Skip to Main Navigation Skip to Main Navigation Skip to Main Content Skip to Footer

Return or exchange gifts until 31st January 2027. Shop for Christmas

Menu

QVC home
Shop

Featured

  • New In
  • Your Picks
  • Autumn Fashion
  • Christmas
  • Sleep Tips and Solutions
  • Live Well
  • Brands

Categories

  • Beauty
  • Fashion
  • Shoes & Handbags
  • Jewellery
  • Home
  • Kitchen
  • Garden
  • Electronics
  • Gifts
  • Only at QVC
  • Sale
Christmas
Browse Christmas
Christmas Shop
  • Our Christmas Shop
  • Shop All Christmas Products
  • Pre-Lit Decor
  • Trees & Home Decor
  • Home Fragrance
  • Hosting Essentials
Christmas Food
  • Shop All Christmas Food
  • Hampers & Food Gifts
Christmas Gifting
  • Shop All Christmas Gifts
  • Gifts for Her
  • Gifts for Him
  • Fashion & Accessories Gifts
  • Beauty Gifts
  • Home & Garden Gifts
  • Wellbeing Gifts
  • Gifts That Sparkle
Highlights
  • Your Personalised Gifting Edit
  • Advent Calendars & Stocking Fillers
  • Product of the Week
  • Christmas Offers
Sleep Tips and Solutions
Browse Sleep Tips and Solutions
Shop by Category
  • Sheets & Pillowcases
  • Duvet Sets
  • Beds & Mattresses
  • Pillows
  • Duvets
  • Throws & Blankets
  • Shop All Bedding
Brands
  • Cozee Home
  • Emma
  • Northern Nights
  • Sealy
  • Silentnight
  • Simba
  • Tempur
Highlights
  • Solutions for Hot Sleepers
  • Summer Bedding
  • Mattress Buying Guide
  • Pillow Buying Guide
  • Bestsellers
  • Free Delivery
  • Clearance
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently on Air
  • Mattresses at Special Prices
Live Well
Browse Live Well
New In
  • New Arrivals
Shop All
  • Supplements
  • Health & Fitness
  • Shop All Live Well
Shop by Focus Area
  • Menopause Your Way
  • Sleep & Relaxation
  • Self-Expression & Confidence
  • Energy & Motivation
  • Lifestyle & Spaces
Top Brands
  • NEOM Wellbeing
  • Silentnight
  • Ancient + Brave
  • Zooki
  • Gatineau
  • Margaret Dabbs London
  • Chelsea Peers
  • Sloggi
  • Renpho
  • Homedics
Highlights
  • Offers
  • Tips & Support
  • Feel-Good Favourite
  • Brand Spotlight
  • Interest-Free Instalment Offers
Brands
Browse Brands
Trending Now
  • Ninja
  • Dune
  • White Stuff
  • Monsoon
  • Molton Brown
  • Liz Earle
New This Month
  • Ninja CRISPi DualZone Glass Air Fryer
  • The Cozee Home Throw in New Ombre Shades
  • New Brand: Oh So Floral
Exclusive Brands
  • Explore All
  • Discover New Arrivals
Beauty Brands
  • Discover All
  • Browse Exclusive Beauty
Fashion Brands
  • Discover All
  • Browse Exclusive Fashion
Shoes & Handbags Brands
  • Discover All
  • Browse Exclusive Accessories
Jewellery Brands
  • Discover All
  • Browse Exclusive Jewellery
Home & Kitchen Brands
  • Discover All
  • Browse Exclusive Home & Kitchen
Garden & Leisure Brands
  • Discover All
  • Browse Exclusive Garden
Electronics Brands
  • Discover All
Beauty
Browse Beauty
New In
  • New Arrivals
  • Bestsellers
  • Trending Now
  • Liz Earle
  • Laura Geller
  • Skingredients
Shop by Category
  • Shop All Beauty
  • Skincare
  • Make-Up
  • Haircare
  • Bath & Body
  • Beauty Tools & Accessories
  • Nailcare
  • Fragrance
  • Suncare
  • Tanning
  • Oral Care
  • Men's Grooming
Shop Brands A–Z
  • See All Brands
  • bareMinerals
  • Bobbi Brown
  • Dyson
  • ELEMIS
  • Estee Lauder
  • GATINEAU
  • Laura Geller
  • Laura Mercier
  • Liz Earle
  • L'Occitane
  • Molton Brown
  • Nails Inc
  • NEOM Wellbeing
  • Percy & Reed
  • Perricone
  • Philip Kingsley
  • Shark
  • Tili
  • Ultrasun
Offers
  • Pick of the Month
  • Supersize of the Month
  • Items Recently On Air
  • Beauty Offers
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Free Delivery
Beauty Gifts
  • Shop All Beauty Gifts
  • Gifts of the Season
  • Skincare Gifts
  • Make-up Gifts
  • Fragrance & Bodycare Gifts
  • Haircare & Beauty Tools Gifts
  • Beauty Advent Calendars
Beauty Guides
  • Beauty Ingredients
  • SPF Guide
Fashion
Browse Fashion
Featured
  • New Arrivals
  • September Top Picks
