newsroom
  • Our Steps to Sustainability
  • Gender Pay Gap Report 2026
  • QVC Global Corporate Responsibility
  • Site Feedback

Work With Us

  • QVC Careers
  • Become a Vendor

QVC Everywhere

  • TikTok
  • YouTube
  • Facebook
  • Instagram

Download the QVC App

  • App Store
  • Google Play
Trustpilot
QVC Logo

A part of QVC Group

  • HSN
  • Ballard Designs
  • Frontgate
  • Garnet Hill
  • Grandin Road

Privacy StatementCustomer Terms & Conditions


QVC is not responsible for the availability, content, security, policies, or practices of the above referenced third-party linked sites, nor liable for statements, claims, opinions, or representations contained therein. QVC's Privacy Statement does not apply to these third-party websites.


© Licensing for emojis: Emojis by Twitter / Twemoji
Copyright 2020 Twitter, Inc and other contributors
Code licensed under the MIT License
Graphics licensed under CC-BY 4.0


© 1998-2026 QVC UK. All rights reserved

Legal Information

  • Data Protection Centre
  • Cookie Policy
  • General Terms of Use
  • Community Standards
  • Modern Slavery Act Statement
  • Waste Electrical Products

QVC International

  • United States
  • Germany
  • Japan
  • Italy
  • National Association of Jewellers
  • Norton
View Full Footer

Personalised Shopping

QVC uses technical and profiling cookies, including third party cookies, to ensure the correct functioning of the website, improve its functionality, offer you a personalised browsing experience, as well as for statistical, advertising and profiling purposes.  By clicking on "Accept All Cookies" you consent to the use of cookies that are not technically necessary, while by clicking on “Reject All Cookies” you deny consent to their use. This consent is voluntary, not necessary for the use of this website and can be withdrawn at any time in your Privacy Preferences section.  You may manage your preferences by clicking "Manage Your Preferences." For more information on how QVC uses cookies and other similar technologies, please see "Cookie Policy".

Manage Your Preferences