  • Fashion Offers
Shop by Category
  • Shop All Fashion
  • Dresses
  • Tops & T-Shirts
  • Coats & Jackets
  • Knitwear
  • Trousers
  • Blouses & Shirts
  • Jumpsuits
  • Jeans
  • Occasionwear
  • Lingerie & Shapewear
  • Nightwear
  • Men's Fashion
Brands
  • See All Brands
  • Apricot
  • Ben de Lisi
  • Chelsea Peers
  • Cozee Home Fashion
  • Dorothy Perkins
  • Denim & Co.
  • Finery
  • Kim & Co
  • Monsoon
  • Oasis
  • Ruth Langsford
  • Seasalt Cornwall
  • White Stuff
  • Wallis
Trends
  • Transitional Fashion
  • Animal Prints
  • Pretty Blouses
  • Autumnal Tones
  • Seasonal Stripes
  • Polka Dots
  • Dresses with Pockets
Collections
  • The Workwear Edit
  • Jeans and a Nice Top
  • Style with Katy
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Free Delivery
Guides
  • Fabric Care Guide
  • Fit Intent Guide
  • Denim Fit Guide
  • Denim Fit Quiz
Shoes & Handbags
Browse Shoes & Handbags
Featured
  • New Arrivals
  • Shoes & Handbag Offers
Shoes
  • Shop All Shoes
  • Boots
  • Loafers
  • Trainers
  • Ballet Pumps
  • Flat Shoes
  • Heeled Shoes
  • Sandals
Handbags
  • Shop All Bags
  • Cross-Body Bags
  • Tote Bags
  • Luggage
  • Wallets & Purses
  • Clutches
Accessories
  • Shop All Accessories
  • Sunglasses
  • Scarves
Brands
  • See All Brands
  • Aimee Kestenberg
  • American Tourister
  • Bronx
  • Camper
  • Clarks
  • Crocs
  • Dune London
  • FitFlop
  • Genuins
  • Hush Puppies
  • Kipling
  • Osprey London
  • Paul Costelloe
  • Pieces
  • Radley
  • Samsonite
  • Skechers
  • Vionic
Trends
  • Woven Flats
  • Boho Clogs
  • Neutral Tones
  • Smart Shoes
  • Animal Print
  • Textured Accessories
Collections
  • Men's Accessories
  • Occasionwear Accessories
  • Head-to-Toe Styling
  • Everyday Bags
  • Free Delivery
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Online-Only Footwear
Jewellery
Browse Jewellery
Featured
  • New Arrivals
  • Jewellery Offers
  • Christmas Sparkle
Shop by Category
  • Shop All Jewellery
  • Rings
  • Earrings
  • Necklace & Pendants
  • Bracelets & Bangles
  • Watches
  • Brooches and Pins
Shop By Metal
  • Silver
  • Gold
Shop By Stone
  • Diamond
  • Emerald
  • Pearl
  • Ruby
  • Sapphire
Brands
  • See All Brands
  • Annie Haak
  • Butler & Wilson
  • Clogau
  • Diamonique
  • Diamonds
  • Effy
  • Faith & Brown
  • Fire Light Diamonds
  • GOLD
  • Lara Pearl
  • Malika
  • Nina B
  • Oisha
  • Posh Totty
  • Steel by Diamonique
  • Swarovski
Trends
  • Two-Tone Jewellery
  • Statement Jewellery
  • Colourful Jewellery
  • Stacking Jewellery
Collections
  • Costume Jewellery
  • Fine Jewellery
  • Birthstone Jewellery
  • Personalised Jewellery
  • Design of the Month
  • Free Delivery
Guides
  • Diamond Buying Guide
  • Lara Pearl Buying Guide
  • Ring Size Guide
  • Lab-Grown Diamonds Buying Guide
Home
Browse Home
New In
  • New Arrivals
  • Christmas
  • Shop All Home
Bedroom
  • Beds & Mattresses
  • Bedspreads & Throws
  • Duvets & Duvet Sets
  • Pillows
  • Protectors & Toppers
  • Sleep Tips & Solutions
  • Shop All Bedding
Home Decor
  • Candles & Diffusers
  • Home Furnishings
  • Indoor Plants
  • Living Room Furniture
  • Mirrors & Lighting
  • Shop All Home Decor
Home Essentials
  • Air Purifiers & Fans
  • Irons & Steamers
  • Cleaning Supplies
  • Storage & Organisation
  • Outdoor Cleaning
  • Shop All Home Essentials
Floorcare
  • Cordless Cleaners
  • Cylinder Cleaners
  • Carpet Cleaners
  • Hard Floor Cleaners
  • Mops & Steam Cleaners
  • Shop All Floorcare
Brands
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Cozee Home
  • Dyson
  • Home Stories
  • Northern Nights
  • Panda
  • Christy
  • Sealy
  • Shark
  • Simba
  • SiMPLi
  • Silentnight
  • See All Brands
Highlights
  • Sleep Tips and Solutions
  • Cold Weather Essentials
  • Bestsellers
  • Items Recently on Air
  • Only at QVC
  • Special Prices
  • Free Delivery
Kitchen
Browse Kitchen
New In
  • New Arrivals
  • Shop All Kitchen
Kitchen Electricals
  • Appliances & Air Fryers
  • Vacuum Cleaners
  • Ice Cream Makers
Cooking & Dining
  • Cookware Sets
  • Food Storage Containers
  • Kitchen Utensils & Gadgets
  • Tableware & Dinnerware
  • Shop All Cooking & Dining
Food
  • Shop All Food
Brands
  • Caso
  • Cook's Essentials
  • EasiYo Yoghurt
  • Hotel Chocolat
  • Joe & Seph's
  • KitchenAid
  • Kuhn Rikon
  • Le Creuset
  • Lock & Lock
  • Our Place
  • Ninja
  • The Original Cake Company
  • See All Brands
Highlights
  • Bestsellers
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently on Air
  • Free Delivery
  • Clearance & Offers
  • Special Prices
Inspiration
  • Air Fryer Buying Guide
  • Top Rated
  • Recipe Origins
Garden
Browse Garden
Garden
  • All Garden
  • New Arrivals
  • Only Available at QVC Garden
  • Garden Decor
  • Garden Lighting
  • Garden Furniture
  • Fountains & Water Features
  • Garden Tools & Accessories
  • DIY Tools & Supplies
  • Home Security
  • Garden Clearance & Deals
  • Pet and Bird Care
Plants
  • Plants
  • New Arrivals
  • Plant Care
  • Pots & Planters
  • Bedding Plants
  • Bulbs
  • Hardy Perennials
  • House Plants
  • Shrubs, Trees & Roses
  • Faux Flowers & Plants
  • Plant Clearance & Deals
Get Inspired
  • Discover our Garden Inspiration
Highlights
  • Plant of the Month
  • This Week's Top Pick
  • Interest-Free Instalment Offers
Brands
  • Abode
  • de Jager
  • Garden Reflections
  • Garden Stories
  • Grumpy Gardener
  • Hayloft Plants
  • Luxform
  • Plants2Gardens
  • Richard Jackson
  • Thompson & Morgan
  • YouGarden
  • See All Brands
Electronics
Browse Electronics
New In
  • New Arrivals
Shop by Product
  • Shop All Electronics
Technology
  • TVs & Soundbars
  • Speakers
  • Headphones
  • Smart Tech
  • Home Security systems
  • Macbooks Laptops & Accessories
  • Ipads & Tablets
  • Phones
Household Electricals
  • Kitchen appliances
  • Fans & Purifiers
  • Vacuums & Cleaning
  • Lighting & Outdoor Electricals
Beauty Tools
  • Hair styling
  • Oral care
  • Skincare tools
  • Hair removal tools
Brands
  • Apple
  • Amazon
  • Epson
  • Hisense
  • TP-Link
  • See All
Highlights
  • Interest-Free Instalment Offers
  • Items Recently On Air
  • Free Delivery
  • Special Prices
Gifts
Browse Gifts
Top Gifting Edits
  • Gifts for Her
  • Gifts for Him
  • Gifts for Home & Garden
  • Gifts on Offer
Popular Gifts
  • Beauty Gift Sets
  • Giftable Food
  • Candles & Home Fragrance
  • Garden Decor Gifts
  • Home Decor Gifts
  • Electronic Gifts
  • Handbags
  • Fragrance
  • Diamond Jewellery
Brands
  • Apple
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Clarks
  • Diamonique
  • Dune
  • Dyson
  • Elemis
  • Hunter
  • Liz Earle
  • L'Occitane
  • Molton Brown
  • Ninja
  • Radley
  • Tarte
Only at QVC
Browse Only at QVC
Featured
  • New Arrivals
  • Only at QVC Offers
  • Shop All
Shop by Category
  • Fashion
  • Jewellery
  • Shoes & Handbags
  • Home & Kitchen
  • Garden & Leisure
  • Beauty
Exclusive QVC Brands
  • abode
  • Ben de Lisi
  • BundleBerry by Amanda Holden
  • Cook's Essentials
  • Cozee Home
  • Denim & Co.
  • Diamonique
  • Fire Light Diamonds
  • Garden Stories
  • GOLD
  • JM by Julien Macdonald
  • K by Kelly Hoppen
  • Kim & Co
  • Lara Pearl
  • Malika
  • Northern Nights
  • Ruth Langsford
  • Sara by Sara Davies
  • SiMPLi
  • Tili
Fashion Highlights
  • The Denim & Co. Jacket
  • Denim & Co. Comfy Knits
  • Cozee Home Fashion
Sale
Browse Sale
Shop by Category
  • Up to 50% Off Fashion Sale
  • Up to 50% Off Shoes & Handbags Sale
  • Up to 40% Off Jewellery Sale
  • Up to 50% Off Home Sale
  • Up to 40% Off Beauty Sale
  • Outlet
Brands on Sale
  • Ben de Lisi
  • Clarks Footwear
  • Cook's Essentials
  • Finery
  • Kim & Co
  • Moda in Pelle
  • Ruth Langsford
  • Skechers
  • Tarte
Sale Highlights
  • Top Sale Picks
  • New to Sale
  • Up to 50% Off Ruth Langsford
  • Up to 40% Off Monsoon
  • Up to 30% Off Moda in Pelle
  • Up to 50% Off Cook’s Essentials
  • Up to 40% Off Tarte
  • Up to 50% Off Radley

Watch

  • Items Recently On Air
  • Watch QVC TV
  • Item On Air
  • TV Guide
  • Live Social Shopping
  • Meet the Presenters
  • Podcasts
When suggestions are available, use the up and down arrow keys or swipe left and right on touch devices to review.
My Account

My Account

My Account Sign in

  • Sign in
  • Create a QVC account
  • My Account
  • Order Status
  • Wish List
  • Your Picks
  • Contact Us

My Account Welcome

  • My Account
  • Order Status
  • Wish List
  • Contact Us
  • Sign Out
Basket Basket
Cart is Empty Cart contains one item Cart contains 0 items

Basket

  • SALE
  • Offers
  • Offers
  • New In
  • New In
  • Christmas
  • Christmas
  • Your Picks
  • Your Picks
  • Fashion
  • Fashion
  • Beauty
  • Beauty
  • Shoes & Handbags
  • Shoes & Handbags
  • Jewellery
  • Jewellery
  • Home
  • Home
  • Kitchen
  • Kitchen
  • Garden
  • Garden
  • Electronics
  • Electronics
  • Wellbeing
  • Wellbeing
  • Only at QVC
  • Trending
    • Offers
    • Today's Special Value
    • Offer of the Week
    • Today's Online Offers
    • Picks of the Month
    • Sale
  1. QVC Homepage An icon that looks like a house.
  2. Garden & Leisure

Red - Garden & Leisure

Filter By:

Skip to product listings

Clear All Filters Your Selections:

  • Garden & Leisure
  • Red

Category

  • Plants (336)
  • Garden (115)
  • Pet Care (13)
  • Bears & Collectibles (5)
  • DIY & Security (12)
  • Books & Music (4)
  • Car Care (4)

  • Red
  • White (738)
  • Green (615)
  • Brown (357)
  • Pink (517)
  • Yellow (385)
  • Orange (212)
  • Blue (263)
  • Purple (352)
  • Gray (188)

  • Plants 2 Gardens (42)
  • Richard Jackson (26)
  • Grumpy Gardener (13)
  • Charlie Bears (5)
  • Garden Reflections (1)
  • Webb (12)
  • YouGarden (147)
  • The Original Garden (1)
  • Home Reflections (1)
  • Thompson & Morgan (81)

  • Bulbs (47)
  • Plant Care (38)
  • Wildlife (12)
  • Teddy Bears (5)
  • Garden Decorations (11)
  • Faux Flowers (1)
  • Garden Tools & Accessories (25)
  • Garden Structures (3)
  • Bedding Plants (68)
  • Outdoor Lighting (9)

  • £25 - £50 (156)
  • £10 - £25 (244)
  • £50 - £100 (47)
  • £100 - £200 (9)
  • £0 - £10 (15)
  • £200 - £500 (3)

  • Special prices (73)
  • Easy Pay instalments (14)
  • Top rated (12)
  • New arrivals (21)
  • Clearance (12)
  • Outlet (8)
  • No P&P (3)

  • Winter (24)
  • Spring (117)
  • Autumn (73)
  • Summer (180)
  • Non-flowering plant (12)
  • All year (6)

  • 120 x 170 (2)
  • 160 x 230 (2)
Done
1 - 96 of 472
|
Page 1 of 5
Sort By:
  • Bestselling
  • Recently on Air
  • New Arrivals
  • Top Rated
  • Price - High to Low
  • Price - Low to High
Filter

Clear All Filters Your Selections:

  • Garden & Leisure
  • Red
Plants2Gardens Waxed Amaryllis Cerise & Sea Green 28/30 Bulbs
Top Offer

Special price

Plants2Gardens Waxed Amaryllis Cerise & Sea Green 28/30 Bulbs

£29.40 £39.60 , was, £39.60

+P&P: £2.95
Richard Jackson's Easy Compost 80 Litres

Richard Jackson's Easy Compost 80 Litres

£25.92

£0.32/1 L

+P&P: £4.95
3.8 of 5 Stars  (199) 199 Reviews

Pay in 3 instalments

Grumpy Gardener 12.55kg Suet Pellets

Grumpy Gardener 12.55kg Suet Pellets

£39.00

£3.11/1 Kg

+P&P: £4.95
4.0 of 5 Stars  (70) 70 Reviews
Richard Jackson 1.25kg Flower Power Premium Plant Food

Top rated

Richard Jackson 1.25kg Flower Power Premium Plant Food

£18.60 £24.96 , was, £24.96

£14.88/1 Kg

+P&P: £2.95
4.8 of 5 Stars  (18) 18 Reviews

Pay in 3 instalments

Charlie Bears 37cm Hughes Bear

New arrivals

Charlie Bears 37cm Hughes Bear

£91.98

+P&P: £4.95
Grumpy Gardener Nut Pecker 8 x Peanut Butter Bird Food

Grumpy Gardener Nut Pecker 8 x Peanut Butter Bird Food

£30.00

£11.36/1 Kg

+P&P: £4.95
4.2 of 5 Stars  (51) 51 Reviews
Charlie Bears Charlie Signature 33cm Jinzi Phoenix

New arrivals

Charlie Bears Charlie Signature 33cm Jinzi Phoenix

£185.00

+P&P: £4.95
Webb Eco 40v43cm Lawnmower & Line Trimmer 4Ah Batt & Charger

Special price

Webb Eco 40v43cm Lawnmower & Line Trimmer 4Ah Batt & Charger

£244.80 £330.00 , was, £330.00

+P&P: £4.95
4.5 of 5 Stars  (55) 55 Reviews

Pay in 4 instalments

Richard Jackson Premium Rootbooster Plus 2kg

Richard Jackson Premium Rootbooster Plus 2kg

£22.95

£11.47/1 Kg

+P&P: £4.95
3.9 of 5 Stars  (43) 43 Reviews

Pay in 3 instalments

Grumpy Gardener 5kg Deluxe Suet Pellets

Grumpy Gardener 5kg Deluxe Suet Pellets

£24.60

£4.92/1 Kg

+P&P: £4.95
3.5 of 5 Stars  (22) 22 Reviews
Grumpy Gardener 2kg Deluxe Suet Pellets

Special price

Grumpy Gardener 2kg Deluxe Suet Pellets

£8.88 £10.56 , was, £10.56

£4.44/1 Kg

+P&P: £4.95
2.8 of 5 Stars  (11) 11 Reviews
Grumpy Gardener 2kg Deluxe Suet Pellets with 2x Suet Feeders

Grumpy Gardener 2kg Deluxe Suet Pellets with 2x Suet Feeders

£19.80

+P&P: £4.95
2.7 of 5 Stars  (16) 16 Reviews

Garden Stories Faux Pachysandra Trellis

Garden Stories Faux Pachysandra Trellis

£39.00

+P&P: £4.95
4.8 of 5 Stars  (5) 5 Reviews
Richard Jackson Premium Weedkiller 1020ml Concentrate with 1 Litre RTU

Special price

Richard Jackson Premium Weedkiller 1020ml Concentrate with 1 Litre RTU

£33.00 £36.00 , was, £36.00

+P&P: £4.95
3.8 of 5 Stars  (49) 49 Reviews

Pay in 3 instalments

Grumpy Gardener 2kg Bird Seed Mix

Grumpy Gardener 2kg Bird Seed Mix

£9.96

£4.98/1 Kg

+P&P: £4.95
2.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Grumpy Gardener Squirrel-Resistant Peanut Butter Nuggets

Grumpy Gardener Squirrel-Resistant Peanut Butter Nuggets

£15.00

£8.57/1 Kg

+P&P: £4.95
1.7 of 5 Stars  (19) 19 Reviews
Richard Jackson Protect & Nourish 250ml Concentrate & 1 Litre RTU

Special price

Richard Jackson Protect & Nourish 250ml Concentrate & 1 Litre RTU

£22.80 £24.96 , was, £24.96

+P&P: £4.95
4.4 of 5 Stars  (13) 13 Reviews
Charlie Bears 15" Signature Moomin Bears

Charlie Bears 15" Signature Moomin Bears

£140.00

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Grumpy Gardener Solar Climbing Planter and Bird Feeder

Grumpy Gardener Solar Climbing Planter and Bird Feeder

£34.92

+P&P: £4.95
1.9 of 5 Stars  (14) 14 Reviews
YouGarden Primrose 'Bonelli' Garden Ready Plants x20

New arrivals

YouGarden Primrose 'Bonelli' Garden Ready Plants x20

£16.20

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
The Original Garden Broom

The Original Garden Broom

£21.90

+P&P: £4.95
4.4 of 5 Stars  (90) 90 Reviews

Pay in 3 instalments

Webb Eco 20v15cm Pruning Saw 2Ah Battery & Charger

Top rated

Webb Eco 20v15cm Pruning Saw 2Ah Battery & Charger

£99.96

+P&P: £4.95
4.6 of 5 Stars  (19) 19 Reviews
Home Reflections Indoor/Outdoor Set of 3 4m Light Strands with Remote

Top rated

Home Reflections Indoor/Outdoor Set of 3 4m Light Strands with Remote

£15.00

+P&P: £2.95
4.6 of 5 Stars  (106) 106 Reviews
Richard Jackson 1.75kg Premium Flower Power Plant Food

Top rated

Richard Jackson 1.75kg Premium Flower Power Plant Food

£29.88

£17.08/1 Kg

+P&P: £3.95
4.9 of 5 Stars  (24) 24 Reviews
Thompson & Morgan Pansy Matrix Mix Garden Ready Plants x24

New arrivals

Thompson & Morgan Pansy Matrix Mix Garden Ready Plants x24

£19.20 £22.20 , was, £22.20

+P&P: £2.95
YouGarden 300 Spring Bulb Collection & 100g Fertiliser

YouGarden 300 Spring Bulb Collection & 100g Fertiliser

£19.80

+P&P: £2.95
Turbo Hawk Cordless Rechargeable Turbo Blower

Special price

Turbo Hawk Cordless Rechargeable Turbo Blower

£29.40 £49.80 , was, £49.80

+P&P: £3.95
3.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Garden Gear Multi Function Garden Blower and Inflator

Special price

Garden Gear Multi Function Garden Blower and Inflator

£48.00 £69.96 , was, £69.96

+P&P: £4.95
Grumpy Gardener Squirrel Resistant Pellets

Grumpy Gardener Squirrel Resistant Pellets

£13.92

£27.84/1 Kg

+P&P: £4.95
1.5 of 5 Stars  (15) 15 Reviews
Webb Eco 20v 20cm Pruner & 50cm Hedge Trimmer 2Ah Battery & Charger

Webb Eco 20v 20cm Pruner & 50cm Hedge Trimmer 2Ah Battery & Charger

£179.88

+P&P: £4.95
4.3 of 5 Stars  (7) 7 Reviews
Webb Eco 20v50cm Pole Hedge Trimmer 2Ah Battery & Charger

Webb Eco 20v50cm Pole Hedge Trimmer 2Ah Battery & Charger

£130.00

+P&P: £4.95
3.2 of 5 Stars  (16) 16 Reviews
Thompson & Morgan Gift Christmas Cactus Multicoloured in Zinc 13cm Pot

Special price

Thompson & Morgan Gift Christmas Cactus Multicoloured in Zinc 13cm Pot

£18.60 £24.60 , was, £24.60

+P&P: £2.95
Block Blitz Go Weed 5L Weedkiller with Trigger Spray

Block Blitz Go Weed 5L Weedkiller with Trigger Spray

£24.96

£4.99/1 L

+P&P: £4.95
2.7 of 5 Stars  (77) 77 Reviews
Block Blitz The Original  8 Pack

Block Blitz The Original 8 Pack

£30.00

+P&P: £4.95
4.4 of 5 Stars  (26) 26 Reviews
Thompson & Morgan Incredimulch Plus 50 Litre Bag x 2

Special price

Thompson & Morgan Incredimulch Plus 50 Litre Bag x 2

£27.90 £39.96 , was, £39.96

+P&P: £4.95
YouGarden Pansy 'Matrix' Garden Ready Plants x20

New arrivals

YouGarden Pansy 'Matrix' Garden Ready Plants x20

£16.20 £18.60 , was, £18.60

+P&P: £2.95
Dibleys Begonia Moulin Rouge

Dibleys Begonia Moulin Rouge

£15.96

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Webb 7.2v 2 in 1 Grass Shrub Shears with Pole Handle

Webb 7.2v 2 in 1 Grass Shrub Shears with Pole Handle

£54.96

+P&P: £4.95
3.8 of 5 Stars  (5) 5 Reviews
Grumpy Gardener Liquid Seaweed Fertiliser 1 Litre

Grumpy Gardener Liquid Seaweed Fertiliser 1 Litre

£13.92

£13.92/1 L

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Thompson & Morgan Pansy Matrix Mix Garden Ready Plants x12

New arrivals

Thompson & Morgan Pansy Matrix Mix Garden Ready Plants x12

£13.80

+P&P: £2.95
Webb Eco 20v15cm Pruning Saw with Extension 2Ah Batt& Charger

Webb Eco 20v15cm Pruning Saw with Extension 2Ah Batt& Charger

£169.92

+P&P: £4.95
4.4 of 5 Stars  (25) 25 Reviews

Pay in 4 instalments

Hayloft Plants Hellebore Christmas Carol 9cm Plant in Christmas Pot

New arrivals

Hayloft Plants Hellebore Christmas Carol 9cm Plant in Christmas Pot

£18.00

+P&P: £2.95
Thompson & Morgan Buddleja Butterfly Candy 3L Pot x 1

Thompson & Morgan Buddleja Butterfly Candy 3L Pot x 1

£29.88

+P&P: £2.95

YouGarden Ilex Blue Maid Mini Standard in a 15cm Pot

New arrivals

YouGarden Ilex Blue Maid Mini Standard in a 15cm Pot

£24.60

+P&P: £2.95
Garden Stories Rustic Set of 6 Herb Stakes

Garden Stories Rustic Set of 6 Herb Stakes

£19.92

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Richard Jackson's 750g Flower Power Premium Plant Food

Top rated

Richard Jackson's 750g Flower Power Premium Plant Food

£16.92

£22.56/1 Kg

+P&P: £4.95
4.8 of 5 Stars  (12) 12 Reviews
Garden Stories 55cm Set of 4 LED Christmas Stakes Decor

New arrivals

Garden Stories 55cm Set of 4 LED Christmas Stakes Decor

£23.40

+P&P: £3.95

Thompson & Morgan Rose Sugar  Candy Bare Root

New arrivals

Thompson & Morgan Rose Sugar Candy Bare Root

£22.20

+P&P: £2.95
SFIXX Set of 3 Autoloading Screwdrivers

SFIXX Set of 3 Autoloading Screwdrivers

£24.00

+P&P: £2.95

Pay in 4 instalments

Richard Jacksons Lily Flowering Tulip 15x Size 12+ Bulbs

Special price

Richard Jacksons Lily Flowering Tulip 15x Size 12+ Bulbs

£14.55 £15.96 , was, £15.96

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
YouGarden Wallflower Garden Ready Plants x 20 &100g Fertiliser

Special price

YouGarden Wallflower Garden Ready Plants x 20 &100g Fertiliser

£16.80 £23.40 , was, £23.40

+P&P: £2.95
2.7 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Thompson & Morgan Tulip Queensday 16 Bulbs

Thompson & Morgan Tulip Queensday 16 Bulbs

£14.88

+P&P: £2.95
YouGarden Codiaeum Petra in a 12cm pot

YouGarden Codiaeum Petra in a 12cm pot

£12.96

+P&P: £2.95
3.5 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Plants2Gardens Vaccinium Fireballs 2ltr

Plants2Gardens Vaccinium Fireballs 2ltr

£21.96

+P&P: £2.95
4.8 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
Value Garden Hyacinth Pack - x 20 Bulbs

Value Garden Hyacinth Pack - x 20 Bulbs

£19.80

+P&P: £2.95
YouGarden Calathea 'Triostar' in a 14cm pot

YouGarden Calathea 'Triostar' in a 14cm pot

£18.00

+P&P: £2.95
SFIXX Drain Cleaner

SFIXX Drain Cleaner

£18.00

+P&P: £3.95
4.1 of 5 Stars  (22) 22 Reviews

Pay in 4 instalments

Thompson & Morgan Primrose Giant Flowered Mix 12 Garden Ready Plants

New arrivals

Thompson & Morgan Primrose Giant Flowered Mix 12 Garden Ready Plants

£16.80

+P&P: £2.95
Plants2Gardens Acer Red Wine 3ltr

Special price

Plants2Gardens Acer Red Wine 3ltr

£34.92 £39.96 , was, £39.96

+P&P: £2.95
Plants2Gardens Acer Phoenix 4.5ltr

Plants2Gardens Acer Phoenix 4.5ltr

£39.00

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Dibleys Impatiens Niamniamensis

Dibleys Impatiens Niamniamensis

£13.92

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
YouGarden Acer palmatum Orange Dream 3L pot

Special price

YouGarden Acer palmatum Orange Dream 3L pot

£21.60 £24.96 , was, £24.96

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
Thompson & Morgan Three-Tiered Chelsea Planter

Thompson & Morgan Three-Tiered Chelsea Planter

£39.96

+P&P: £5.95
Richard Jackson 475g Flower Power Premium Plant Food

Top rated

Richard Jackson 475g Flower Power Premium Plant Food

£12.00

£25.26/1 Kg

+P&P: £3.95
4.9 of 5 Stars  (36) 36 Reviews
Thompson & Morgan Garden Grow Medium Wooden Planter

Thompson & Morgan Garden Grow Medium Wooden Planter

£59.88

+P&P: £4.95
YouGarden Hellebore 'Double Ellen' Mixed Plug Plants x 10

New arrivals

YouGarden Hellebore 'Double Ellen' Mixed Plug Plants x 10

£28.20

+P&P: £2.95
Plants 2 Gardens Pansy Yellow Red Blotch 20 x 5cm Plants

Special price

Plants 2 Gardens Pansy Yellow Red Blotch 20 x 5cm Plants

£19.20 £21.60 , was, £21.60

+P&P: £2.95
3.0 of 5 Stars  (9) 9 Reviews
Set of 3 Fairy Potty Feet

Set of 3 Fairy Potty Feet

£27.96

+P&P: £4.95
4.5 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
JML RotoRazer Garden Multi Tool

JML RotoRazer Garden Multi Tool

£69.96

+P&P: £4.95
1.8 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
YouGarden Trumpet Pitcher Plant in a 9cm pot

YouGarden Trumpet Pitcher Plant in a 9cm pot

£9.96

+P&P: £2.95
2.2 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
Block Blitz 6 Pack

Block Blitz 6 Pack

£24.96

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
SFIXX Rechargeable Fountain & Light Show with Remote

SFIXX Rechargeable Fountain & Light Show with Remote

£50.00

+P&P: £3.95
3.7 of 5 Stars  (19) 19 Reviews
YouGarden Go IllumiWell Planter

YouGarden Go IllumiWell Planter

£34.92

+P&P: £2.95

Bethlehem Lights Indoor / Outdoor Set of 5 Oversized Stake Lights

Special price

Bethlehem Lights Indoor / Outdoor Set of 5 Oversized Stake Lights

£59.85 £69.95 , was, £69.95

+P&P: £3.95
3.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews

Spear & Jackson Garden Tidy Leaf Grabber

Spear & Jackson Garden Tidy Leaf Grabber

£24.60

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Plants2Gardens Kalmia rubra 1.5 Litre Pot

Plants2Gardens Kalmia rubra 1.5 Litre Pot

£23.04

+P&P: £2.95
3.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Hayloft Plants Primrose Chinese New Year x5

Special price

Hayloft Plants Primrose Chinese New Year x5

£19.92 £24.00 , was, £24.00

+P&P: £2.95
4.7 of 5 Stars  (3) 3 Reviews
Thompson & Morgan 600W Electric Hedge Trimmer

Thompson & Morgan 600W Electric Hedge Trimmer

£60.00

+P&P: £7.95
YouGarden Tulip 'Red Riding Hood' x30 Bulbs

YouGarden Tulip 'Red Riding Hood' x30 Bulbs

£18.00

+P&P: £2.95
Thompson & Morgan Tulip Everlasting Mixed 64 Bulbs

Special price

Thompson & Morgan Tulip Everlasting Mixed 64 Bulbs

£22.92 £33.00 , was, £33.00

+P&P: £2.95
Thompson & Morgan Pansy Autumn Blaze Mixed Garden Ready Plants x24

Special price

Thompson & Morgan Pansy Autumn Blaze Mixed Garden Ready Plants x24

£22.80 £27.00 , was, £27.00

+P&P: £2.95
Set of 3 Benjamin Bunny Cane Companions

Set of 3 Benjamin Bunny Cane Companions

£27.96

+P&P: £4.95
4.9 of 5 Stars  (7) 7 Reviews
Hayloft Ensete The Banana Palm 10.5cm pot x 2

Special price

Hayloft Ensete The Banana Palm 10.5cm pot x 2

£19.50 £25.92 , was, £25.92

+P&P: £2.95
3.8 of 5 Stars  (4) 4 Reviews
Garden Stories Studio 70 86cm Square Tall Metal Planter

Garden Stories Studio 70 86cm Square Tall Metal Planter

£27.96

+P&P: £3.95
4.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews

Set of 3 Beatrix Potter Pot Buddies

Set of 3 Beatrix Potter Pot Buddies

£27.96

+P&P: £4.95
5.0 of 5 Stars  (2) 2 Reviews
YouGarden Tulip 'Springtime Doubles Mix' x30 Bulbs

Special price

YouGarden Tulip 'Springtime Doubles Mix' x30 Bulbs

£15.60 £19.80 , was, £19.80

+P&P: £2.95
Plants2Gardens Nandina Flirt 3ltr

Plants2Gardens Nandina Flirt 3ltr

£30.00

+P&P: £2.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
Plants2Gardens Festive Waxed Amaryllis Pair  28/30

Plants2Gardens Festive Waxed Amaryllis Pair 28/30

£39.60

+P&P: £2.95
Thompson & Morgan Raised Wooden Planter with Climbing Trellis

Thompson & Morgan Raised Wooden Planter with Climbing Trellis

£69.96

+P&P: £5.95
5.0 of 5 Stars  (1) 1 Reviews
YouGarden Spring Flowering Bulb Collection x300 (150 Bulbs x2)

YouGarden Spring Flowering Bulb Collection x300 (150 Bulbs x2)

£19.92

+P&P: £2.95
Willsow RHS 2027 A5 Flower Desk Calendar

Willsow RHS 2027 A5 Flower Desk Calendar

£15.00

+P&P: £3.95
Thompson & Morgan Primrose Husky Mixed 12 Garden Ready Plants

Thompson & Morgan Primrose Husky Mixed 12 Garden Ready Plants

£16.80

+P&P: £2.95
Incredi PeatFree Prem Professional Growers Compost 80L & 240g Incredibloom

Special price

Incredi PeatFree Prem Professional Growers Compost 80L & 240g Incredibloom

£24.60 £29.88 , was, £29.88

+P&P: £4.95
Webb Eco 20v50cm Hedge Trimmer 2Ah Battery & Charger

Top rated

Webb Eco 20v50cm Hedge Trimmer 2Ah Battery & Charger

£99.96

+P&P: £4.95
4.5 of 5 Stars  (11) 11 Reviews
Kuhn Rikon Set of 2 Classic Shears with Magentic Sheath

Kuhn Rikon Set of 2 Classic Shears with Magentic Sheath

£25.92

+P&P: £3.95
5.0 of 5 Stars  (4) 4 Reviews

YouGarden Tulip 'Triumph Mixed' x30 bulbs

YouGarden Tulip 'Triumph Mixed' x30 bulbs

£19.92

+P&P: £2.95
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

You May Also Like

Show More Show Less

Check Out Our Bestsellers

Show More Show Less

Basket items will be held for the next 30 minutes.

You might also like

Select an option

Footer Navigation and Information

Subscribe

Get 10% Off Your First Order

Sign up now for all the latest offers and inspiration, plus 10% off your first order.

Thanks, you're all signed up!

{email-address}

Shop our new arrivals.

By clicking on Sign Up you will receive QVC promotional emails and we will update your marketing preferences. Please see our Privacy Statement

Easypay information

Flexible Easy Payments

Spread the cost of your shopping in monthly interest-free instalments or pay in full - you decide.

Find Out More
You Have 60 Days For Returns

Enjoy a Stress-Free Christmas

We've extended our money back guarantee until 31st January 2027 so you can return gifts with ease.

Visit Returns Portal

Customer Service

  • Contact Us
  • Returns and Refunds
  • Delivery
  • Customer FAQs
  • QOnAir

Shopping With QVC

  • Create an Account
  • QVC Everywhere
  • QVC Apps
  • Competitions
  • Promotion Details
  • Review Policy

About Us

  • Meet the Presenters
  • The Newsroom
  • Our Steps to Sustainability
  • Gender Pay Gap Report 2026
  • QVC Global Corporate Responsibility
  • Site Feedback

Work With Us

  • QVC Careers
  • Become a Vendor

QVC Everywhere

  • TikTok
  • YouTube
  • Facebook
  • Instagram

Download the QVC App

  • App Store
  • Google Play
Trustpilot
QVC Logo

A part of QVC Group

  • HSN
  • Ballard Designs
  • Frontgate
  • Garnet Hill
  • Grandin Road

Privacy StatementCustomer Terms & Conditions


QVC is not responsible for the availability, content, security, policies, or practices of the above referenced third-party linked sites, nor liable for statements, claims, opinions, or representations contained therein. QVC's Privacy Statement does not apply to these third-party websites.


© Licensing for emojis: Emojis by Twitter / Twemoji
Copyright 2020 Twitter, Inc and other contributors
Code licensed under the MIT License
Graphics licensed under CC-BY 4.0


© 1998-2026 QVC UK. All rights reserved

Legal Information

  • Data Protection Centre
  • Cookie Policy
  • General Terms of Use
  • Community Standards
  • Modern Slavery Act Statement
  • Waste Electrical Products

QVC International

  • United States
  • Germany
  • Japan
  • Italy
  • National Association of Jewellers
  • Norton
View Full Footer

Personalised Shopping

QVC uses technical and profiling cookies, including third party cookies, to ensure the correct functioning of the website, improve its functionality, offer you a personalised browsing experience, as well as for statistical, advertising and profiling purposes.  By clicking on "Accept All Cookies" you consent to the use of cookies that are not technically necessary, while by clicking on “Reject All Cookies” you deny consent to their use. This consent is voluntary, not necessary for the use of this website and can be withdrawn at any time in your Privacy Preferences section.  You may manage your preferences by clicking "Manage Your Preferences." For more information on how QVC uses cookies and other similar technologies, please see "Cookie Policy".

Manage Your Preferences